Rutubetli Eve Parke Yapılır Mı?
Rutubetli Eve Parke Yapılır Mı?

Rutubetli bir eve parke yapılıp yapılamayacağı sorusu, pek çok faktöre bağlıdır ve durumun dikkatlice değerlendirilmesi gerekmektedir. Rutubetli bir evde parke yapmadan önce dikkat edilmesi gereken pek çok önemli detay vardır.

Rutubetli Evlerde Parke Yapma Kararı Nasıl Alınmalıdır?

Rutubetli bir eve parke yapma kararı evin genel rutubet seviyesi nedenleri ve uzun vadede alınacak önlemler göz önünde bulundurularak alınmalıdır. Eğer rutubet seviyesi çok yüksekse ve kalıcı bir çözüm bulunmamışsa, parke yapmak uzun vadede sorunları artırabilir.

Rutubetli Evin Rutubet Kaynağı Nasıl Belirlenir?

Rutubetli bir evde parke yapmayı düşünmeden önce rutubet kaynağının tespit edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, bir uzman tarafından evde rutubet tespiti ve kaynağın belirlenmesi önemlidir. Rutubet kaynağı tespit edilmeden, parke uygulaması yapılmamalıdır.

Rutubetli bir eve parke yapılıp yapılmayacağı kararı çok dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Eğer rutubet kaynağı tespit edilmiş ve çözüm yolları bulunmuşsa, uygun önlemler alındıktan sonra suya dayanıklı ve nemden etkilenmeyen ahşap türleriyle parke uygulaması yapılabilir. Rutubet sorunu ciddi ve çözümsüzse, daha uygun zemin kaplama seçenekleri tercih edilmelidir. Profesyonel bir uzmandan yardım alarak doğru karar vermek ve rutubetli evde parke uygulamasının avantajları ve dezavantajları hakkında detaylı bilgi almak önemlidir.

Rutubetli Eve Parke Yapmak Mantıklı Mı?

Rutubetli eve parke yapmak doğru şartlar sağlandığında ve uygun önlemler alındığında mantıklı olabilir. Bu kararın alınması için bazı önemli faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Rutubetli bir evde parke yapmaya karar vermeden önce, rutubetin ne kadar ciddi olduğu ve nedenlerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer rutubet seviyesi çok yüksek ve kalıcı bir çözüm bulunmamışsa parke yapmak uzun vadede sorunları artırabilir. Rutubetli bir evde parke yapmadan önce, rutubet kaynağının tespit edilmesi gereklidir. Bu nedenle bir uzman tarafından rutubet tespiti yapılmalı ve rutubetin kaynağı belirlenmelidir. Sadece rutubetle mücadele etmek yerine nedenleri ortadan kaldırmak daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Rutubetli bir evde parke yapmadan önce, rutubetin seviyesini düşürmek ve nem kontrolü sağlamak için uygun önlemler alınmalıdır. Nemli zemin üzerine parke yapmadan önce, uygun bir zemin hazırlığı yapılmalı, su yalıtımı ve izolasyon önlemleri alınmalıdır. Rutubetli bir evde parke yapılacaksa, suya dayanıklı ve nemden etkilenmeyen ahşap türleri tercih edilmelidir. Daha dayanıklı ve rutubete karşı dirençli olan lamine veya vinil zemin kaplamaları gibi alternatif seçenekler de düşünülmelidir. Nemli zeminlerde, parke altına nem bariyeri kullanılması nemin parke altına sızmasını engelleyerek daha uzun ömürlü bir parke zemini oluşturabilir.

Parke Rutubeti Önler Mi?

Parke doğal ahşap veya ahşap bazlı malzemelerden yapıldığı için suya dayanıklı ve nemden etkilenmeyen özelliklere sahiptir.  Parke zemini, tamamen su geçirmez değildir ve uzun süreli ve yoğun rutubete maruz kaldığında zarar görebilir.

Parke yaparken, rutubetli bölgeler için uygun parke türlerinin seçilmesi önemlidir. Suya dayanıklı olan lamine parke, vinil parke veya suya dayanıklı emprenye edilmiş ahşap parke gibi türler, rutubetli bölgelerde daha dayanıklı olacaktır.

Parke zeminin düzenli olarak temizlenip bakımı yapıldığında rutubet oluşumunun önüne geçilebilir. Zemini kuru tutmak ve su dökülmelerini hemen temizlemek, parke üzerinde oluşabilecek rutubet riskini azaltır. Parke zemini tamamen su geçirmez değildir ve uzun süreli ve yoğun rutubet altında kaldığında, zarar görebilir.

Firmamız deneyimli ve uzman ekibiyle rutubetle mücadelede son derece etkili çözümler sunmaktadır. Modern ekipmanlarımız ve güncel teknolojilere hakim personelimiz sayesinde rutubet sorununuzu kökten çözüme kavuşturuyoruz. Size özel çözümler üreterek, binalarınızın sağlamlığını ve yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın