Bodrum Nem Alma
Bodrum Nem Alma

Bodrumlarda Oluşan Nem Ve Zararları

Evlerin veya binaların genelde en taban kısmında oluşan nemlenme kimi zaman sağlık sorunlarına yol açtığı gibi kimi zamanda rahatsız edici kokular yayabilir. Özellikle bodrum katında sıkça rastlanan nemlenme bodrumda muhafaza ettiğinizi eşyalara zarar verirken size maddi zararının yanında sağlığınıza da zarar verebilir. Nem aslında ortamda bulunan su buharı olarak tanımlanır. Güneşi az alan bölgelerde ve ıslak bölgelerin yeterli kurtulamamasından kaynaklanan nemlenme rutubete ve binanızın duvarlarında bozulmalara yol açabilir. Firmamız bodrum nem alma hizmeti ile bu sorunlarınızın çözümünde sizlere destek olmaktadır. Gelişmiş teknolojik cihazlarla bodrum katlarında oluşan nemi kurutarak o bölgeyi kullanır hale getiriyoruz. Yüksek derecede nem ciğerlere zarar verebildiği gibi nemli bölgelerde üreyen küçük organizmalara da yaşam alanı sağlar. Bu küçük organizmalar zemine, parkelere ve duvarlara zarar verir. Bodrum katının duvar ve zeminlerinde şişme yaparak dökülmesine hatta çatlaklara bile yol açabilir. Bodrumlardaki nem kurutularak bu zararlardan kurtulabilirsiniz.

Nem Kurutma İşlemi

Nemli bölgelerinizden kurtulmak için firmamıza başvurduğunuzda uzman ekiplerimiz ilk önce nemli bölgeyi inceleyerek kurutulacak bölgenin tespitini yaparak incelemelerde bulunur. Ardından bu işlem için en uygun ve kaliteli cihazlar ile nemli bölgelerin kurutulma işlemine başlanır. Ardından rutubetli ve nemli bölgeler başarılı bir şekilde kurutularak duvarlarınızın zarar görmesi engellenir. Bu işlem son derece dikkat ve özen gerektirirken usta ellerde en başarılı sonuç alınır.

Nemlenme Sorunu İçin Başlıca Önlemler

Bodrum nem kurutma işleminden sonra bodrum katında nemlenme ve rutubeti önlemek için başlıca almanız gereken önlemler vardır. Nem kurutma işleminden sonra gerekli özen gösterilmezse aynı sorunun tekrarlanması ihtimal dahilindedir. Bu olay bir doğa olayıdır. Nemlenmeye yatkın bölgenin imkan varsa sıkça güneş görmesi lazımdır. Güneş ısısı nemlenme olayını önleyen başlıca etkendir. Bodrum da bulunan eşyaları duvara sıfır olarak yerleştirmemeye özen gösterin. Eşyalar ile duvar arasında boşluk olmadığı zaman bu yüzey hava ve ısı alamadığında hem duvarda hem de eşyalarda nemlenmeye yol açabilir. Belli periyotlar ile bodrumu bölümünü havalandırmayı unutmayın böylece içerideki havanın değişimini sağlayarak su buharının oluşumunu engelleyebilirsiniz böylece rutubetlenme azaltılır hatta yok edilir. Firmamızın sağlamış olduğu bodrum nem alma hizmeti sonrasında tekrardan o bölgenin nemlenmesi neredeyse yok denecek kadar azdır lakin nem oranı yüksek bölgelerde gerekli önlemler alınmadığı takdirde rutubetin tekrarlama ihtimali vardır.

Nem Kurutmanın Önemi

Özellikle işletme veye ticari malların muhafazası için depo olarak kullanılan bodrumlarda nem için önlem alınmadığında maddi zararlara yol açabilir. Ticari mallarda veya kişisel eşyalarda bozulmalara şişme ve çeşitli bölgelerde hasarlara yol açabilir. Nem kurutma hizmeti bu maddi hasarların önlenmesi için önemlidir. Ayrıca rutubetli ortamlarda oluşan kötü havanın ortay çıkaracağı sağlık sorunlarını da önlemektedir. Birçok makro ve mikro organizma özellikle de mantar ve küf türleri nemli ortamları çok sever. Nemli ortamlarda hızlıca üremeye ve yuvalanmaya başlar. Bu organizmalar solunum yoluyla sağlık sorunlarına yol açabilir. Gerekli önlemler alınmadığında ise o bölgenin kullanılmaz hale gelmesine de yol açabilir. Firmamız bodrum nem kurutma cihazları ve tecrübeli ekipleriyle bu tarz sorunların oluşmasını engelleyerek bodrumlarda kuru bir ortamın sağlanmasını başarılı bir şekilde sağlar. Nem kurutma hem sağlınız için önem arz ederken hem de depoladığınız ürünlerinizin veya eşyalarınızın zarar görmesini de önlemektedir.  Bu yüzden nem kurutma önemli bir işlemdir. Gerekli önlemler ve hizmetler vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde alınmalı bu gibi zararların oluşumu engellenerek hem maddi hem de manevi kayıplara yol açılmamalı.

Eğer duvar, şap, zemin ve beton içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır. 
                                                            
                                                             
Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın