Rutubet Giderme
Rutubet Giderme

Rutubet Giderme Nedir?

Günlük yaşantımız esnasında evlerimizde rutubet ve küf sorunları yaşarız. Evlerde meydana gelen rutubetin zararları vardır. Gerek insan sağlığına gerekse bulunduğu ortamdaki eşyalara zarar veren rutubetin giderilmesi oldukça önemlidir. Yapılacak olan Rutubet Nem Alma işlemi halk tarafından zor bir işlem olarak bilinmektedir. Oysa bu işlem geliştirilmiş cihazlar sayesinde oldukça kolay ve pratik bir iştir. Kolay bir kullanıma sahip olan bir takın rutubet ve nem giderme cihazlarımız sayesinde sağlığa zararlı olan bu kötü faktörden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Nem alan gıdalar bildiğiniz üzere deformasyona, yani bozulmaya uğrar. Eşyalar küflenir ve özellikle solunum yolu ile ilgili hastalıkların oluşmasına sebebiyet verir.

Özellikle yaşam alanlarımız olan evlerimizde ve iş yerlerimizde rutubet ve nemin olması muhtemeldir. Yağmurlu havalarda duvarların nem topladığını görürsünüz. Biz buna kısaca terleme diyoruz. Tıpkı bir insan vücudu gibi suyun dışarıya atılma yolu olarak görüyoruz. Fakat burada bir farklılık var. Duvarlar kireç, çimento ve betondan oluştuğundan dolayı terleme sırasında dışarıya sağlığa zararlı olacak bazı maddeler çıkarır. Bu da ortamın havasına karışacağından dolayı, aynı ortamda bulunan canlıların solunum yolu ile bu maddeleri teneffüs etmesi oldukça ciddi rahatsızlıkların oluşmasına da sebebiyet vermektedir. Bu nedenle bizim vermiş olduğumuz hizmet çok önemli bir yer tutmaktadır. Net olarak açıklayacak olursak eğer Rutubet Giderme işlemi sağlıksız hava koşullarının giderilmesi ve daha sağlıklı bir ortamın oluşmasını sağlamaktır.

Rutubet Kurutma İşleminin Önemi

Günümüz koşullarında değişen yaşam şartları ve yapılan işler insan hayatını olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. Her işte olduğu gini Rutubet Nem Alma işinde de yapılacak olan tüm işlemlerim profesyonel bir ekip ile yapılmasının önemi oldukça büyüktür. Çünkü tamamen insan sağlığını direkt olarak etkileyen bir işlemdir. Eğer gerekli şekilde uygulama yapılmaz ise kısa zaman sonra tekrar aynı problemler kendini gösterecektir. O nedenle uzman bir ekip ile çalışmanız büyük fayda sağlayacaktır. Uzun yıllar boyunca vermiş  olduğumuz bu hizmet sayesinde tercih edilmemizin en büyük sebebi işimizi titizlikle ve profesyonel bir şekilde yapmamızdan kaynaklanmaktadır.

Sizin sağlığınızı kendi sağlığımız gibi düşünerek bu hizmeti vermekteyiz. Yapılacak olan işlemlerin önemini benimsemiş, uzman ve profesyonel bir kadro ile çalışmanın gurunu duyarak sizlere sağlıklı hava koşullarını sağlamanın verdiği sorumluluk bilinci ve çabası en büyük önceliğimiz olmaktadır. Yıllarca vermiş olduğumuz Rutubet Nem Kurutma hizmetini bizlerden aldığınızda tamamen içiniz rahat olabilir. Bunu yılların vermiş olduğu tecrübe ve aldığımız teşekkür ve taktirlere dayanarak belirtmek isterim. Gözünüz arkada kalmadan, emin bir şekilde bu işi bize emanet edebilir ve iş bittiğinde en kaliteli bir hizmete sahip olarak hayatınıza daha sağlıklı ve güven içerisinde devam edebilirsiniz.

evdeki rutubet nasıl giderilir

Sağlıklı Hava Ne Demektir?

Yaşadığımız ortamın sağlığımıza herhangi bir zarar vermemesi gerekir. Çalıştığımız iş yeri ya da yaşam alanımız olan evlerimizde her bir bireyin ciğerlerine kadar çekmiş olduğu hava içeriğindeki her bir maddenin etki alanı vardır. Olumlu ya da olumsuz olarak etkilenebileceğimiz bu bileşenlerin oluşumuna neden olan rutubet ve nem düzeylerinin normal seviyede olması gerekmektedir. Rutubeti alınmış olan bir yaşam alanının nem miktarı da normal seviyelere gelmiş olur. O nedenle Rutubet Nem Alma işlemi insan sağlığı, bitki sağlığı, hayvan ve eşya sağlığı üzerinde oldukça etkili bir faktördür. Yiyecek ve içeceklerin daha sağlıklı hava koşullarında muhafaza edilmesi ömürlerin kısalmaması açısından önemlidir. Peki sağlıklı hava sahası ne demektir. Sağlıklı hava sahası, sağlığa zarar verecek her türlü madenin oluşumunu engelleyecek ve ortamda varsa bunu giderecek işlemlerin uygulanmış olduğu ortamlardır. Tüm canlı ve cansız varlıklar için ortamın nem ve rutubet oranı oldukça önem arz etmektedir. Bu nedenle sağlıklı hava ortamı gerek evlerimizde ve gerekse iş yerlerinde yada sosyal ortamlarda oluşturulması gereken çok mühim bir faktördür. İlerleyen yaşlarda özellikle solunum yolları rahatsızlıkları yaşayan insanların çoğu rutubet ve nemden etkilenmiş olanlar olduğu bilimsel araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur. Bu nedenle bizlerde önce sağlık diyerek sizlere daha sağlıklı bir ortam yaşam alanı oluşturabilmek adına bu hizmeti en iyi ve en kaliteli bir şekilde özenle sağlıyoruz.

Rutubetin Oluşma Sebepleri

Havanın içerisinde bulunan bir takım maddeler değişik iklim nedenlerinden dolayı faz değiştirirler. Faz bir maddenin hal durumunun değişmesinden kaynaklanır. Örnek verecek olursak suyun buhar haline gelmesi durumudur. Yada suyun katılaşma durumuna da faz değiştirmesi olarak adlandırılabilir. Şimdi rutubetin oluşma sebeplerinden biraz bahsedelim. Rutubet değişen ikim koşullarından dolayı havanın soğuk olması ve sıcak olmasına göre değişir. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında nem ya da rutubet dediğimiz etmenler söz konusu olabiliyor.

tavandaki rutubet

Havanın Rutubet ve Neme Etkisi

Değişen hava durumları sebebi ile ortamın yeteri kadar havalandırılmaması yada bu imkanların olmaması rutubetin veya nemin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Genelde kış aylarında kar altında kalan ev tavanları rutubet oluşturmaktadır. Çünkü kar suyu bulunduğu zemin içerisine nüfus edebilme potansiyeli yüksek olan bir özelliğe sahiptir. Bu özelliğe sahip olduğundan dolayı beton içerisine yerleşir ve gerekli işlem yapılmadığı taktirde ev içerisindeki havanın rutubetli olmasına neden olmaktadır. Yaz aylarında ise sıcağın yoğunluk göstermesi ve havanın nemli olması yine duvarlarda oluşacak neme sebebiyet vermektedir. Gün boyunca güneş gören duvarlar beton oldukları hasebiyle sıcağa içeriye nüfus etmektedir. Bu nedenden dolayı sıcak nem oluşturmakta ve özellikle akşam ve gece saatlerinde yaşam alanının havasının nemli olmasına sebebiyet vermektedir.

Rutubet ile Beton Arasındaki Tutunma Bağı

Rutubeti ve nemi bünyesinde tutabilme özelliğine sahip olan beton duvarların izole edilmesi önemlidir. Bu yaşam koşullarının temiz havaya ihtiyaç duyulması canlıların sağılığı için ana ihtiyaç olmaktadır. Bu sağlıklı ortamı vermiş olduğumuz Rutubet Nem Alma hizmetimizle sizlere sağlamaktayız. Sizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı nefes almasını sağlayan bu güzel hizmetimizden en iyi bir şekilde yararlanmanızı isteriz. En kaliteli hizmeti güven içerisinde alacağınızdan emin olabilirsiniz. En profesyonel ve uzman ekip ile çalıştığımızdan dolayı sizlere en sağlıklı hava koşullarını sunacağımızı garanti ederiz. Sağlıksız hava koşullarının düzeltilmesi diye belirttiğimiz bu hizmetten sizleri de yararlandırmak istiyoruz. En kısa zamanda bizleri tercih etmenizi bekliyoruz.

Rutubet Değerlerinin Önemi

Nefes alıp verdiğimiz her ortamın havasının ölçümünü yaptığınızda belirli bir rutubet ve nem oranı vardır. Nem değerlinin normal düzeyde tutulması için etken rol oynayan rutubet her zaman kontrol altında tutulması gerekmektedir. Canlıların solunum sağladığı ortamlarda rutubet değeri veya nem değerleri yüksek olması bir takıp sağlık problemlerini de yanında doğurur. Cansız varlıkların ise rutubet ve nem değerlerinin yüksek olduğu yerlerde havalandırılmadan devamlı tutulması sonucunda bozulma, yıpranmalar ve küf dediğimiz bazı mikroorganizmaların oluşmasına sebep vermektedir. Yapmış olduğumuz Rutubet Nem Alma hizmeti sayesinde ortamdaki nem değerini düzenlenmesi bütün bu olumsuz etkenlerin oluşmasını ortadan kaldırmaktadır. Gıda işi yapan işyerlerinin özellikle depolarında tuttukları gıdaların daha uzun ömürlü olmalarını sağlamak adına ortamın rutubet ve nem değerleri periyodik aralıklar ile kontrol edilmelidir.


Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır. 
                                                            
                                                             
Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın