Ambar Kurutma
Ambar Kurutma

Ambar Kurutma

Nem alma, genel olarak su sızıntıları, havasızlık gibi sebeplerden dolayı oluşan nemi görünüş ve sağlık açısından sorun çıkardığı için ortadan kaldırma işlemidir. Binalar, hastaneler ve ambarlarda oluşan nemlenme sorunu aynı zamanda müşteri kaybettirmektedir. Özellikle ambarlar içerisinde yiyecek ve diğer bazı eşyalar bulundurduğu için temizliğinin sık sık yapılması gerekir. Temizliğinin sık sık yapıldığı gibi nem alma işleminin de sık sık yapılması gerekir. Aksi takdirde içerisinde bulunan ürünler zarar görebilir ya da bozulabilir. Ambarlar genel olarak evlerde ayrı bölümler olarak yapılmaktadır, bundan dolayı daha yapım aşamasında nem almasını önleyecek şekilde yapılırsa nem sorunu büyük ölçüde ortadan kalkmış olur. Firmamız böyle bir yapım için size yardımcı olabilir.

Nem, genel olarak içeride bulunan sıcaklık ile dışarıda bulunan sıcaklık dengelenmediği zaman oluşur. Alınan ön tedbirlerden dolayı hala ambar içerisinde nem görünüyorsa içerisinde bulunan ürünleri korumak için bir nem alma cihazının yardımı ile nemlerden kurtulmak gerekmektedir. Nem alma cihazının amacı içeride bulunan nemi alarak ardından temiz ve kuru hava vermektir. İçeride bulunan ürünlerin ya da yiyeceklerin yapısı neyden oluşmuş olursa olun nemden kolay bir şekilde etkilenebilir, bir ambalajın içerisinde olmasına rağmen dahi nemden etkilenerek daha sonra kullanılmayacak hale gelebilir. Bundan dolayı nem ile karşılaştığınız andan itibaren nemden kurtulmalısınız. Bu konuda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ambar Nem Alma İşlemleri

Nem kurutma işlemleri nem alma cihazlarının yanı sıra doğal yöntemlerle yani güneş ışığı kullanılarak da yapılabilir. Ancak güneş ışığı ile kurutulduğu takdirde ortamda oluşacak olan buhar daha sonradan görülen nemi meydana getirir. Burada önemli olan sağlıksız nemli havadan ve rahatsız edici nem ya da rutubet kokusundan kurtulmak olduğu için güneş ışığından daha kesin bir çözüm bulmalısınız. Bu çözüm de nem alma cihazlarıdır.

Ambarlar yiyeceklerin daha uzun ömürlü olması için genel olarak güneş ışığı almayan yerlere yapılırlar. Bu da güneşten daha fazla faydalanamayacağınız anlamına gelir. Nem yapısından dolayı birçok ürüne zarar verebilir. Ambarda oluşacak olan nem, fark edilmediği ya da önemsenmediği takdirde büyür ve daha çok alana yayılırsa ürünleriniz ya da yiyecekleriniz bozulabilir, kurtlanabilir. Bazı kişiler nemi önemsiz görerek üzerine boya yapar ya da ortamı havalandırır ve nem sorununun çözüldüğünü düşünür. Ancak gerekli profesyonel işlem yapılmadığı sürece nem ortadan kalkmaz ve yiyeceklerinize zarar vermeye devam eder. Firmamızda çalışan ekip son teknoloji nem alma cihazları ile birlikte çalışarak nem sorununu yüzde yüz ortadan kaldırır.

Ambar Nem Alma Nasıl Yapılır

Ambarlarda nemi önlemek için kullanılan nem giderici boyalar ya da havalandırma işlemleri o sırada çözüm olsa da kısa bir süre içerisinde nem tekrardan kendini göstererek sorun teşkil etmeye devam eder. Bu tür boyalar kısa süreliğine kötü rutubet kokusunu engeller ve nemden dolayı oluşan lekeleri giderir, ancak neme kalıcı bir çözüm sağlamaz. Bu işlemler bir süre sonra sizi maddi kayıplara uğratacaktır. Nem ile daha fazla uğraşmak ve para kaybetmek yerine firmamıza başvurabilirsiniz ve nem kurutma cihazları ile birlikte nemi tamamen ortadan kaldırabiliriz. Yapacağımız işlemlerden sonra yiyeceklerinizde oluşacak olan böceklenmeden kurtulabilirsiniz. Ayrıca yiyeceklerinizi daha uzun süreli koruma şansı edinmiş olursunuz. Firmamız öncelikli olarak ambarınızda bulunan nemin miktarını ve tam olarak sorunun nerede olduğunu tespit eder. Ardında makineler ile nem alma işlemini başlatır. Nemden kurtulmak için kesin çözüm istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

NEM ALMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın