Yangın Sonrası Temizlik
Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik Hizmeti

Oluşan yangınlarda birçok eşyanın yanmasından kaynaklanan is havaya karışır. Havaya karışan is çok kötü bir koku yayar. Ayrıca bunu yanında havaya karışan bir takım kimyasal maddelerin sağlığa zarar verdiğini söyleyebiliriz. Yangın Sonrası Temizlik hizmetinin tam da bu noktada önemi oldukça büyüktür. Bu temizliğin sağlanmasıyla birlikte oluşan kötü görünüm ve pis hava koşullarından en kısa zamanda kurtulmuş oluruz.

Yangının Oluşturduğu Kirlilik

Yangınlarda oluşan gerek eşya kirliliğinin ve gerekse de hava kirliliğinin yani olumsuzluğun giderilmedi takdirde ne gibi olumsuzluklar doğuracağını bir düşünün.Yangın sonrasında çevre kirliliğinin en az yangındaki zararlı buhar kadar insan sağlığını olumsuz etkilediğini bilmeliyiz. Söndürme çalışmalarından sonra Yangın Sonrası Temizlik hizmetinin bu duyarlılık ile yapıldığını da düşündüğünüz de konunun ne derece önem arz ettiğini daha iyi anlayabiliriz. Özellikle havanın solunmasından kaynaklanan solunum yolları hastalıklarına sebep veren yangın sonrası kirliliğin temizlenmesi insan hayatına çok büyük bir katkının sağlanması anlamına gelir. Oluşan is ve kokunun giderilmelidir.

yangın temizliği

Kirli Havanın Verdiği Zararlar

Kirli hava hem çevrenin pis kokmasına hem de canlıların sağlık sorunları yaşamasına kadar çok derin bir etki oluşturur. Yangının söndürülmesinde nasıl ki en az zarara indirgemek bir hedef olarak kabul edilirse, yangın sonrasındaki işlemler de yine aynı şekilde yaşanılan olumsuzluğun sebep verdiği etkiyi en aza indirgemek için önemli bir çalışmadır. Olay yerinde oluşan her türlü olumsuz şartın bertaraf edilmesinde Yangın Sonrası Temizlik işleminin önemini yukarıda da belirtmiştik. Eğer bu işlem sistematik bir şekilde profesyonel bir çalışma ile gerçekleştirilirse alınacak zarar da en aza indirgenmiş olacaktır.

Yangından sonra bir takım kimyasalların havaya hızlı ve çok sayıda yayılarak karışmasıyla kirli bir havanın oluşmasına sebep olur. Bu kirli hava diye tabir ettiğimiz durumun insan sağlığı açısından büyük olumsuz etkileri mevcuttur. Gerek çevrede bulunan eşyalara ve binalar ve gerek se tüm canlılar bu kirli havadan alacakları zarardan nasibini alırlar. İnsan sağlığından ve çevredeki hayvanların da olumsuz etkilendiği bu durumdan büyük mertebede kaçınılması gerekir. Olay yerinin temizlene kadar gerekli görevlilerin dışında diğer kişilerin ve canlıların mümkün olduğu kadar olay yerinden uzak bir mesafede olması sağlanmalıdır. Kirli havanın verdiği zarar belirli bir zaman sonra ciğerlerin gerekli görevi yerine getiremediği zamanda çok daha hissedilir olacaktır. Bu nedenle Yangın Sonrası Temizlik çok gerekli bir görev olmak ile birlikte buna karşı duyarlı olmak da hiç şüphesiz en az bu kadar gereklidir.

Yangından Sonra Temiz Havanın Önemi

Yangının getirdiği olumsuz hava şartlarından etkilenen kişilerin çok kısa bir zaman içerisinde mutlaka temiz hava almaları gerekmektedir. Oluşan buharın ciğerlere kadar kolayca nüfus ediyor olması solunum sistemine oldukça büyük hasarlar meydana getirir. Bu nedenle ıslak bir havlı solunabilir ya da mümkün olduğu şartlarda temiz hava sağlanması gerekir. Bu denli ihtiyaç olunan temiz havanın kirli olması da bir o kadar istenmeyen bir durumdur. Kirli havanın da bir an önce giderilmesi Yangın Sonrası Temizlik hizmetimiz sayesinde ihtiyaç duyulan temiz havanın elde edilmesini de hızlandıracaktır. Temiz havanın her zaman olduğu gibi bu gibi durumlarda önemi daha çok olmaktadır. Çünkü solunum yolları kirli hava almış ve daha çok zarar görülmemesi için mutlaka ciğerlerin hava değişimi yapması gerekmektedir. Bu da ancak temiz hava koşullarının sağlanması ile mümkün olmaktadır.

Kaliteli Hizmetin Hayattaki Önceliği

Her alanda olduğu gibi temizlik alanında da kalitenin önemi oldukça yüksektir. Özellikle hizmet sektörlerinde müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlayan yüksek kalite, güler yüzlülük ve yardımcı olmak gibi faktörler çok gerekli ve değerli bir yere sahiptir. Uzun yıllar boyunca çabaladıklarımızın istenmeyen bir durumdan dolayı zarar görmeleri ya da onları kaybetmemiz hiç şüphesiz üzücü bir olay olmaktadır. Önemli olan bu zor zamanlarda ve zor şartlar altında birlik ve beraberlikle bunların da üstesinden gelmemizdir. Bizler Yangın Sonrası Temizlik hizmetinizdeki kaliteli hizmetin hayattaki önceliği başlığını şu şekilde açıklamak istiyoruz. Eğer hizmetiniz kaliteli olursa insanlar hayatlarında sizin hizmetinize öncelik verirler. Eğer insanlar hayati öneme sahip olan bu zor zamanlar da sizlere güvenir ve hayatlarında öncelikli olarak sizleri tercih eder ve memnun kalırlarsa sizin ve hizmetinizin kalitesi de her geçen gün daha da artar. Bizim hizmet ve kalite anlayışımız bu şekildedir. Elimizden geldiği kadar sizleri bu yazımızda bilgilendirmek istedik. Şimdi bu güzel hizmeti en yüksek kalitede sahip olmak isterseniz lütfen en kısa zamanda bizlere ulaşın. Kaliteli hizmetimiz hayatınızdaki önceliğiniz olursa, hayatınızın ve sağlığınızın bizim için öncelikli olduğunu hissedeceğiniz bir adım atmış olacaksınız. Bizler sizlere bir telefon kadar yakınız ve bizleri aramanız ilk adım atmanız için yeterli olacaktır. En kısa zamanda bu güzel ve önemli bir ihtiyaç olan hizmetimizden en yüksek kalitede sizleri de faydalandırmak isteriz. Bunun için bizleri aramanız en doğru tercihiniz olacağından emin olabilirsiniz.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın