Ozonla Dezenfeksiyon Ve Sterilizasyon
Ozonla Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon

Temiz Havanın Önemi

Her geçen gün yaşadığımız havanın önemi daha çok artmaktadır. Temiz hava sahası bulmak gittikçe zor olmakta ve hava kirliliği geçmiş yıllara göre artmaktadır. Bunun birçok değişik sebepleri var. İnsan nüfusunun her geçen gün daha bir artması birçok zorunluluğu da beraberinde getirmektedir. Üretimin artması ve bununla beraber üretim yapan fabrikaların artmış olması çok büyük bir etkendir. Kullanılan araçların egzozlarından çıkan dumanın havaya karışması hava kirliliğine neden olan etkenlerden sadece bir tanesidir. Yaşam alanlarında insan sayısı fazla oldukça kullanılan malzemeler ve atıkları da ayrı ortanda hızla artmaktadır. Sokağa atılan tek bir ürün bile zamanla kimyasal değişime uğrayarak havaya zararlı gazlar karışabiliyor.

Hastalıkların birçoğu havadaki zararlı gazlardan kaynaklanıyor. Buna birçok etkenin sebebiyet verdiğini söylemiştik. Bunların her birini burada açıklayacak olursak çok ince bir çalışma yapmış oluruz. Kısaca hava karışıp tepkimeye giren her gaz fazında bir madde havanın değişikliğine sebebiyet verir. Bu maddeler hava kirliliğine sebebiyet verecek bir erken içerdiğinde temiz hava değişir ve yerini kirli ve sağlıksız, zararlı bir havaya bırakır. O nedenle hava kirliliğinin engellenmesi çok önemlidir. Tabi ki bunun en başında hava kirliliğine neden olan etkenlerden uzak durmak gerekir. Ama günümüzde bu etkenlerin olmamasını düşünmek bile oldukça zordur. O nedenle her geçen gün temiz hava ihtiyacı bir hayli artmaktadır. Gerek sağlık sorunlarının önlenmesi için ve gerekse huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilmek için kirli havanın arındırılması ve temiz havanın sağlanması gerekir. Biz de bunu Ozon Dezenfeksiyonu ve Sterilizasyonu sayesinde elde edebilmekteyiz. Bu işlem ile insanlar daha sağlıklı bir havada yaşama imkânına sahip olabiliyorlar.

Bilindiği üzere birçok hastalık hava yolu ile insandan insana ve hatta hayvandan da insana bulaşabilmektedir. Son zamanlarda bütün dünyayı etkisine alan virüs salgınları nedeniyle temiz havanın değeri çok daha iyi anlaşılmıştır. Ölüme kadar sebebiyet veren virüslerin yayılımını engellemek ve daha sağlıklı bir temiz hava oluşturabilme için zararlı bakterilerin yok edilmesi gerekiyor. Enjektörler yardımı ile içerisinde hava kirliliğine sebep verecek olan zararlı maddelerin ayrıştırılmasını Ozon Dezenfeksiyonu ve Sterilizasyonu sayesinde sağlanmaktadır. Bu işlem oldukça önem arz eden kirli havanın temizlenmesinde çok gerekli ve ihtiyaç olan bir işlemdir. Şu an dünyayı yakıp kavuran salgının en büyük beslenme kaynağı kirli havadır. O nedenle dünya insanlarının sağlığına katkıda bulunmak ve ölüm oranlarını azaltabilmek için kesinlikle bazı tedbirler alınmalı fakat eğer temiz hava koşulları sağlanmazsa bu salgının yayılımının engellemek maalesef pek mümkün olamayacağını açıkça söylemek gerekir. Temiz hava insan hayatının devamlılığını sağlayabilmesi için en büyük ana ihtiyaçtır. Çünkü insan her saniye nefes alıp veriyor ve hayatın devamlılığını sağlayan nefes alırken sağlık sorunlarına sebep veren kirli hava istenmeyen bir unsurdur. Bu istenmeyen ve zarar veren kirli havanın her şart ve koşulda temiz hava ile dönüştürülmesi mutlaka şarttır.

ozonlama aşamaları

Ozon Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon

Zaman geçtikçe ve teknolojinin de gelişmesiyle birlikte birçok alanda yenilikler ortaya çıkmıştır. Bu yeniliklerin faydaları olduğu gibi bazı durumlarda ise zararları da oluşabilmektedir. Yapılan tüm çalışmalar faydaları arttırabilmek ve herhangi bir zararı ortadan kaldırmak veya mümkün olduğunca en aza indirgeyebilmek içindir. Hayati bir öneme sahip olan havanın Ozon Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon işlemi sayesinde temizlenmesi zaruri bir ihtiyaçtır. Yaşanılan yer neresi olursa olsun mutlaka bir canlı orada nefes alıyor ve solunum yolu ile bulaşan hastalıklarda kirli havanın etkisi oldukça yüksek olmakta. Burada dezenfeksiyon ve sterilizasyon hakkında da sizlere bilgi vereceğiz. Fakat bunun ozonla yapılmasının önemini belirtmek isteriz. Ozon dünya üzerinde en çok ihtiyaç duyulan ve korunması gereken bir etkendir. Ozonun zarar görmesi ileride çok ciddi problemler doğurur.

Bizler ozon ile hava içerisinde kirliliğe sebebiyet verecek olan zararlı maddeleri çekip jeneratörler yardımı ile ayrıştırıp ortama temiz havanın yayılımını sağlayarak daha sağlıklı ve temiz hava elde ediyoruz. Bunun ana bir ihtiyaç diye söylememizin sebebi oldukça mühimdir. Çünkü sizler de bilirsiniz ki bir şeyin yokluğu zarar veriyor ise varlığı ana ihtiyaçtır. Temiz havanın da yokluğunda meydana gelecek kirli havanın birçok zararları olduğundan dolayı temiz havanın çok önemli bir ana ihtiyaç olduğunu vurguluyoruz. İnsan hayatının daha sağlıklı ve uzun süre devam edebilmesi için havanın ve özellikle temiz havanın etkisi çok mühimdir. İnsan sağlığına birçok katkı sağlayan Ozon Dezenfeksiyonu ve Sterilizasyonu hizmetimizden herkesin istifade etmesini istiyoruz. Dilersiniz sizlere dezenfeksiyon ve sterilizasyon hakkında da kısa da olsa biraz bilgi verelim. Bu konuda ne kadar sağlam bilgiler yani doğru ve gerekli bilgilere sahip olursanız konunun daha iyi anlaşılacağını düşünüyoruz. Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek adına bilginin verdiği faydayı önemsiyoruz ve sizlere elimizden geldiği kadar faydalı olmak için çalışıyoruz.

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfeksiyon zararlı bakterilerin yok edilmesi anlamına gelmektedir. Yani herhangi bir ortamda varlığını hissettiren fakat normal bir gözle görülemeyen, mikro boyutlarında olan bakteri ve virüslerin yok edilmesi, etkisinin ortadan kaldırılması için kullanılan bir terimdir. Dezenfekte etmek olarak bilinen dezenfeksiyon uzun yıllar boyunca uygulanan bir işlemdir. Özellikle sağlık sektöründe kullanılan dezenfektan ürünlerinin etkilerinin yapmış olduğu işlemdir. Fakat aslında hepimizin evinde bulunan ve çamaşır suyu olarak adlandırdığımız kimyasal malzemeler de birer dezenfektandır. İçerisindeki kimyasal formülü sebebiyle küçük bakterileri öldürür ve inatçı lekeleri çıkarma özelliği olarak bilinmektedir. Uzun yıllar boyunca vermiş olduğumuz Ozon Dezenfeksiyonu ve Sterilizasyon hizmetimizde bizler de bu gibi formüllerden faydalanmaktayız. Bizim vermiş olduğumuz hizmet alanı daha çok ortamların havası ile alakalı olmaktadır. Yani havanın dezenfekte edilmesini sağlayan bir sistem uygulamaktayız. Bunun insan sağlığı açısından çok önemli bir etken olduğunun bilincindeyiz. O nedenle havanın dezenfekte edilmesi yeterli değildir. Ayrıca temizlenmesi de çok önemlidir. Aslında bakarsanız bir diğer ismi de ayırmak olan dezenfeksiyon işleminin havanın kirliliğine neden olan etkenlerden temiz havayı ayırma işlemi olarak da düşünebilirsiniz.

Sterilizasyon Nedir?

Temiz hava elde edilmesi için havanın sadece dezenfeksiyonunun sağlanması yetmez. Ayrıca havanın temizlenmesi yani temiz hava oluşumu da çok önemlidir. Temizleme anlamına gelen sterilizasyon burada çok önemli bir rol almaktadır. Kirli havanın ortama verdiği birçok zararlar olmaktadır. Havanın ise dezenfeksiyon olması sadece hava içerisinde bulunan kirliliğe sebep veren etkenlerin etkisiz hale gelmesi demektir. Bu havanın sadece daha çok kirlenmesini önlemek demek olur. Oysa bizim elde etmek istediğimiz ise temiz havadır. Yani zararlı etkenler ortadan kaldırıldıktan sonra fayda sağlayacak olan havanın oluşumunu sağlamak ancak sterilizasyon işlemi sayesinde sağlanır. Bunun içinde bir sonraki aşama olan sterilizasyon işlemi uygulanmaktadır. Ancak bu çalışma sonucunda temiz havanın elde edilmesi sağlanır. Elde edilen temiz hava ortama tekrar verildiği zaman da sağlıklı bir hava sağlanmış olur. Rahat nefes alabileceğiniz Ozon Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon hizmetimizden sizleri de faydalandırmak isteriz. Daha rahat ve daha sağlıklı yaşam koşulu oluşturabilmek için temiz hava sahasına mutlaka ihtiyacımız olduğunu belirtmek isteriz. Bu güzel hizmetten istifade etmenizi sağlamak için bizleri aramanızı bekliyoruz. En yüksek kalitede ve güler yüzlü bir hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Size bir telefon mesafesinde olduğumuzu ve yıllarca birçok müşterimizin yüzde yüz memnuniyeti sağlamış olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu ana ihtiyaç olan hizmetten istifade etmeniz için bizler aramanız yeterlidir.

Kaliteli Hizmet Anlayışımız

Uzun yıllar boyunca vermiş olduğumuz Ozon Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon hizmetimizden faydalanan herkesin memnuniyetle iletişimimize devam ettiğimizi belirtmek isteriz. Sizlerin de memnuniyetinizi kesinlikle en yüksek bir kalitede sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. O nedenle güvenebileceğiniz bir adrestesiniz. Bizlerden bu hizmeti sağladıktan sonra rahat nefes alabilecek ve temiz havanın tadını çıkaracaksınız. Nefesinizi her çektiğinizde ciğerlerinize bir iyilik yapmış olduğunuzu fark edeceksiniz. Kirli havadan kurtulmanın sizce de tam zamanı değil mi? Öyleyse bizleri hemen arayın ve bu eşsiz şekilde insan sağlığına fayda ve katkı sağlayan güzel hizmetlerimizden sizler de istifade edin. Biz temiz havanın insan sağlığına ne derece fayda sağladığını biliyoruz ve sizlerin sağlıklı bir hayat yaşamasını önemsiyoruz. Sağlık kirli bir hava da çok çabuk kaybedilen çok önemli bir cevherdir. Sizlerin kirli hava ortamlarına mahkûm yaşamanızı kesinlikle istemiyoruz. O nedenle bu güzel hizmetimizden sizleri de faydalandırmak ve k-hayat kalitenizi arttırmak adına sizlere destek vermek istiyoruz. Bizi şimdi hemen arayın ve bu hizmeti mutlaka bizlerden talep edin.

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın