Villa Kurutma
Villa Kurutma

Villa Kurutma

Nem alma işlemi sağlıklı ve kuru yaşam alanları oluşturmak için yapılan bir işlemdir. Rutubet gibi neme bağlı olarak oraya çıkacak sorunların önüne geçmek ve zarar verici etkilerinden korunmak için uygulanır. Villa gibi konutlar daha çok yazlık ya da yaşam kalitesi yüksek alanlarda yer alır. Genellikle deniz veya göl gibi sulu alanlara bakan konutlarda ya da bolca yağmur alan bölgelerde bulunan konutlarda neme dayalı sorunlar görülebilir. Su baskınları ya da yağmur ve kar suları sonucunda villa da oluşan nem sorunları yapıya zarar verebilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için villa nem kurutma işlemi uygulanmalıdır.

Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Nem kurutma işlemi, nem ya da rutubet oluşan bölgede uzman ekibimiz tarafından gerekli ölçümler yapıldıktan sonra gerçekleştirilir. Gerekli ölçümlerin ardından ortamda bulunan nem miktarı ve rutubet oranı tespit edilir. İşinde uzman ekibimiz tarafından tespit işlemleri kısa sürede sonuç verir.

Nem ölçüldükten sonra ve tespiti yapıldıktan sonra ileri teknoloji cihazlar ile ortamda bulunan nem yoğunlaştırma işlemine tabii tutularak cihaz içerisinde yer alan bir hazne içerisinde toplanır. Cihaz nemi tamamen yok edene kadar yoğunlaştırma işlemine devam edilir. Nem kurutma işlemi uygulandıktan sonra gerekli ölçümler yapılır. Yoğunlaşma sonucunda toplanan nem ortamdan uzaklaştırılır.  Son derece hızlı ve uzman ekibimiz sayesinde pratik olarak bu işlemler gerçekleşir. Nem kurutma işleminin ardından ortamdaki nem tamamen yok olur. Temiz ve rutubetten uzak bir alan sağlanmış olur.

Nem Kurutma İşlemi Neden Gerekli ?

Rutubet sorunları, rutubet boyaları ya da nem önleyici boylar ile etkili ve kesin bir çözüme kavuşmaz.  Özellikle villa tarzı yapılarda nem kurutma işlemi hayati önem taşır. Genellikle tabanda oluşabilecek nem problemleri, önce zemine sonrada döşemelere zarar verecektir. Bu sayede villa için ciddi masraflar ortaya çıkacaktır. Zeminde oluşabilecek bir nem sorunu duvarları da doğrudan etkiler ve boya sorunları ortaya çıkmaya başlar. Tüm bunların önüne geçilmesi villa için hayati önem taşır.

Özellikle fazla yağış alan bölgelerde, yeterli yalıtım sağlanmamış villalarda çatıda nem sorunları başlayabilir. Bu durumda zaman içerisinde çatıda rutubet ve çeşitli sorunların yaşanmasına yol açar. Nem yapının içerisinde işlemeden villa nem kurutma işlemi yapılmalıdır.

Kurutma işlemi özellikle villalarda kullanılan zemin malzemelerinin, döşemelerin ve fayansların nem yüzünden bozulmasının ya da küf yapmasının önüne geçer. Bu sayede küften ve rutubetten dolayı oluşabilecek kötü kokular önlenir. Kurutma işleminin bir diğer artısı ise kış aylarındaki ısınma maliyetlerini azaltmasıdır. Sürekli olarak nemli kalan zeminler kış aylarında kuru zeminlere oranla daha soğuk bir ortam oluşturur. Oluşan bu soğuk ortam villanın ısınmasını olumsuz yönde etkiler. Nem alma işlemi uygulandığında ise ıslak olan zeminlerdeki su tamamen yok olacağı için villayı ısıtma işlemi de daha maliyetsiz bir hal alır. Villa nem alma sayesinde kış ayları da konforlu geçer.

Nemden dolayı ortaya çıkan sorunları yenileri ile değiştirmek asla kesin bir çözüm olmamaktadır. Nem yüzünden değiştirilen zemin ya da villanın diğer unsurları bir süre sonra yine aynı durumla karşılaşılmasını sağlar. Duvarlar üzerinde yapılan değişimler, kaplama ve fayanslar üzerinde yapılan değişimler ya da villanın çatısında yapılan değişimler nem tamamen kurulmadığı sürece kesin bir çözüme ulaşılmasını sağlamamaktadır.

Sağlık Sorunlarının Önüne Geçmede Nem Kurutmanın Önemi

Villa içerisinde bulunan nem, solunan havayı da olumsuz etkiler ve çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Sadece insan sağlığını değil yapının sağlığında da ciddi tehlikeler oluşturur. Nem uzun süre bir ortamda kaldığında villanın iç ve dış yapısında bozulmalar meydana gelecektir.  Zaman içerisinde çürümeye yol açacak ve binanın kullanım ömrünü azaltacaktır. Villa nem alma işlemi şüpheli durumlarda dahi mutlaka yaptırılmalıdır. Bu sayede hem sizin ve sevdiklerinizin hemde yapılarınızın sağlığı güvence altına alınmış olur.

Özel bir villa yaptırılıyor ise inşaat aşamasında da kurutma işlemlerine ihtiyaç olabilir. Villanın daha yapım aşamasında doğru nem kurutma işlemleri ile ilerlemesi daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Duvarlar veya zeminin içerisinde yerleşecek nem uzun vadede sorunlar oluşturacaktır. En başında bu sorunların çözümlenmesi kesin ve en doğru sonucu verir.

İster yapım aşamasında, ister hali hazırda bir villa olsun yağmur sularında veya bulunduğu ortamdan kaptığı nem ile oluşabilecek cephe çökmeleri ya da lekeler, villa nem kurutma işlemi ile büyük ortanda çözüme kavuşmaktadır. Bu bağlamda sizlerin sağlığı, para ve emeklerinizin karşılığının en sağlıklı şekilde korunması için şüpheli durumlarda nem alma işlemi mutlaka uygulanmalıdır.

 

NEM ALMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın