Parke Kurutma
Parke Kurutma

Parke Kurutma

Parke nem alma işlemi uygulanmadığında, ilerleyen zamanda çok büyük problemler oluşturmaktadır. Bu işlem uygulanmadığında para ve emek kaybının yanı sıra zaman kaybına da sebep olur. Rutubet ve nem parkelerde deformasyona yol açar ve ardından yeni parkelerin yaptırılması gerekir. Durum bu şekilde olduğunda parkeler ciddi zarar görür. Bu tür istenmeyen ve yorucu durumlar ile karşılaşmamak ve ciddi para kayıpları yaşamamak için nem alma işlemi uygulanmalıdır. Nem alma işlemi kiralanan veya alınan nem kurutma cihazları ile yapılır. Bu sayede parkeler rutubet ve neme maruz kalmaz ve parkelerde deforme yaşanmaz.

Parke Nem Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle ortamda bulunan nem miktarı uzman ekibimiz tarafından özel cihazlar kullanılarak tespit edilir.  Tespit işlemlerinin ardından gerekli cihazlar ortama getirilir ve kurulumu sağlanır. Bu cihazlar az enerji harcayarak işlemin en doğru şekilde gerçekleşmesini sağlayan ileri teknoloji cihazlardır.

Parke nem alma bu cihazlar kullanılarak yapılır. Bu cihazlar nemi kurutmayı sağlar ve rutubet oluşumunu engeller. Öncelikle oda ya da iş yerinde bulunan nem miktarını yok edecek işlemler gerçekleştirilir. Bu işlemler odada bulunan nemin kullanılan cihazlar ile yoğunlaştırılıp haznede toplaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede ortamda bulunan nem cihazın haznesinde yoğunlaşarak birikir ve buradan alınır. Bu işlem işinde uzman ekibimiz tarafından gerekli ölçümler yapıldıktan sonra uygulanır. Cihaz ve uzman ekibimiz tarafından uygulana işlemler nemi tamamen yok eder ve rutubet oluşumunun önüne geçer.  Tüm nem kurutma işlemleri oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir ve kesin çözüm sağlar.  Bu sayede parkenin uygulanacağı kısımda nem kalmaz. Nem yok edildikten sonra parkeler gönül rahatlığı ile döşenebilir.

Neden Yapılmalıdır ?

Parke nem kurutma işlemi, evlerde veya iş yerlerinde mutlaka uygulanmalıdır. Çünkü parke zeminler bir çok kapalı alanın ve iç mekanın olmazsa olmazları arasındadır. Parke zeminler oldukça kullanışlı malzemelerdir ve bulundukları ortama ayrı bir hava katarlar. Farklı renklerde ve birbirinden estetik görünümlerde olabilirler. Ancak parkeler hasar gördüklerinde sadece bir kısmının onarılması dahi maliyet ve zaman gerektiren işlemlerdir. Ayrıca tamamı sökülmediği taktirde uyumsuzluk sorunları yaşanabilir.

Özellikle iç ortamlarda insanların rahat edebileceği sıcaklıklarda nem birikmesi yüksek derecelerde meydana gelir. Genellikle iç ortamların sıcaklıkları insanı rahatsız edilmeyecek derecelerde tutulduğunda yüzde altmışa varan nem oranları oluşur. Bu sebepten parke üreticileri ancak yüzde altmışa ya da biraz daha üstündeki nem derecelerine dayanıklı parkeler üretirler. Parkeler bu nem derecelerin üzerinde çok kolaylıkla bozulabilir, kabarabilir hatta küflenmeye yol açarak ev veya iş yerlerinde kötü kokulara sebep olabilir.

Eğer bulduğunuz ortamın nemi bu derecenin üstüne sık olarak çıkmaktaysa ya da zeminde nem birikmesi yaşanıyorsa parkeler bu durumdan ciddi ve geri dönüşü olmayan derecelerde zarar görürler. Bu nem alma işlemi geri dönüşü olmayan zararlar ile karşılaşmamak için mutlaka uygulanmalıdır.

Bu nem alma ve kurutma işlemi sayesinde parkeler daha uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Yalnızca bir kısım parkenin değişmesi dahi, yeni parkelerin döneceği alanın bir süre kullanılamamasına yol açar bu gibi durumlarla karşılaşmamak için parke ıslaklık giderme işlemi mutlaka uygulanmalıdır. Aynı zamanda para, zaman ve emek kaybının da önüne geçilmiş olur. Nem alma işlemi uygulanan parkeler rutubetin ve nemin getirdiği olumsuz etkilerden korunmuş olur. Bütünlüğünü koruyarak yıllarca kullanılabilir.

Neden Önemlidir ?

Bu işlem sayesinde nemin olumsuz etkileri ile parkelerin kabarması probleminin önüne geçilmiş olur. Bu sayede ev ya da iş yerleri gibi ortamlarda parkelerde oluşabilecek kötü görüntüler daha başlamadan giderilir. Kabarmalar parkenin görüntüsünü bozacağı gibi bütünlük sağlayan görüntüyü de yok edecektir. Eğer parke nem alma işlemi uygulanmaz  ve parkelerde kabarma meydana gelirse, ister şahsi eviniz olsun ister iş yeriniz, hem sizler hemde sevdikleriniz veya müşterileriniz için kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu kötü görüntünün ortadan kaldırılması için parkeler komple yerinden sökülmek zorunda kalacak, ortam bir süre kullanılamaz hale gelecektir. Aynı zamanda parkeleri yeniden yaptırmak, kurutma işlemine oranla çok daha masraflı bir iş olacaktır. Maddi ve manevi açıdan yorulmamak, sağlıklı bir ortam sağlamak ve göze hitap eden mekanlarda bulunmak için mutlaka bu işlem uygulanmalıdır.


NEM KURUTMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın