Müze Nem Alma
Müze Nem Alma

Müze Nem Alma

Tarihi eserlerin arşivlenmesi, depolanması ve teşhirinin gerçekleştirildiği kültür hazineleri müzeler,kütüphane ve arşivler gereken titizlikle nemden rutubetten korunması gerekmektedir. Müzelerde nemin artmasına paralel olarak rutubetlenme sorunlarının sıkça karşımıza çıktığını ve de müze nem alma problemlerinin ortaya çıktığını kesin olarak dikkate almamız gerekmektedir.

Nem sorunlarıyla karşılaşılması durumunda müzedeki eserlerin bu durumdan zarar görmesi demek bir ülkenin kültürel değerlerinin, tarihsel emanetlerin ziyan edilmesi demektir. Bu gibi durumların ortadan kaldırılması açısından müzelerin aşırı derecede nemden uzak tutulması açısından gerekli koşulların oluşturulması gerçekten de son derece önem taşıyan bir durumu ifade etmektedir.

Müze İçi Nem Kurutma Hizmetleri

Profesyonel geliştirilmiş nem kurutma ve nem alma cihazları sayesinde müze içerisindeki nemlenme sorunlarıyla en kısa süre içerisinde etkin mücadele gerçekleştirilebilir. Bu sayede müzenin aşırı nemin etkisiyle rutubetlenme gibi durumlarla karşılaşmasının da tümden önüne geçilir.

Müze zeminleri ve duvarları nemin en fazla nüfuz ettiği yerlerin arasında gelmektedir. Bunun için endüstriyel nem alma cihazları geliştirilmiştir. Rulmanlı motoru sayesinde oldukça üstün enerji sistemine sahip olup yine maksimum düzeyde performans da ortaya koymaktadır. Nem kurutma işlemlerinin gerçekten de maksimum değere çıkarılmasını sağlamak açısından nem alma ve nem kurutma cihazları sayesinde söz konusu sorunun tümden önüne geçmek mümkün olacaktır.

Müzeleri Rutubete Karşı Koruyan Nem Alma Cihazları

Tam otomatik sistemi sayesinde manüel hiçbir müdahale gerektirmeyen cihazlardır. İleri teknolojiyle donatılmış ve tamamen metal kaplama mil aksamıyla son derece fonksiyonel cihaz olma özelliğini taşımaktadır.

Müzelerin rutubetlenme problemlerinin tümden ortadan kaldırılmasında gerçekten de etkili olan bu cihazlar yardımıyla her türlü sorunların en kısa süre içerisinde tamamen üstesinden gelinecektir. Böylelikle müze ortamlarındaki rahatsızlıkların da gerçekten de kısa sürede izole edilmesi sağlanmaktadır. Profesyonel ekip tarafından gerçekleştirilen nem kurutma hizmetiyle müze zeminlerinin ıslaklık sorunlarına karşı da gereken müdahalenin en kısa süre içerisinde yerine getirilmesi her açıdan mümkün olacaktır.

Profesyonel Olarak Müze Nem Kurutma Teknolojisi

Müze ortamı en çok gezilip görülen yerler arasında gelmektedir. Profesyonel olarak müzedeki aşırı derecede birikmiş nem katmanının kurutularak ortamın ideal sıcaklık ve nem değerine indirgenmesi gerekmektedir. Bunun için müze nem kurutma cihazı yardımıyla aşırı yüksek nemin üstesinden gelinebilir.

Müzenin zemini de sıkça rutubete maruz kalabilen yerler arasında gelmektedir. Müze zemininin rutubetlenme sorununu en kısa süre içerisinde tamamen çözüme kavuşturmak açısından maruz kalınan sorunların gerçekten de üstesinden gelinmesi son derece önem teşkil edecek kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Müze ziyaretçisinin zeminin deformasyona uğramış görüntüsü alması müze gibi bir yerin en baştan kötü bir imaj çizmesine neden olacaktır. Bu nedenle zamanla çatlama ya da yarılma gibi durumlara neden olan zemin rutubetinin de mutlaka ama mutlaka önüne geçmek gerekir.

Zemin sürekli sıvıyla temas ederek ıslanır ve su birikintisi meydana gelerek zamanla bu su birikintileri buhara dönüşür. Zemindeki buhar teneffüs alanını bulamadığı zaman da zeminde katlanılamayacak derecede kötü koku yayar. Bu durumların tümden önüne geçmek için mutlak surette yapılması gereken nem kurutma & nem alma makinelerini kullanmak olacaktır. Nem kurutma sistemleri sayesinde müze içerisindeki, zeminindeki ya da duvarlarındaki rutubetlenme sorunu da büsbütün engellenmiş olacaktır. Rutubet sorunu en kısa süre içerisinde tümden ortadan kaldırıldıktan sonra gerçekten de ideal sıcaklık ve ideal nem dengesi sağlanmasının getirdiği bir durum olarak tüm sorunların da en kısa süre içerisinde üstesinden gelinmiş olacaktır. Profesyonel nem alma cihazları tam da bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmek amacıyla tasarlanmıştır.


NEM KURUTMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın