Bolu Nem Kurutma
Bolu Nem Kurutma

Bolu Nem Kurutma

Nem, bir ortamdaki su buharlarının havadaki miktarıdır. Halk çapında nemin tanımı ise bulunulan bölgede fazlaca olan su buharı olarak bilinmektedir. Ortamdaki nem gözle gözükmese de hem cildimize hem de evlerimize zararlı bir maddedir. Ölümcül olmasa da havadaki nemin düşük olduğu günler içinde cildinizde bulunan gözeneklerin koruması ile birlikte cildimiz sertleşir ve kabuk dökmeye başlar evlerimizde de nemin önemi aynıdır nemsiz olan bir evin parkelerinin araları açılır ve bunu kolaylıkla gözlemleyebiliriz.

Nemin Oluşma Sebepleri

Nem birçok sebepten dolayı karşımıza çıkabilmektedir öncelikle nemin oluşmasındaki bir etken yaşadığımız bölgenin iklimsel şartlarıdır. Bolu nem açısından yüksek bir orana sahiptir. Bulunduğunuz bölge sürekli nemli bir alan ise yaşadığınız bölgeyi değiştiremeyeceğinizden dolayı yapabileceğiniz tek çözüm çalışma alanınızı veya yaşama alanınızı sürekli olarak nemlerinden arındırmak olacaktır. Bunun içinde bizim firmamızın da içinde olduğu bu sektörde nem kurutma cihazı ile alanında uzman kişilerden binanızın ya da bulunduğunuz yerin kurutulmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca nem sadece havadan kaynaklı gerçekleşmez. Evinizde veya çalışma alanınızda bulunan banyonuzda ya da su bulunan herhangi bir yerde su kaçağının olması havada nem oluşmasını sağlar. Bunun dışında binadaki ısı yalıtımı sistemi çok önemlidir. Isı yalıtımı düzgün yapılmamış ya da üzerinden uzun zaman geçmiş ise bulunulan alanda nemlenme olması kaçınılmazdır. Bunlar nemin oluşmasındaki sebeplerden birkaçıdır bunun gibi pek çok nedenden dolayı yaşadığınız veya çalıştığınız ortamda nem oranı artabilir ya da azalabilir.

Hangi sebepten dolayı olursa olsun nemden kurtulmak isteyen herkesin tek yolu nem kurutma cihazlarıdır. Çalışılacak ortamda eşyaların bulunması ya da eşyaların taşınamayacak olması hiçbir engel değildir. Bolu nem kurutma firmamız bulundukları yerde olan hiçbir eşyaya veya araca zarar vermezler zarar vermedikleri gibi ortamda bulunan nemi alarak eşyaların daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirler. İhtiyaca göre birçok nem kurutma cihazı bulunmaktadır. Bolu nem alma olarak ihtiyacınıza göre cihazı temin edip kurutma işlemini gerçekleştiriyoruz. Bütün bu cihazların bakımları profesyonel ekipler tarafından yapılıyor ve bu sayede sağlığınız için tehdit edici tüm unsurlar ortadan kalkıyor.. Bu işlemi gerçekleştirerek bulunduğunuz ortamdaki nemden kurtulup eşyalarınızın nem yüzünden bozulmasını ve sağlığınızın nem yüzünden etkilenmesini engelleyebilirsiniz.

Nem Kurutma İşlemi Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli

Nem alınma işleminden önce bulunulan bölgede ne kadar nem var ve hangi alanlarda nem var bilgisini edinmek için uzman ekipler tarafından analize gelinmektedir. Yapılan analizler sonucunda nem oranının bilinmesine göre ortama uygun nem kurutma cihazı kullanılır. Yaşanılan ortama ya da çalışılan alana analiz için gelinmesinin en önemli sebebi ise firmamızda bulunan bütün nem kurutma cihazlarının ayrı kapasiteleri ve ayrı özellikleri bulunmasıdır, bu yüzden yapılacak işlemin daha kaliteli ve kalıcı olması için bu analiz yapılmalıdır. Bolu'da nem oranının yüksek olmasından dolayı, Bolu ıslaklık giderme ya da nem kurutma işlemleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Yapılan analiz sonucunda nem alınacak olan bölgenin çapı ve genişliği, kurutulması gereken nem yüzdesinin uyumlu olduğu cihazlarla nem alma işlemi gerçekleştirilmektedir. Nem kurutma cihazları Bolu'da çokça tercih edilen cihazlardır. Uygun ve kaliteli nem kurutma işlemleri Bolu'da firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Nem sadece evlerde ya da hazır odalarda bulunmaz. Nemin en çok maddi hasar verdiği alanlardan birisi de inşaat sektörüdür. İnşaatlarda bulunan neme maruz kalan binanın bitirilme süresi oldukça uzun zamana yayılır. Şantiye ve inşaat bölgelerinde yüksek kalitede performans ve yüksek kapasiteye sahip cihazlar tercih edilmelidir. Özellikle izolasyon bölgelerinde tercih edilecek olan profesyonel ve yüksek kalitedeki cihazlarla firmamız tarafından gerekli hizmet sağlanmaktadır.

 

NEM ALMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın