Alçı Sıva Kurutma
Alçı Sıva Kurutma

Alçı Kurutma

Alçı nem kurutma hizmeti, yapıların inşa ediliş sürecinde bir sonra ki aşamaya kısa sürede geçebilmeyi sağlayan uygulamalardır. Alçı özelliği itibari ile su ile reaksiyona girmesi sonucunda kullanılabilmektedir. Bu durum ise alçılama işlemi sonucunda alçı nem alma hizmetinin alınmasını gerektirebilmektedir. Alçının hazırlanma sürecinde kullanılan suyun hızlı bir şekilde buharlaşması sağlanarak alçı nem giderme işlemi tamamlanmış olur.

Alçının kuruma süresi, alçılama işlemlerinin uygulanan alan büyüklüğü göre ve dışsal faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Bu durum ise alçının kuruma süresinin belirli bir standart dâhilinde belirlenememesine yol açmaktadır. Alçı kuruma süresi bu bağlamda belirsiz kalarak yapıların veya uygulanan alanların kullanıma sunulma süresinin uzamasına neden olmaktadır. Alçı nem kurutma hizmeti ile alçılama işlemi uygulanan alanı kısa sürede kullanabilirsiniz.

Alçı Nem Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Alçılama işleminin bitirilmesi ile alçının kuruyarak kullanılabilir hale gelmesi beklenmektedir. Normal koşullar süresince bu durum günleri bulabilirken alçı nem alma hizmeti ile kısa sürede alan kullanılabilir hale gelmektedir. Alçılama işlemi sonrasında kullanıcıların talebi ile ön hazırlık çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu durum uygulanan işlemin sağlıklı bir şekilde sonuç vermesi için gerçekleşmektedir. Alçı nem giderme ön çalışmaları tamamlanması ile beraber, alanında deneyimli ekipler tarafından alçı kurutma işlemine başlanılmaktadır.

Alçı kurutma işlemi ise son derece deneyimli ve bilgili personeller aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Temelde ortamda bulunan nemin kaldırılması amaçlanmaktadır. Fakat nem giderme işleminin düzensiz zaman diliminde ve dalgalı ısı ayarları şeklinde gerçekleşmesi,  kullanılan alçının kalitesini düşürebilmektedir. Bu durumdan ise ancak alanında uzmanlaşmış ekiplerden yardım alarak kurtulmak mümkündür. Alçı nem kurutma işleminin tamamlanması ile çalışmalar için bir sonraki aşamaya geçilebilir veya alan kullanıma açılabilir.

Alçı nem alma işlemi nemin kurutulması için; ortam ısısının düzenli aralıklar ile arttırılması şeklinde gerçekleşmektedir. Bu durum ise güçlü nem kurutma makineleri ile mümkündür. Her alana ve her türlü hava şartlarına uygun makineler ile alçı nem giderme hizmetleri sunmaya devam etmekteyiz. Kurutma işlemi her mevsimde ve sıfırın altında gerçekleşen derecelerde kullanılabilmektedir. Alçı kurutma işlemleri için iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Alçı Nem Kurutma İşlemi Neden Gereklidir?

Alçı dekorasyon malzemesi, boya altı veya zemin hasarları onarma ve kaplama gibi alanlarda kullanılan sağlıklı yapı malzemelerindendir.  İşlem itibari ile ara çalışma kategorisinde değerlendirilmektedir. Alçı sıva, alçı kaplama veya yapıştırıcı olarak tercih edilmektedir. Bu durum ise alçı nem kurutma işlemlerinin uygulanmasını gerektirebilir. Özellikle ortak kullanım alanlar olan; alış veriş merkezleri, cafeler veya eğlence salonları gibi mekânlarda gerçekleşen alçılama işlemlerinin alçı nem alma hizmetlerinden faydalanarak kısa sürede kullanıma açılması gerekmektedir.

Alçı özelliği itibari ile veya hazırlanış süresinde su ve alçı oranın sağlanmaması durumunda alçı kuruma süresi bir hayli uzamaktadır. Bu durum ise işlemin hava şartlarına bağlı olarak kurumasını beklemek istenmeyen durumların oluşmasına neden olabilir. Örneğin yeni alçılama yapılmış zeminde herhangi bir canlının teması halinde, tekrar alçılama işlemi gerekmektedir. Bu durum ise ekstra maliyet oluşturmaktadır. İstenmeyen durumların önüne geçmek için alçı nem giderme hizmeti talep ederek bütün sürecin kontrol altında devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Alçı Nem Kurutma Hizmet Fiyatı

Alçı nem kurutma hizmeti müşteri memnuniyeti esas alınarak piyasa şartları gereğince fiyatlandırılmaktadır. Fiyatlandırma sürecinde; alçı nem alma işleminin uygulanacak alanın büyüklüğü, gerekli personel sayısı ve ihtiyaç duyulan nem kurutma makinesi gibi faktörlere bağlı olarak belirlenmektedir. Nem kurutma işlemleri için iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz. Hizmet talebi doğrultusunda gerekli bilgiler detaylı bir şekilde aktarılarak, müşterilerin süreç hakkında tam bilgiye sahip olmaları amaçlanmaktadır.


NEM KURUTMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın