Evi Havalandırmak Neden Önemlidir ?
Evi Havalandırmak Neden Önemlidir ?

Evimizi Havalandırmanın Önemi

Evlerimizde ıslak alanların oluşturduğu buhar evimiz havalandırılmazsa rutubet ve zamanla küfe neden olur  bu yüzden mutfak ve banyo gibi nemin olduğu alanlar başta olmak üzere sık sık havalandırılması gerekmektedir . Basınç değişikliği ile havalandırma ile doğrudan dışarı yönelen buharın evimize hapsolmaması gerekir . 

 Islak alanların yanı sıra evimizin içerisinde solunum yoluyla sürekli buhar oluşumuna destek verririz . Ev içerisinde artan nem oranını sürekli olarak düşürmek için havalandrıma ya da nem alma cihazı gibi teknolojik yöntemler ile çözümlerden faydalanmak işimizi kolaylaştıracaktır . Buhar sadece neme değil küf ve bakterilerin yaşam alanına dönüştüğü için nemi engellemek sağlığımız açısından da önem taşımaktadır . Evimizi sık sık havalandırmak bizleri hem maddi hemde sağlığımız açısından korur . 

Evimizi Havalandırmanın Sağlığımız İçin Önemi 

Özellikle kış aylarında bakteri ve mikroplar için sıcak bir ortam oluşturan evlerimiz bizler dışarıdan geldiğimizde bizimle gelir . İnsanların farketmeden taşıdığı bakteri ve mikroplar havalandırılmayan evde hapsolur ve üremesine uygun bir ortam bulduğu için çoğalmaya başlar . Evlerimize solunum ve dokunma yolları ile gelen bu bakteri ve mikropların barınmaması için elimizden geldiğince hava sirkilasyonu sağlamak büyük önem taşımaktadır . 19 - 23 Derece arası mikroplar için pekte uygun olmayan ısılarda tutulmasıda sağlaığımız için faydalı olacaktır . 

 

İdeal Ev Isısı Ve Nem Oranı Ne Olmalı 

Sağlığımız için evimizin ısı değerlerinin çok düşük ya da çok yüksek olmaması gerekmektedir . İnsan vücudunun ve kan dolaşım sistemimizin işlevlerini rahatça yerine getirebilmesi için belirli bir ısı değerine ihtiyacı vardır . Evimizin ısısı 19 ile 25 derece arasında bir sıcaklığa sahipse ideal seviyelerdesiniz demektetir . Bu ısı seviyelerinde bakteri oluşması zorlaşırken vücudumuzda ısısını korumayı başarır . Ayrıca evimizin içindeki nem değerleri %45 oranını geçmemeli ve

 mümkünse aşağısına da inilmemelidir . Vücudumuzun dörtte üçünün sudan oluştuğunu düşünürsek nem oranı gayet ideal bir oran olduğunu anlayabiliriz . Evinizde nem oranını ayarlayamıyorsanız bir nem alma cihazı sahibi olabilir ve fazla nemden kurtulabilirsiniz . Evinizde rutubet küf gibi problemler mevcut ise bizlere telefon numaramızdan ulaşabilir ve uzman ekibimizden destek alabilrisiniz . 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın