Hastane Nem Alma
Hastane Nem Alma

Hastane Nem Alma

Nem yapısı bakımından temiz hava içermediği için sağlığa zararlıdır. Özellikle hastanede oluşacak olan nem, hastalara sağlık açısından büyük sorun çıkarmaktadır. Eğer hastanenin yalıtımı kötü ve dış etkenlerden dolayı nem oluşuyorsa yaydığı kötü koku, görünüş ve ortamda temiz hava olmamasından dolayı hastaların iyileşmesi zorlaşmaktadır. Hastanede nem oluşumun başlıca sebepleri klima ve fanlardır. Bu aletler hastanedeki havaya kontrol etmeye çalışırken kontrol edilmediği zaman neme sebep olmaktadır. İçerideki temiz havayı alıp soğutup geri dönme işlemini yaparken içeride bulunan temiz hava bittiğinde yalıtımı iyi olmayan hastane duvarları ıslanmaya ve nem yapmaya başlayacaktır. Nem romatizmaya, astıma ve diğer alerjik hastalıklara sebep olmaktadır. Bundan dolayı özellikle de hastanede herhangi  bir nem olayı görüldüğünde önlenmesi gerekmektedir. Firmamız kullandığı nem alma cihazları ile birlikte hastanelerdeki nem sorununu ortadan kaldırmaktadır. Hastane nem alma işlemi firmamız tarafından kısa sürede, tamamen çözülmektedir.

Hastane Nem Alma Yararları

Nem, sağlık sorunları dışında görüntü ve koku kirliliği de oluşturmaktadır.  Hastanelerde nem alma işlemi için öncelikle rutubete uğrayan alan temiz hava ile havalandırılır. Böylelikle nemli odaya temiz hava girerek nemin dağılması sağlanır. Rutubetli olan duvar sorunu çözmede etkili olduğu için izolasyon malzemeleri ile kaplanır. Nem aynı zamanda su sızıntıları ile de oluşmaktadır ve hastanenin çatısında olabilecek herhangi bir bozukluk su sızıntılarına ve ardından neme sebebiyet verebilir. Bunun önlenmesi için duvarlara olduğu çatıya da izolasyon yapılmalıdır. Bu işlemler nemi sadece bir süreliğine engeller ve daha sonra yine aynı işlemleri tekrarlamanız gerekecektir. Ancak kalıcı bir çözüm arıyorsanız nem alma cihazlarını kullanmanızı önermekteyiz. Firmamız hastane nem kurutma için son teknoloji nem alma cihazlarını kullanmaktadır.

Nem alma cihazları kullanılacağı alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ayrıca sadece nem sorununu ortadan kaldırmaz, aynı zamanda nemin tekrardan oluşmasını engeller. Bu da size maddi açıdan yardımcı olacaktır. Firmamız kullanacağı cihazı belirlemek için öncelikle odadaki nem oranını tespit eder ve profesyonel bir şekilde nem alma işlemini gerçekleştirir. Hastanelerde bulunan nem oranı diğer mekanlara göre büyük önem taşımaktadır. Hastanelerde bulunan nem oranı ne belli bir seviyenin altında olmalı ne de üzerinde. Firmamız bunu dikkate alarak işlerin yapmaktadırlar. Nem oranının hastanelerde önemli olmasının nedeni özellikle akciğer ile ilgili problemi olan hastaların ve diğer hastaların iyileşme süresini uzattığı için önemlidir.

Hastane Nem Alma Nasıl Olmalıdır

Hastenelerde nem alma işlemi gerçekleştirilmediği takdirde nem ile birlikte halk arasında nem böceği olarak bilinen böcekler ortaya çıkmaktadır. Bunu önlemek için firmamız tarafından nem alma cihazları ile birlikte nem alma işlemi gerçekleştirildikten sonra hastaneye ilaçlatma işlemi yaptırmalı, hemen ardından badana yaptırmalısınız. Nemin ortadan kalkması için mutlaka içeride bulunan nemin temiz hava ile değiştirilmesi gerekmektedir. Nem alma cihazları da bunun için birebir çözümdür. Hastane ıslaklık alma işlemi sayesinde nem olma olasılığı azalmaktadır.

Bakterilerin yaşaması için nemli alanlar birebir ortamlardır. Nemin oluşturduğu ıslaklık ve sıcaklık bakteriler için muhteşem bir ortam oluşturur. Hastaların bulunduğu bir ortamda bakterilerin önlenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı nem olayı çözülmelidir. Nemin ortadan kalkması için uzman ekibimiz ortamdaki nem ölçümünü yaptıktan sonra boyutları birbirinden farklılık gösteren nem alma cihazları ile ortamdaki nemi alır. Daha sonrasındaysa nem oluşma olasılığı sıfırdır. Firmamız nemin yayıldığı alanın büyüklüğüne bakmadan tüm imkanları sizin için kullanacaktır. Herhangi bir nem sorununda firmamıza ulaşabilirsiniz.

NEM ALMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın