Arşiv Odası Kurutma
Arşiv Odası Kurutma

Arşiv ve İşletmeler İçin Önemi

Arşiv odası gerek kamu kurumlarının gerekse özel işletmelerin pekte göz önünde bulunmayan bölümleridir. Her ne kadar arka planda kalsa da, işletmelerin faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan tüm idari, hukuksal, mali, kurumsal içerikli yazılı, görsel ve dijital verilerinin muhafaza edildiği yerlerdir. Arşiv odaları işletmeler için bir tercih değil zorunluluktur. İşletmelerin faaliyetleri sonucu ortaya çıkan verilerin yasal en az beş yıl en fazla on yıl süre ile saklanması zorunludur. Bu süre içerisinde arşiv niteliği taşıyan belgelerin zarar görmemesi ve gerektiğinde arşivden çıkarıldığında ilk günkü kondisyonunu koruması önemlidir. Arşivleme işini sadece işletme içi üretilen belgelerin saklanması olarak düşünmemek gerekir. İşletme dışından resmi kurumlar, satıcılar, müşteriler tarafından düzenlenip işletmeye gönderilen belgeleri de arşivlememiz kaçınılmazdır. Özellikle muhasebe ve finans bölümüne ait gelen ve giden evrakların zarar görmeden saklanması son derece önemlidir.

Güvenli Arşiv Odaları İçin

Arşiv odası işletmelerin gözden uzak, genellikle bodrum katında kuytu bir bölümünde yer alır. Arşivler yıllandıkça akla ilk getirdikleri tozlu raflar ve yoğun bir şekilde duyulan nem kokusudur. Arşiv Odası Kurutma işlemi yapılmaz ise hissedilen nem kokusu arşiv sınırlarının dışına çıkabilir. Bu durum sadece kötü bir koku ile karşılaşmamıza neden olmaz. Fiziki ve dijital evrakların en büyük düşmanı nemdir. Nem alma işlemi bu iş için özel olarak üretilen makineler ile yapılır. Nem alma makineleri tamamen fiziksel prensiplere göre çalıştığından insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Nem alma makineleri ortamdaki havayı çiğleşme eşiğinin altında soğuttukları ve havada bulunan nemi yoğuşma yoluyla soğuk bir yüzeye çekme fiziksel prensibi ile çalışırlar. Makine çalıştıkça yoğuşma yolu ile havada bulunan nemi azaltmaktadır.

Bu makineler arşiv odasının nem miktarına göre devreye girmekte ve nem oranı belirlenen değerin üzerine çıktığında devreye girerek arşiv odasındaki nem oranını istenilen seviyeye çekmektedir. Nem alma makinelerinin diğer bir çeşidi de adsorpsiyon tipi makinelerdir. Bu tip makinelerde higroskopik madde ile kaplı alüminyum kılcal plakalar yardımıyla Arşiv Odası Nem Kurutma işlemini gerçekleştirir. Adsorpsiyon tipi makineler yüksek dayanıklılığı, kendi kendini temizleme özelliği ve bakteri gelişimini önlemesi nedeniyle en çok tercih edilen türdür. Firmamız tüm  bu makinelerle arşiv odalarınızda meydana gelen nemi alarak sağlıklı bir ortam elde etmenizi sağlamaktadır.

Nem Alma İşlemiyle Veri Kaybının Önüne Geçin

Nem alma makineleri sayesinde arşiv odasının nem oranı istenilen derece tutulacak ve nemin arşivlenen fiziksel ve dijital verilere zarar vermesi engellenmiş olur. Nem oranının istenilen seviyede tutulması ile birlikte yıllar sonra ihtiyacımız olan bir belgeyi arşivden çıkardığımızda ilk günkü kalitesinde olacak ve belge kaybı sonucu ortaya çıkan kayıplarımızın önüne geçilmiş olacaktır. Arşiv Odası Nem Alma işlemi bu nedenlerle işletmeler için kaçınılmazdır. İşletmeler arşiv odalarını kurmadan nem sorununu göz önünde bulundurmalıdırlar. Arşiv odasında nem oranının yükselmesi, nem ve rutubet kokusunun oluşması beklenmemelidir. Nemin arttığı her an fiziksel ve dijital verilerimize zarar verdiğini göz önüne alırsak arşiv odasının belirli aralıklarla nem alma işlemine tabi tutulması gerekmektedir.  Uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilen nem alma işleminde son teknoloji ürünler kullanılmakta olup kısa süre yüksek verim alınması amaçlanmaktadır. Sizlerde bu hizmetimizden faydalanmak istiyorsanız web sitemiz üzerindeki iletişim kanallarından bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

NEM ALMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın