İzolasyon Kurutma
İzolasyon Kurutma

İzolasyon Kurutma

İzolasyon, özellikle soğuk bölgelerde binaların ısınma masraflarını düşürmek için yapılan bir kaplamadır. Binanın iç ve dış duvarlarına uygulanır. İzolasyon yapmadaki amaç binanın iç kısımının soğuk havalarda sıcak kalmasını, sıcak havalarda ise soğuk kalmasını sağlamaktır. Isınma masrafları her geçen gün artıyor ve ısınmak daha da zor bir hal alıyorken izolasyon her bina için kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak izolasyon sağlanırken unutulan önemli ve ciddi bir nokta nem alma işlemidir. İzolasyon kurutma uygulanmadığı takdirde, binanın izolasyon işlemi yarım kalmış denilebilir. Çünkü nem alma işlemi uygulanmadan yapılan izolasyon neredeyse yüzde elli oranında verimsiz olur. Çünkü duvarların içlerine sinen nem doğru izolasyonun sağlanmasını önler. Bu sayede masrafların düşmesi beklenirken, beklenilen oranda düşüş yaşanmayabilir. Bu durumun önüne geçmek ve masrafları azaltmak için izolasyondan önce nem alma işlemi uygulanmalıdır.

İzolasyon Nem Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle profesyonel ve işinde öz veri ile çalışan ekibimiz, gerekli cihazlar ile nem alma işleminin uygulanacağı bölgeye gelir ve gerekli ölçümleri yapar. Bu ölçümler sayesinde nemin hangi oranda olduğu ve ne miktarda bulunduğu tespit edilir. Çünkü ölçüm sonuçlarına göre nem alma işleminde kullanılacak cihazlar belirlenir. Nem ölçümleri özel cihazlar yardımı ile sağlanır. Ardından ekibimiz tarafından ölçümlerde elde edilen değerler yorumlanır. Buna göre nem alma işlemi için gerekli olan cihazlar işlemin uygulanacağı ortama getirilir ve kurulum sağlanır.  Nem yoğunluğuna göre uygun cihazlar ortama getirilir.  Ardından izolasyon nem alma işlemi uygulanır.

Bu işlem profesyonel ekibimiz tarafından son teknoloji cihazlar ile sağlanır. Bu cihazlar az enerji tüketir ve nem sorununu tamamen ortadan kaldırır. Nem sorununu ortadan kaldırmak için kullanılan cihazlar nemi yoğunlaştırmaya yarar. Cihazlar tarafından yoğunlaşan nem bir haznede toparlanır ve ortamdan uzaklaştırılır. Burada önemli olan ölçüm sonuçlarına göre uygun cihazların doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Cihazlar nemi tamamen yok edene kadar çalıştırılarak işlem en doğru şekilde uygulanır. Bu sayede tamamen kuru nem ve rutubetten uzak bir alan elde edilir. Profesyonel ekibimiz uyguladığı izolasyon nem alma işlemi sayesinde tamamen kuru, nem ve nemin olumsuz etkilerinden tamamen uzak bir alan bırakır.

İzolasyon Nem Alma İşlemi Neden Gereklidir ?

Bu işlem izolasyonun uygulanacağı bölge için hayati önem taşırken, izolasyondan sonra elde edilmek istenen verim içinde önemlidir. İzolasyonun uygulanacağı bölge nemli olduğunda uygulanan izolasyon uzun ömürlü olmayacak ve içten içe rutubet üretecektir. Bu durumda izolasyonun zaman içerisinde çürüyerek bozulmasına sebep olur. Sonuç olarak para ve emek kaybına yol açar. Bunun önüne geçmek için izolasyon nem kurutma  uygulanması gereken bir işlemdir. Bu işlem sayesinde izolasyon tam ve doğru bir şekilde uygulanabilir. Uzun ömürlü olur ve daha verimli izolasyon sağlar.

Bu işlemin uygulanmasındaki bir diğer önemli nokta ise tam olarak izolasyondan verim almaktır. Eğer izolasyon uygulanacak bölgede nem oranı yüksek veya içeriye sinmiş bir nem varsa izolasyon yüzde elli oranında verimsiz olur. Buda daha çok ısınma veya soğutma masrafına dolayısı ile para kaybına yol açar. Bunun önüne geçmek için izolasyon uygulanmadan hemen önce nem alma işlemi uygulanmalıdır. Kuru ve nemsiz ortama uygulanan izolasyon verimliliği arttırır. Nem soğuk havalarda iç ortamların daha zor ısınmasına yol açar. Aynı zamanda nem soğuğu doğrudan ileten bir yapıdadır. Eğer izolasyon uygulanan bölge nemli bir yapıda olursa, soğuk havalar başladığında bu bölge her zaman soğuk kalacak, kolay kolay ısınmayacak ve her zaman soğuğu aktarmaya devam edecektir. Bunun önüne geçmek için izolasyon nem alma uygulanmalıdır.

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın