Kurubuz İle Temizlik
Kurubuz ile Temizlik

Endüstriyel Kuru Buz Temizlik Hizmeti

Endüstri ve sanayi bölgelerinde yapılan tüm çalışmalarda kullanılan makinelerin temizliği oldukça önemlidir. Tabi bu temizlik yapılırken de en hassas bir şekilde yapılması gerekir. Makinelerin motor ve parçalarının zarar görmemesi çalışma verimliliği için oldukça önem arz etmektedir. Yeni nesil temizlik hizmetlerinden bir tanesi olan Endüstriyel Kuru Buz Temizlik sayesinde makinelerin temizlenmesi oldukça son derece ve üst düzeyde bir temizlik sağlanmaktadır. Hepimiz merak ederiz tabi ki kuru buz ile temizliğin nasıl yapıldığını ve neden tercih ediliyor olduğunu bilmek isteriz. Kuru buz sayesinde püskürtme teknolojisinden faydalanılarak temizlik uygulaması gerçekleştirilmektedir. Yani kuru buzun doğal bir şekilde buharlaşıyor olduğunu hepimiz biliriz. İşte bu buharlaşma esnasında temizliği gerçekleştirilecek yerin en ince parçacıklarına kadar makinede oluşmuş olan her türlü kirliliğin çözülmesi sağlanır.

Kuru buz ile temizleme metodu son zamanlarda en çok tercih edilen ve en avantajlı faydalar sağlayan bir sistemdir. Saniyede 300 ile 900 mega transfer hıza ulaşabilmesini sağlayan bir kompresör yardımı ile buz parçacıklarını hava basıncı uygulanarak gerçekleştirilen bu sistem Endüstriyel Kuru Buz Temizlik olarak isimlendirilir. Basınçlı hava uygulanarak buz parçacıklarının yardımı ile temizlenmiş olan bu yüzey ile temas edildiğinde ise parçacıklar kinetik bir enerji oluştururlar. Bu parçacıkların ağırlıkları ve hızları ile orantılı olarak kinetik enerjileri bu püskürtme sayesinde çok yüksek verimlilik sağlayan bir temizlik kuvvetine dönüşmüş olur.

Buz parçacıkları kendi sıcaklıklarından çok daha katlarca daha sıcak olan bir yüzeye çarparak süblimleşme dediğimiz doğal bir faz değişimine uğrarlar. Katı halden gaz hale geçiş yaparak karbondioksit gazı haline geçiş yapmış olur. Katı halden gaz hale geçiş yapmış olan bu karbondioksit molekülleri hacimlerini 800 katına kadar çıkartabilirler. Yüzey üzerindeki istenmeyen katmanların parçalanmasını sağlayan Endüstriyel Kuru Buz Temizlik ani ısı değişiklerinden faydalanarak uygulanır. Bu şekilde bir uygulama sayesinde elde edilen yüzey üzerindeki inatçı lekelerin dirençlerinin kırılması sayesinde temizliğin sonraki aşamalarında daha büyük kolaylıklar ve bununla birlikte yüksek verimlilik elde edilmesinde yardımcı olmuş olur.

Kuru buz ile temizliğin birçok avantajı vardır:

 • Hızlı ve etkili bir temizlik yöntemidir.
 • Çevre dostu bir yöntemdir, atık bırakmaz, toksik madde içermez. Temizlikten sonra bakteri barındırmaz.
 • Kuru buzla temizlik süresi diğer temizlik yöntemlerine göre daha kısadır, zamandan ve de personelden tasarruf imkanı sağlar. Yükleme ve taşıma maliyetlerini ortadan kaldırır.
 • Temizlenecek alandaki parçaların sökülmesine gerek olmadığı için demontaj ve montaj süre & masraflarını ortadan kaldırır.
 • Kuru buz ile temizlik yapılan yüzeyde aşınma meydana gelmez. Makine ve kalıpların faydalı ömrünü uzatır.
 • -87,5 oC ile termal şoklama yaparak temizlediği için özellikle gıda ve içecek üreticileri için maksimum hijyen sağlar, temizlik sonrası durulama gerektirmez.
 • Kuru buz ulaşılması zor alanlara bile ulaşarak derinlemesine temizlik sağlar.

Kuru buzla temizleme yöntemi, gelişmiş ülkelerde ve ülkemizde çeşitli alanlarda uygulanmaktadır. Başlıca kullanılan sektörler ve kullanım alanları şunlardır:

 • Elektrik veya hidrolik aksamları bulunan motor ve ekipmanların temizliğinde,
 • Ambalaj makinelerinden kalan artıklar, tutkal ve kağıt tozlarının temizliğinde,
 • Kuru ve yaş mürekkebin, sprey kalıntılarının, tutkalın ortadan kaldırılmasında,
 • Plastik kalıntı, poliüretan, zincir, kayış vb. maddelerin temizliğinde,
 • Dökümhanelerde bulunan sıcak kalıpları yerinden sökülmeden temizliğinde,
 • Tarihi eser temizliğinde;

kuru buzla temizleme metodu kullanılmaktadır.

kurubuz ile temizlik

Daha Güvenli Bir Temizlik

Endüstri ve sanayi bölgelerinde özellikle üretim hizmeti veren firmalara sağlamış olduğumuz temizlik hizmet çeşitleri vardır. Sağladığımız bu hizmet çeşitlerinden en güvenilir ve en yüksek verimi elde ettiğimiz kuru buz ile temizleme metodudur. Hem İnsan gücüne daha az ihtiyaç duyulması hem de makine temizlemelerinde tam ve net bir çözüm oluşturuyor olmasından dolayı Endüstriyel Kuru Buz Temizlik diğer temizlik çeşitlerine göre çok daha güvenlidir. Güvenli olmasının yanı sıra zaman açısından da kısa süre içerisinde bu hizmetin tamamlanmış olması endüstri çalışanları ve işverenleri tarafından da daha memnuniyet verici olmaktadır. Hem çalışanların sağlığını tehdit edecek bir unsur bulunmaması ve hem de makinelerin daha verimli çalışmasındaki katkıları sağlayan kuru buz temizleme metodu sayesinde çok daha kısa bir sürede çalışmalara kaldığı yerden devam etmenize olanak sağlamış oluyoruz.

Karbon tekniği olarak da isimlendirilen kuru buz ile temizleme metodu daha güvenli olmasının bir başka sebebi de herhangi bir kimyasal madde içermeden bu hizmeti vermesidir. Çevreye duyarlı bir hizmet olduğundan dolayı da daha çok tercih edilmesi hem çevre kirliliğinin olmamasına neden olmakta hem de insan sağlığını tehdit edebilecek herhangi bir kirli hava oluşmasına neden olmadan temizlik hizmeti sunuyoruz. O nedenle her bakımdan daha güvenli olarak kabul edilen Endüstriyel Kuru Buz Temizlik sizlerin de tercih etmesini istiyoruz. Çünkü bu hizmetimiz ile daha verimli çalışmasını sağladığımız makinelerinizin kesinlikle hiçbir şekilde zarar görmeleri söz konusu bile değildir. Yüzde yüz güvenilir bir hizmet olan kuru buz ile temizleme hizmeti siz değerli müşterilerimizin kesinlikle memnuniyetini sağlayacak bir sistem ile çalışılmaktadır. Kuru buz ile temizleme metodunu tercih etmiş olduğunuzdan dolayı verimliliğiniz yüksek derecede artacak ve çok kısa zaman içerisinde çok daha yüksek verimde çalışmalarına devam edebileceksiniz.

Hızlı ve Verimli Bir Temizlik

Üretim yapılan tüm işletmelerin verimli çalışmayı planladıklarını çok iyi biliyoruz. O nedenle çalışmalarının aksama olmadan devam etmesi oldukça önem arz etmektedir. O nedenle temizleme hizmeti sağlanırken en kısa sürede fakat en verimli bir hizmet almak kaçınılmaz bir memnuniyet sağlar. Sizlere sağlamış olduğumuz Endüstriyel Kuru Buz Temizlik hizmeti sayesinde minimum sürede tamamlanmış olması hiç şüphesiz üretimin devam etmesi için son derece memnuniyet verici bir hizmet olmaktadır. Maksimum hızda temizleme hizmeti sağlayan kuru buz temizleme hizmeti sayesinde elde edeceğiniz verimliliğin artması sizleri son derece memnun kılacaktır. Bizlerde elimizden geldiği sürece siz değerli müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarının en yüksek kalitede karşılayabilmek ve memnuniyetiniz ile birlikte uzun süre boyunca devamlılığınızı sağlamak için çalışıyoruz.

Üretimin verimliliğinde görünen artış ve hem sizlerin hem de çalışanların daha mutlu bir çalışma ortamına sahip olmalarını sağlayacaktır. İşlerdeki verimliliğin psikolojik olarak insan hayatında yerini kendi işimizdeki üstün kalite hizmetinden de yakinen farkındayız. O nedenle ihtiyacınız olan ve belki aklınıza bile gelmeyen fakat bu hizmeti aldıktan sonra birçok fayda göreceğiniz Endüstriyel Kuru Buz Temizlik hizmetinden faydalanmanız için bizleri hemen arayabilirsiniz. Bu hizmeti almayı talep ettiğiniz takdirde makinelerinizin periyodik bakım hizmetiniz de bizlerden alabilirsiniz. Bu sürecin her alanında sizlere tam bir destek vereceğimizden emin olabilirsiniz. En yüksek kalitede bir hizmet almaktan dolayı yaşayacağınız mutluluk bizim yarınlarımıza yapmış olduğumuz bir yatırım niteliğindedir.

Profesyonel Endüstriyel Kuru Buz Temizlik

Temizlik sektöründe vermiş olduğumuz tüm hizmetlerin eğitimlerini periyodik olarak çalışanlarımıza sunuyoruz. O nedenle aldığınız tüm hizmetler bilinçli personellerin eli ile sizlere ulaştırılmakta olduğunu bilmenizi isteriz. Çalışanlarımızın verimli çalışması adına onlara periyodik olarak yüksek kalitede sunmaları gereken hizmetler hakkında bilgi paylaşımlarında bulunuyoruz. Eğitimlerini en üst düzeyde tamamlayan çalışanlarımızın uzman ellerden sizlere Endüstriyel Kuru Buz Temizlik hizmetini sağladığımızı bilmenizdeki rahatlık bizler için başarının ilk adımı olarak görülmektedir.

Profesyonel bir hizmet sunabilmek adına kullandığımız makinelerin gerekli periyodlarda kalibre edilmesi ile de son derece üst düzeyde verimlilik sunmaktadır. Alanında uzan son teknoloji sistemi ile tasarlanmış olan temizleme makinelerimiz sayesinde Endüstriyel Kuru Buz Temizlik hizmetini aldığınızdan kesinlikle memnuniyet duyacağınızı yüzde yüz garanti altına alıyoruz. Bu temizleme hizmeti sayesinde çıkarılması çok güç olan inatçı kirleri dahi tamamen yüzeylerden söküp tam bir temizleme sağladığını göreceksiniz. Üstelik bu temizleme hizmetini sağlarken makinelerinize kesinlikle hiçbir zarar vermemiş olması da bizler tercih etmeniz için çok önemli bir faktör olarak göz önüne alınmalıdır. Bizi tercih ettiğiniz için en doğru kararı verdiğinizi düşüneceğinizden emin olunuz.

Endüstriyel Kuru Buz Temizlik Tercih Edilme Sebepleri

Sizlere sağlamış olduğumuz birçok temizleme metotları içerisinde neden kuru buz temizlemeyi tavsiye ettiğimizi sizler de merak ediyor olabilirsiniz. Hemen sizlere bu hizmeti tavsiye ettiğinizde sunulacak avantajlardan bahsedelim. Öncelikle Endüstriyel Kuru Buz Temizlik hizmetinin çevre kirliliğine sebep vermediğinden dolayı çevreye duyarlı bir hizmet olduğunu bilmenizi isteriz. Ayrıca insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde hiçbir kimyasal madde kullanımına gerek duyulmadan verilen bir hizmettir.

İşletmeniz konusunda da birçok avantajları olan Endüstriyel Kuru Buz Temizlik sayesinde iş gücünden de tasarruf sağlayacağınızı bilmenizde fayda var. Üretim süreci içerisinde zamandan da tasarrufunuzu sağlayacak olan kuru buz temizleme hizmeti hızlı ve etkim bir temizleme metodudur. Makinelerin temizliğinde endüstriyel alanların da geleneksel olan elle temizleme yöntemlerinin birçoğu çeşitli problemlerin oluşmasına sebep vermektedir. Kimyasallar ile ya da mekanik olarak kazıma ile temizleme metotların da aşındırıcı etkileri olduğundan dolayı temizlenen yüzeye çok fazla zarar vermektedirler. Oysa kuru buz temizleme metodu sayesinde bu gibi zararların olasılığı söz konusu bile değildir. Ayrıca çok daha iyi bir temizleme de sağlamaktadır.

Kuru buz ile temizleme metodu kazanlar, makara sistemlerinde, makinelerin çeşitli yerleri ve motorlarında, çelik bantlarda olmaktadır. Ayrıca yangın sonrası temizleme alanlarında, eski yapıların restore edilmesinde, gıda dolapların ve motorların temizlenmesinde, heykellerin restore edilmesinde tercih edilen Endüstriyel Kuru Buz Temizlik hizmeti daha çok tercih edilmektedir. Kuru buz temizleme yöntemi sayesinde kalıp kirleri, temizlenmesi oldukça zor olan inatçı yağ lekeleri dahi kolaylıkla giderilebilmektedir. Yapıştırıcıların ve vernik gibi kimyasallarında bu metot sayesinde temizlenmesi kolaylıkla sağlanır. Çevreye de duyarlı olan kuru buz ile temizleme metodu diğer temizleme sistemlerine göre daha hızlı ve etkin bir temizleme sağlamaktadır. Sizlerin de bu güzel hizmetten faydalanmalarını arzu ediyor ve en kısa zamanda bizleri aramanızı, bu güzel hizmetimizi talep etmenizi bekliyoruz.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın