Yangın Sonrası Temizlik - Yangın Çıkan Ev Nasıl Temizlenir ?
Yangın Sonrası Temizlik - Yangın Çıkan Ev Nasıl Temizlenir ?

Yangın Sonrası Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

Üzücü olayların başında gelen yangın sonrası ev temizliğinde nasıl yapılmalı sorusuna kısaca cevap verelim . Yangın çıkmış bir evde temizlik işlemleri normallerinden biraz farklı yürütülmektedir . Yangının yol açtığı is ve kül kalıntılarını temizlemek zaman alıca ve eski haline dönüştürmek ise neredeyese uzmanlık gerektiren bir iştir . Yangın söndürme çalışmaları esnasında kullanılan köpük ve kimyasal kuru toz ateş ile oksijenin bağını koparmak için üretilmiştir . Bu maddlerin özveri ve titzlikle temizlenmesi ve eşyalarınızda kalıcı hasara yol açmaması için detaylı bir çalışma yürütmek gerekmektedir . Uzman ekip ve profesyonel cihazlar ile sağlancak hizmet içeriğinden kısaca bahsetmek isteriz . Yangın soğutma çalışmalarında kimyasalların haricinde su kullanılması bu kimyasalları daha karmaşık ve temizlenmesi daha zor hale getirmektedir . Buharlı temizlik cihazlarımı ile bu kimyasallara nufus ediyor ve vakumlu makinelerimiz ile temizleme işlemlerini gerçekleştiriyoruz . Oluşan hasarın ve durum tespiti yapılması ile birlikte evin yer döşemeleri duvarlar ve tavan dahil olmak üzere detaylı ve titiz bir temizlik hizmeti yürütüyor ve sizlere yangın kalıntılarından ve is kokusundan arındırılmış şekilde teslim ediyoruz . 

 

Yangın Sonrası Temizlikk Neden Yapılmalı ? 

Yangın çıkan evde bir çok uzman ekiplerimiz tarafından bir çok kez karşılaşılan durum meydana gelmiş ve yangına maruz kalan eşyaların ve ev demirbaşlarının kullanılamaz halde olduğu hissiyatına kapılmışlardır . Ancak yangın sonrası uzman ekipler tarafından kordine edilen ve titzlikle yürütülen bir çalışma sonrasında zaraın tam olarak sanıldığından daha küçük oldğunu ve maliyetlerin aşağı çekilmesi için gereken tüm temizlik ve onarımın özenle gerçekleştirildiğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz . Duvarlarda kalan is lekeleri kazınma işlemi sonrası boyamadan ve  parke üzerindeki yanık kısımlar yenileri ile onraımdan geçmesi ve bunu uzman ekipler tarafından sağlanması onraım sonrası koku kalıntı gibi problemlerle karşılaşmamanız için oldukça büyük önem taşır . Kokuların giderilmesi için kullandığımız modern buhar püskürtme cihazları ile su ve ısı ile duvar ve betonlarınızdaki is lekelerine nufuz ederek tamamen temizlenmiş yüzeyler üzerinde onarım ve yenileme işlemlerini gerçekleştiyoruz . Eşyaların ve ev iç kısımlarının detaylı temizlikten geçirilmesi esnasında kullanılan cihazlar ve kimyasallar uzman ekipler tarafından yürütüldüğünde hasar verme ve daha çok maliyet arttırma riskini ortadan kaldırmış olursunuz .

Yangın sonrası onraım evlerimizde yaşantımıza devam edebilmemiz için oldukça büyük önem taşımaktadır . Yangın sonrası işlemlerin yapılması aşamasına geçmeden önce hasar tespit çalışması yapılmalı ve onraım planlamasının bu çalışma planına göre kordine edilmesi zaman ve maliyetten tasarruf etmemize yardımcı olur . Hasar tespit çalışmalarımızıda uzman ekiplerimizin kısaca nelere baktığından bahsetmek gerekirse , ev eşyaları (Mobilyalar , beyaz eşyalar , ev tekstili , ev elektroniği ) , ahşap iç kapılar , pencereler , duvarlar , tavan , yer döşemesi (parke) vb .  demirbaş ve eşyaları hasar tespitine dahil tutarak planlama yapılır . 

Nemeks yangın sonrası hizmetlerini detaylı ve özverili şekilde yürütür . Planlı olarak yürüttüğü çalışmalarda önceliği müşterileri için az maliyet ile daha fazla geri dönüşümü gerçekleştirmektir . Ev içi ve eşya hasarlarınızda uzman ekibimiz tarafından profesyonel hizmet almanız yaşadığınız bu kötü olayı daha fazla maliyetlere yol açmadan ve bütçenizi düşünerek gerçekleştiriyoruz . 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın