Tavan Küf Önleme
Tavan Küf Önleme

Tavan Küf Önleme

Tavanda meydana gelen küfler neme açık olan evlerde sıkça görülür. Özellikle yaz aylarında küf problemi tavanda ve duvarlarda meydana gelebilir. Küf evinizde perdeleri hatta kornişleri dahi çürütebilir. Bunun dışında çeşitli sağlık sorunları da oluşturabilir. Özellikle çocuklarda akciğer iltihabı, astım, KOAH, alerjik reaksiyonlar, konjunktivit ve atopik dermatit, hırıltılı solunum ve nefes darlığı yaşanma riski yüksektir. Bazı küf mantarları ile yoğun olarak aynı alanda bulunduğunuzda sinir hücrelerinize dahi zarar gelebilir. Küf mantarlarının üremesi için evde mutlaka nem olmalıdır. Tavanda küf önleme için evde nem oluşturan durumların engellenmesi sağlanmalı ev mutlaka her gün havalandırılmalıdır.

Özellikle bodrum ya da çatı katı daireleri veya eski evler nem almaya daha elverişlidir. Bu evlerde nem alıcı cihazlar kullanmak büyük ölçüde fayda sağlar. Evde çamaşır kurutulmamalı fazla bitki beslenmemelidir. Bitkiler nem oranını arttırdığından tavsiye edilmez. Rutubetlenen tavanlarda renk değişikliği soluk yeşil renkte olur. Dökülmüş boyalar ve lekeli alanlar gözlemlenebilir. Duvarda ve tavanda küf kokusu gözlemlediğinizde çözüm yoluna gitmelisiniz. Sık sık çamaşır suyu ile tavanı silmek küf önlemek için faydalı olacaktır.

Tavanda ve Duvarda Küf Önleyici Çözümler

Nem alma cihazları bir odada solunan havayı temizler. Eviniz nem almaya elverişli ise mutlaka nem alıcı cihaz kullanmalısınız. Tavanda küf önleme için birçok geçici çözüm vardır. Bu çözümler herhangi bir yağmur yağması halinde küfün geri dönmesine neden olabilir. Bu nedenle sizlere garantili bir çözüm önermekteyiz. Hava temizleyicisi ile güvenli bir şekilde evinizde yaşayabilir, ofiste çalışabilirsiniz. Evde bebek ya da çocuk olması halinde mutlaka bu cihazları tavsiye ediyoruz. Çocukların çok kolay küflü ortamdan etkilendiğini unutmadan gerçek bir çözüme ulaşmak gerekir. İleride yaşanabilecek hastalıkların önüne geçmek için mutlaka hava temizleyici nem kurutma aleti alınmalıdır.

Nem alıcı cihaz ortamdaki nemli havayı alır içinde yenileyerek dışarıya geri verir. Böylece duvarlar ve tavanda nem alma sorunu yaşanmaz ve küf meydana gelmez. Başarılı filtrelerle donatılmış cihazda yüksek kaliteyi gözlemleyebilirsiniz. Filtreler odada doğal klima hissi meydana getirir. Zararlı ozon olmadan ferah bir ortamda bulunmaya devam edebilirsiniz. Odadaki zararlı ve nemli hava filtrelere geçirilir ve burada süzülür. Süzülen hava temiz bir şekilde odaya geri döner. Böylece tavanda küf önleme için günlerce temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Siz kolunuzu bile oynatmadan aynı evde sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edebilirsiniz.

Nem alma cihazı üzerinde soluduğunuz havanın kalitesini gösteren bir gösterge vardır. Böylece ister her an ister belirli anlarda cihazı çalıştırabilirsiniz. En küçük boyuttaki görünmez hava tanecikleri burada filtrelenir. Tasarruflu ve enerjik şekilde çalışır. Sessiz bir şekilde uzun süreli kullanım vaadi verir. Nem alma cihazı 5 metrekareden 200 metrekareye kadar farklı büyüklüklerdeki odalarda dahi kullanılabilir. Bu durum nem alma cihazının kullandığı güce göre değişiklik gösterebilir. Cihazlar genellikle bir odadan başka bir odaya taşınabilen ev tipi ürünlerdir. Böylece her odada her an kullanabilirsiniz. Genellikle duş alırken sıcak suyun buharlaşmasıyla banyoda daha fazla küf sorunu yaşanır. Bu nedenle hava temizleme cihazınızı duş alırken banyoya koymanız tavsiye edilir.

Hava temizleyici ve nem alma ürünü tüm dünyada sıklıkla kullanılan ve kanıtlanmış olan ürünlerdir. Kızılötesi uzaktan kumanda ile her alandan cihazı yönetmek mümkündür. Tavanda küf önleme için bu cihazlar farklı şekillerde üretilmiştir. Farklı üretimlerin amacı hava akımının değişmesidir. Bütün gün işte olan kişilerin kapalı kalan evleri için de uygun nem alma cihazları vardır. Ayrıca çocuk kilidi sayesinde çocukların rahat ulaşamayacağı ürünlerdir.

 

KÜF VE RUTUBET KURUTMA RESİMLERİMİZİ İNCELEYİN

 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın