Duvar Küfü Nasıl Geçer
Duvar Küfü Nasıl Geçer

Duvar Küfü Nasıl Geçer?

Küf sağlığı son derece olumsuz etkileyen bir durumdur. Özellikle bebek ve çocuklara büyük zarar veren küf aynı zamanda yaşlılara da kolaylıkla etki eder. İnsanların sağlıklı nefes almalarını sağlanması için küfün olduğu ortamlarda yaşamlarını sürdürmeleri önerilir. Küf durumunda direk olarak çıplak el ile temas edilmemesi de gerekir. Duvar küfü gibi birçok küfün oluşumu durumunda profesyonel destek hizmetinden yararlanılarak küfün neden olduğu durumun giderilmesi sağlanmalıdır. Özel maske ve kıyafetleri ile profesyonel ekip küf alanında incelemek yaparak duvar içindeki nemin istenen seviyeye düşürülmesi için gereken kurutma işlemine yer açar.

Genel olarak ev ya da iş yerlerinde duvar terlemesi olarak ifade edilen durum aslında ortamdan fazlası ile nemin varlığına işaret ederek alanın sağlıksız olduğu anlamına gelir. Dubar küfü ya da genel olarak küflü olan alanlarda nefes alınması dahi sakınca yaratabilir. Özellikle alerjik rahatsızlığı bulunan kişilerin ise bu durumdan etkilenmesi daha çabuk yaşanır.

Duvar küfünün kısa sürede giderilmesi için işleme başlamak sağlığınız için önemli bir yatırımdır. Bunun yanı sıra eşyaların ve binanın da korunmasında etki eder. Bu sebeplerden dolayı küf oluşumu ile karşılaşmanız durumundan sıkıntının giderilmesi için ise hemen profesyonel hizmet sunan kişilerden destek alarak duvardaki nemin kaynağının çözüme ulaştırılması ve nemin kurutulması gerekir. Duvar neminin kurutulması sonrasında ise ortamda arzu edilen sağlıklı alan da yaratılarak eşyaların ve binanın da korunması mümkün olur. Bu desteği almak için sizde uzman ve tecrübeli olan ekibimizden destek alabilirsiniz.

Duvar Küfü Nedir?

Duvar küfü olarak bilinen sadece tek bir alanda oluşan ya da birçok bağlantılı duvarda görülen bir durumdur. Duvar içinde nemin artması sonucunda bu durum ile karşılaşılabilir. İç alanda su sızıntısının oluşması alandaki yalıtımın doğru şekilde yapılmaması gibi birçok etken duvar küfünün oluşmasına etki eder. Bu gibi durumda öncelikle sebebinin belirlenmesi için uzmanından destek alınması gerekir. Sorunun çözülmesi sonrasından küfün giderilmesi için ise duvar içinin kurutularak küfün giderilmesi sağlanmalıdır.

Duvar içindeki sızıntı ya da farklı nedenler sonrasında küf oluşumu insan sağlığını olumsuz etkileyecek olan bir durum olmak ile beraber eşyalara ve binaya da büyük zararlar verebilir. Durumun giderilmesi ve duvarın temizlenmesi için kullanılacak olan kimyasallar ise daha büyük zararlara neden olarak sağlığı daha da olumsuz etkiler. Bu sebep ile durumun kontrol altına alınarak küfün tamamen giderilmesi için mutlaka profesyonel destek alınarak duvar kuruluğunun elde edilmesi ve sonrasından duvarda bulunan küfün ise özel kıyafet ve maskeler ile gelecek olan ekip tarafından temizlenmesi gerekir. Kesinlikle küflü alana çıplak el ile dokunulmaması gerekmektedir.

duvardaki küf önleme

Duvar Küfünün Zararları Nelerdir?

Duvar küfü olarak bilinen küf son derece zararlı bir durumdur. İnsanlarda birçok sağlık sorunun baş göstermesine sebep olabilen durum özellikle alerjik rahatsızlığı olan kişilerde daha çabuk etki etmektedir. Duvar küfünün zararları bebek ve çocukların yanı sıra yaşlılarda da daha çabuk olumsuz etkilerin görülmesine neden olabilir.

Duvar küfünün zararlı etkileri sadece insan sağlığına sunduğu zararlar ile sınırlı değildir. Bunun yanı sıra eşyalarda da zararlara sebep olurken binanın da hasar olmasında sebep olabilmektedir. Bu sebep ile duvarda oluşan küfün öncelikle sebebi araştırılarak nemin nedeni bulunmalıdır. Bunun yanı sıra duvarda yaşanan sıkıntının çözümü sonrasından duvarın kurutulması için kurutma cihazlarından da yararlanılabilir. Bu sorunun kısa sürede çözüme ulaşması için profesyonel destek almanız tavsiye edilir.

Böylelikle duvar kurutulması sağlanırken aynı zamanda küflü alandan arınmada gerçekleştirilerek sağlıklı alanın yaratılması mümkün olur. Böylelikle eşyalarını ve binanız da koruma altına alınır. Sizde bu avantajlardan yararlanmak için mutlaka uzman desteğini edinerek işlemlerin yapılmasına yer açmanız önerilir.

Duvar Küfünün Giderilmesinde Hangi Yöntemler Uygulanabilir?

Duvar içindeki nemin yüksek oranlara ulaşması durumunda bu nem zaman içinde küf oluşumuna sebep olur. Küf hızlı ilerleme göstererek farklı alanlara da yayılma gösterebilir. İnsan sağlığı için oldukça büyük zararlara neden olan küf son derece olumsuz etkiyi de beraberinde sunar. Küflü alanda nefes alınması bile büyük sağlık sorunlarına neden olabilir. Bebekler, çocuklar, yaşlılar ve alerjik sağlık sorunları olanlarda bu sağlık sorunları daha çabuk kendini göstermeye başlar. Duvar küfünün yaşanmasını durumunda ortam sağlıksız olurken aynı zamanda alanda bulunan eşyalar da zarar görürken binada zarar görebilir.

Duvarda bulunan ve insan sağlığını son derece olumsuz etkileyen bu durum sonrasından ise ortamda sağlıklı olan havanın elde edilmesi için dubardaki neme sebep olan durumun giderilmesi sağlanmalıdır. Bu işlem küfün giderilmesi için yeterli değildir. Aynı zamanda duvarın içinin kurutulması da gerekir. Duvarın kurutulması sonrasından istenen sağlıklı ortam elde edilmeye bağlar. Duvarın küflü alanının da temizlenmesi ile beraber işlem tamamlanabilir. Duvar küfünün giderilmesi için kullanılan kimyasallar ortamdaki havanın daha da olumsuz olmasına neden olur. Bu sebep ile dubarın kimyasallar ile silinmemesi önerilir Aynı zamanda küflü alana çıplak el ile dokunmakta sakınca yaratır. Bu sebeplerden dolayı küflü alanın temizlenmesi ve duvarın neminin istenen düzeye indirilmesi aşamasında mutlaka profesyonel destek alınması gereklidir. Böylelikle sağlıklı bir alan yaratılarak istenen küften arınmada gerçekleştirilebilir.

duvar küf önleme

Duvar Küfünün Boya ile Kapatılması Doğru mudur?

Duvar küfleri duvar içinde nem seviyesinin yükselmesi sonrasında karşılaşılan bir durumdur. Duvar içinde su sızıntısının olması, yalıtımda oluşan eksiklik ya da yalıtımın olmaması gibi birçok etken duvarda küf oluşumuna sebep olabilir. Ortamda keskin bir kokunun yer almasına sebep olan durum yaz aylarında daha az hissedilmek ile beraber kış aylarının baş göstermesi ile beraber artış gösterir. Duvar küfünün görülmesi durumundan sebebinin öğrenilerek giderilmesi sonrasından küften kurtulmak için ise duvarın kısa sürede kurutulması gerekir. Aynı zamanda duvarda oluşan lekelerin temizlenmesinde de uzman desteğinin edinilmesi oldukça önem taşır.

Birçok kişi duvarda görülen lekelenme durumundan boyama işlemine yer vererek kısa süreliğine görsel açısından düzelme yaşarlar. Bu durum zaman içinde boyanın dökülmesi ve küfün alanda tekrardan kendini göstermesi ile son bulur. Boya ile kapatılan sadece görselliktir. Aynı zamanda bu alanda kimyasal kullanılarak temizlik yapılması da oldukça zararlıdır. Asla küfe ya da küflü alanların temizliğine çıplak el ile müdahale edilmemesi gerekir. Bu alanın temizlenmesinde özel kıyafetler ve eldivenler kullanmanın yanı sıra maskelere de yer açılır. Profesyonel destek alarak duvar küfünün giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Duvar Küfünün Önüne Geçilmesi

Gerçekleştirilen duvar için neminin kurutulması ve küflü alanın temizlenmesi işlemlerinin akabinde ise boya uygulamasına yer açılabilir. Duvarda görülen küf eşyalarınıza zarar verirken kıyafetlerinizde, perde ve koltuklarınızda da ıslaklığa sebep olurken aynı zamanda kötü kokunun da sinmesine sebep olabilir. Duvar küfünün bulunduğu oda küf kokusuna sahiptir. Bu koku ise çürümüş meyve benzeri kötü bir kokunun her yere sinmesine neden olur. Kötü kokunun bulunduğu alanda bulunulması değil sadece tek nefesin alınması bile sakınca yaratabilir. Bu sebep ile küflü alanın sunduğu olumsuz etkiden kurtulmak için mutlaka uzman desteğine başvurulması gerekir.


Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır. 
                                                            
                                                             
Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.

REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın