Tavan Küf Önleme
Tavan Küf Önleme

Tavan Küf Önleme

Tavanda meydana gelen küfler neme açık olan evlerde sıkça görülür. Özellikle yaz aylarında küf problemi tavanda ve duvarlarda meydana gelebilir. Küf evinizde perdeleri hatta kornişleri dahi çürütebilir. Bunun dışında çeşitli sağlık sorunları da oluşturabilir. Özellikle çocuklarda akciğer iltihabı, astım, KOAH, alerjik reaksiyonlar, konjunktivit ve atopik dermatit, hırıltılı solunum ve nefes darlığı yaşanma riski yüksektir. Bazı küf mantarları ile yoğun olarak aynı alanda bulunduğunuzda sinir hücrelerinize dahi zarar gelebilir. Küf mantarlarının üremesi için evde mutlaka nem olmalıdır. Tavanda küf önleme için evde nem oluşturan durumların engellenmesi sağlanmalı ev mutlaka her gün havalandırılmalıdır.

Özellikle bodrum ya da çatı katı daireleri veya eski evler nem almaya daha elverişlidir. Bu evlerde nem alıcı cihazlar kullanmak büyük ölçüde fayda sağlar. Evde çamaşır kurutulmamalı fazla bitki beslenmemelidir. Bitkiler nem oranını arttırdığından tavsiye edilmez. Rutubetlenen tavanlarda renk değişikliği soluk yeşil renkte olur. Dökülmüş boyalar ve lekeli alanlar gözlemlenebilir. Duvarda ve tavanda küf kokusu gözlemlediğinizde çözüm yoluna gitmelisiniz. Sık sık çamaşır suyu ile tavanı silmek küf önlemek için faydalı olacaktır.

Tavanda ve Duvarda Küf Önleyici Çözümler

Nem alma cihazları bir odada solunan havayı temizler. Eviniz nem almaya elverişli ise mutlaka nem alıcı cihaz kullanmalısınız. Tavanda küf önleme için birçok geçici çözüm vardır. Bu çözümler herhangi bir yağmur yağması halinde küfün geri dönmesine neden olabilir. Bu nedenle sizlere garantili bir çözüm önermekteyiz. Hava temizleyicisi ile güvenli bir şekilde evinizde yaşayabilir, ofiste çalışabilirsiniz. Evde bebek ya da çocuk olması halinde mutlaka bu cihazları tavsiye ediyoruz. Çocukların çok kolay küflü ortamdan etkilendiğini unutmadan gerçek bir çözüme ulaşmak gerekir. İleride yaşanabilecek hastalıkların önüne geçmek için mutlaka hava temizleyici nem kurutma aleti alınmalıdır.

Nem alıcı cihaz ortamdaki nemli havayı alır içinde yenileyerek dışarıya geri verir. Böylece duvarlar ve tavanda nem alma sorunu yaşanmaz ve küf meydana gelmez. Başarılı filtrelerle donatılmış cihazda yüksek kaliteyi gözlemleyebilirsiniz. Filtreler odada doğal klima hissi meydana getirir. Zararlı ozon olmadan ferah bir ortamda bulunmaya devam edebilirsiniz. Odadaki zararlı ve nemli hava filtrelere geçirilir ve burada süzülür. Süzülen hava temiz bir şekilde odaya geri döner. Böylece tavanda küf önleme için günlerce temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Siz kolunuzu bile oynatmadan aynı evde sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edebilirsiniz.

Nem alma cihazı üzerinde soluduğunuz havanın kalitesini gösteren bir gösterge vardır. Böylece ister her an ister belirli anlarda cihazı çalıştırabilirsiniz. En küçük boyuttaki görünmez hava tanecikleri burada filtrelenir. Tasarruflu ve enerjik şekilde çalışır. Sessiz bir şekilde uzun süreli kullanım vaadi verir. Nem alma cihazı 5 metrekareden 200 metrekareye kadar farklı büyüklüklerdeki odalarda dahi kullanılabilir. Bu durum nem alma cihazının kullandığı güce göre değişiklik gösterebilir. Cihazlar genellikle bir odadan başka bir odaya taşınabilen ev tipi ürünlerdir. Böylece her odada her an kullanabilirsiniz. Genellikle duş alırken sıcak suyun buharlaşmasıyla banyoda daha fazla küf sorunu yaşanır. Bu nedenle hava temizleme cihazınızı duş alırken banyoya koymanız tavsiye edilir.

Hava temizleyici ve nem alma ürünü tüm dünyada sıklıkla kullanılan ve kanıtlanmış olan ürünlerdir. Kızılötesi uzaktan kumanda ile her alandan cihazı yönetmek mümkündür. Tavanda küf önleme için bu cihazlar farklı şekillerde üretilmiştir. Farklı üretimlerin amacı hava akımının değişmesidir. Bütün gün işte olan kişilerin kapalı kalan evleri için de uygun nem alma cihazları vardır. Ayrıca çocuk kilidi sayesinde çocukların rahat ulaşamayacağı ürünlerdir.

Eğer duvar, şap, zemin ve beton içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır. 
                                                            
                                                             
Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

 

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın