Rutubet Kokusu Giderme
Rutubet Kokusu Giderme

Ev Rutubet Kokusu Giderme

Rutubet, ev ve iş yerleri gibi alanlarda sıklıkla karşılaşılan ve bir çok kişinin çözüme ulaştırmak istediği bir durumdur. Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte artan rutubet kokuları, birçok sağlık sorununa yol açabileceği gibi ev eşyalarına da zarar veren bir durumdur. Evlerde olması beklenen nem oranı yüzde elli ile yüzde kırk seviyeleridir. Bu seviye üzerinde seyreden, nem oranı ise rutubet oluşumuna neden olmaktadır. Ev rutubet kokusu giderme ve rutubet oluşumunu önlemek için uygulanabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Rutubet Nedir ?

Ev ve iş yeri gibi kapalı alanlarda istenilen nem oranı yüze elli ile yüzde kırk arasında değişiklik göstermektedir. Bu oran üzerinde seyreden nem seviyesi, ortamda küf oluşumlarını tetiklemektedir. Küf oluşumlarının zaman içinde artış göstermesi, rutubet oluşmasına neden olmaktadır. Rutubet, iş yerleri ve ev gibi alanlarda, artan nem seviyesinin neden olduğu zararlı bakteri oluşumlarıdır. Rutubetli ve rutubet kokusu ile yaşayan insanların sağlıkları olumsuz şekilde etkilenmektedir. Özellikle çocuk, bebek ve yaşlılar rutubet oluşumlarından daha fazla etkilenmektedir.

Rutubetli alanların, insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri, bina ve o alandaki eşyalar içinde geçerlidir. Kişiler, eşyalar üzerinde birçok olumsuz etkiye sahip ev rutubet kokusu giderme ve rutubet oluşumunu engellemek için kesinlikle profesyonel destek alınmalı ve bu oluşum kontrol altına alınmalıdır.

Rutubetli alanlarda karşılaşılan lekelenmeler, kişileri rutubet oluşumu kadar rahatsız etmektedir. Bu lekelenmeler için kullanılacak kimyasal ürünler, ortamdaki olumsuz etkinin yayılmasına neden olacaktır. Bu nedenle küf oluşumlarının kimyasal ürünler ile temizlenmesi yada direk boyanması önerilmemektedir. Rutubetin tamamen temizlenmesi ve istenilen nem dengesine sahip olunması ile birlikte ortamın havası temiz bir hal alacaktır. Ortamın rutubetten tamamen arınmasının ardından yapılacak temizleme işlemleri, daha temiz ve daha sağlıklı bir ortama kavuşmanızı sağlayacaktır.

Rutubet Kokusu Giderme

Kalıcı bir etki sağlamak için ev temizliğinde yeni kullanılmaya başlayan ve oldukça fayda sağlayan ozon cihazları ile uygulanan temizlik yöntemleri denenmelidir. Özellikle ev içinde zamanla oluşan kötü kokuları uzaklaştırmak, ev rutubet kokusu giderme, nem kokularının kaybolması, tuvalet ve kanalizasyon kaynaklı pis kokuların önüne geçmek için ozon cihazları ile uygulanan temizlik yöntemleri kullanılmaktadır. Ozon cihazlarının ev temizliği için kullanılmasının, insan sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Fakat astım ve akciğer rahatsızlığı bulunan kişilerin ozon ile temizlik yöntemlerinden faydalanmaları önerilmemektedir. Rutubet kurutma cihazı ile temizlik yöntemlerinde kullanılan malzemenin ayarını ayarlamak en önemli noktalardan biridir. Bu nedenle olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak adına bu uygulamayı ile bilen ve tecrübeli bir ekip tercih edilmelidir.

Rutubetin Sağlık Üzerindeki Olumsuz Etkileri Nelerdir ?

Kötü bir kokuya neden olan rutubetin, kişilerin ve özellikle çocukların sağlığı üzerinde olumsuz birçok etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle ev rutubet kokusu giderme ve rutubet oluşumlarını önlemek için kısa sürede gerekli önlemler alınmalıdır. Normal seviyelerde seyretmesi gereken nem düzeyinin artış göstermesi, nem kurutma cihazları ile önlenebilmektedir. Normal seviyeye getirilen nem oranı ile sağlığınız, eşyalarınız ve eviniz ideal bir ortama kavuşacaktır. Nem kurutma cihazlarını satın alabileceğiniz gibi çeşitli birçok firma tarafından kolaylıkla kiralayarak aşırı nemden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Rutubetin insan sağlığı üzerindeki etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

*Nem oranının normal seviyelerin üzerine çıkması, ortamda bulunan zararlı bakterilerin, mikropların ve toz akarlarının daha hızlı üremelerine neden olmaktadır.

*Rutubet ve küfün neden olduğu en önemli rahatsızlıklardan biri küf alerjisidir. Küf alerjisi genel olarak burun kaşıntısı, burun akıntısı, göz yaşarması ve hapşırık gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Ayrıca küf oluşumları bazı durumlarda kişilerin solunum yoluna ciddi zararlar vererek öksürük, nefes darlığı, hırıltılı nefes alıp verme ve astım krizleri gibi ciddi sorunlar ile karşılaşılmasına neden olabilmektedir.

*Ev rutubet kokusu giderme ve küf oluşumları için gerekli önlemlerin alınmaması, kişilerde eklem ağrısı, halsizlik yorgunluk ve hatta romatizma hastalığının oluşmasına sebep olmaktadır.

*Küf oluşumu ve rutubetli bir ortam kişilerin uyku problemleri yaşamasına sebep olmaktadır.

Rutubet Sebepleri

Ev rutubet kokusu giderme, rutubet ve küf oluşmasını engellemek için yapılacak en önemli şey nem oranını dengede tutmaktır. Rutubet oluşumuna sebep olan nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

*Ev ve iş yerleri gibi ortamlarda nem oranının normal seviyelerin üstüne ulaşması ortamda rutubet oluşmasına sebep olmaktadır.
*Evde normalin üzerinde bitki beslenmesi, duvarların terlemesine neden olarak rutubet oluşumlarını tetiklemektedir.
*Evin içinde yemek pişirmek, çamaşır kurumak ve banyo yapmak gibi günlük faaliyetler buhar oluşmasına neden olarak nem oranını arttırmaktadır. Duvarlarda biriken ve yoğunlaşan nem oranı rutubet oluşumuna neden olmaktadır.


RUTUBET KURUTMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın