Avm Kurutma
AVM Kurutma

AVM Kurutma

AVM nem kurutma hizmeti; nem bulunan bölgenin rutubetten arındırılması ve bu bölgenin neminin azaltılması için sunulmaktadır. Bu nem kurutma uygulamaları yaşam alanları başta olmak üzere hastane, iş yeri, AVM ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. AVM gibi alanlar çok fazla iş yerinden, farklı iş kollarından oluştuğundan ve sürekli içinde insanlar bulunduğu için ihtiyaç düzeyinde havalandırma yapılamamaktadır. Ortamın havasız kalması da nem oluşumunun ana nedenidir. Çalışan klimalar ve özellikle yemek üzerine kurulu iş yerlerinin yaydığı buhar dolayısı ile rutubet oluşumunun da arttığı unutulmamalıdır. Bu nedenle AVM nem kurutma işleminin kaliteli ve profesyonel çalışma sergileyen firmalarca yapılması önemlidir.

Ayrıca %30-40 oranından daha fazla nem bulunan alanlarda bulunan insanların bir süre sonra vücut ısısı 36-37'den kolaylıkla 40 derecelere yükselerek sağlığı olumsuz etkilemektedir. AVM gibi bir ortamda insanların sıcaklaması, sıkılması ve baş ağrısı çekmesi de bu yüzden olabilmektedir. Bu da insanların AVM'den uzaklaşmasına neden olacağı için maddi açıdan olumsuz etkiler gösterecektir.

AVM Nem Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Özellikle kış aylarında kapalı ortamlardaki nem ortanı artış göstermektedir. Ayrıca yaşam alanlarında bulunan odaların, AVM gibi kapalı alanlardaki farklı iş yerlerinin eşit şekilde ısıya maruz kalmaması yüzünden odalarda, kapalı bölümlerde rutubet ve nem oluşumu gözlemlenir. Bu sorunun önüne geçebilmek için yalıtım sistemleri kullanılır, bu durumu çözmek için ideal bir çözümdür ancak yine de AVM nem alma hizmetinin alınması daha kalıcı nem sorunuyla karşılaşmamak için doğru olacaktır.

Nem oluşumu başlayan ortamlarda zamanla eşyalar üzerinde de yıpranma başlar. Bu nedenle kullanılan eşyalar duvarlara yaslanmamalı, AVM'lerdeki depoların sık sık havalandırılması, nem oluşumuna neden olan ve nem oluşumundan oldukça zarar görecek olan eşyaların depolarda saklanırken oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Yemek sektöründeki iş yerlerinin sıklıkla bulunduğu AVM'lerde de bu sorunların sıklıkla cereyan etmesinin önüne geçebilmek için düzenli olarak uzman bir AVM nem kurutma hizmeti sunan firmadan nem oranı tespiti hizmeti alınabilir. Bu sayede nem olan bölgeler kolayca tespit edilebilir ve nem kurutma cihazları sayesinde başarılı ve oldukça kaliteli bir nem kurutma işlemi uygulanarak süreç sonlandırılır.

 

AVM Nem Kurutma Uygulamaları

AVM'lerde yaşanan yoğun nem sorunları döşeme veya zemin çeşidi epoksi benzeri yapılarda ve ürünlerde büyük maddi hasarların meydana gelmesine sebebiyet verebilmektedir. Bina inşası sırasında zemin kurutulmadan döşeme işlemi uygulanması pas, leke ve küf gibi sorunlara yol açacak ve zemin döşemesinde hasar bırakacaktır. İnşaat ve yapı sektörlerinde özellikle ıslaklığın ve nemin kurutulması yapılan çalışmaların kısa sürede bitmesine yardımcı olur. AVM nem alma işleminin inşaat sırasında profesyonel bir firma tarafından son derece dikkatle yapılması da AVM işleyişinde bir sorun yaşanmamasına ve zaman içinde meydana gelebilecek olası olumsuzlukların gerçekleşmemesine yönelik mantıklı bir adım olacaktır.

Firma olarak evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, AVM'lerde ve her türlü alanda, alan büyüklüğüne uygun doğru uygulamaların belirlenmesini kaliteli cihazlarımız ve uzman kadromuz sayesinde kısa sürede tespit ederek hizmet vermekteyiz. Hangi nem kurutma cihazının kullanılacağı, ortam analizi sonrası belirlenecektir. Ortam incelemesi yapılmasının sebebi, her cihazın kendine özgü kurutma kapasitesine sahip olması ve ortamda yeterli miktarda nem kurutması yapılabilmesi için uygun kapasiteli cihazın seçilmesi gerektiğidir.

Firmamız tarafından kullanılan nem alma cihazları ortam derecesine uygun olarak da seçilmektedir. Kış aylarında özellikle 8°C altında olan AVM bodrumları, depoları ve daha soğuk olan bölgelerde adsorpsiyon nem alma cihazlarını tercih etmekteyiz. Kışın genellikle sıcaklığın 15°C'nin altında olması sebebiyle, firmamızca her koşulda sıcak gazla defrost özelliğine sahip cihazlar da tercih edilerek AVM nem kurutma uygulaması yapılır. Ortalama oda sıcaklığında bulunulan mevsimlerde ise AVM'lerde yine soğutmalı nem kurutma cihazlarını tercih ederek kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmak için çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.


NEM KURUTMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın