Güvenilir Nem Kurutma
Güvenilir Nem Kurutma

Güvenilir Nem Kurutma

Nem kurutma uygulaması açısından hava kütlesinin su bileşenine su denir. İnsanlar arasında Rutubet olarak da bilinir. Nem, sudan biraz daha kirli veya mikrobiyal olan koşulları içerir. Evin duvarlarının ve tavanının yeşilimsi ve çirkin görünümü bunu göstermektedir. Nem, insan yaşamının devamını garanti eden en önemli olaylardan biridir. Nem sayesinde su döngüsü tekrarlanır. Nem, ancak ideal koşullarda bulunduğunda insan sağlığına faydalıdır. Nemin çok yüksek veya çok düşük olması sadece insan sağlığına zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda binalara ve iç mekân nesnelerine de zarar verir. Kokular, yıpranmış eşyalar ve dökülen duvar boyası, nemden kaynaklanan fiziksel hasarlardır. Biyolojik nemden de zarar vardır.

Neden Bir Nem Kurutucu Tercih Ediyorsunuz?

Yeni binada duvarlar ve zemin ıslak. Bunun nedeni içerdiği nemdir. Çünkü şantiyelerde yağmur kolay yağar. Yağmur suyu yapı ile doğrudan temas ettiğinden, tabanın nemi normaldir. Nem kurutma açısından ayrıca bir sızıntı veya sel felaketi durumunda evin duvarları ve zemini suyu emecek ve bu da yüksek nem ile sonuçlanacaktır. Burada yapılacak herhangi bir tadilat veya dekorasyon çalışmasından önce bu nemin azaltılması esastır.

Yeterli seviyelere indirilmeden başlanan parke, epoksi veya PVC işlemleri alttan neme maruz kaldığında zamanla aşınır, paslanır ve şişer. Bu hem maddi zarara hem de zaman kaybına neden olur. Bu bakımdan bina içindeki şapın kurutulması zorunludur. Ayrıca zamanla duvarlarda şişlik ve yeşil oluşumlar ortaya çıkar. Ayrıca nem kurutma işlemi sonunda yeni binanın ilk ısıtma maliyeti minimuma indirilmektedir.

Nem Kurutucu Verimliliği

Nem alma kurutma kullanıcılara geleneksel ve eski yöntemlere göre birçok avantaj sunar. Nem alma cihazının avantajları şunlardır:

  • Nem alma kurutma cihazı yoksa doğal sıcaklık ve nem kurumasını beklemek en fazla 3 ay sürecektir. Ekonomik durum göz önüne alındığında, bu dönemde inşaat için beklemek imkânsızdır.
  • Nem kurutma cihazları, dairenizdeki nemi en kısa sürede kurutmanızı ve solüsyonu köklerden gevşetmenizi sağlar
  • İnşaatta 12 kesintisiz çalışma imkânı sunar. Bunun nedeni, bir nem alma cihazının kışın vazgeçilmez olmasıdır. Bunun nedeni, şantiyenin kış aylarında nemli olmasıdır.
  • Nem kurutma cihazı ile kuruduktan sonra yarış çalışması dayanıklıdır.
  • Nem geçirmeyen kurutucu ile kurutulmayan evlerde ısıtma maliyetleri daha yüksek olacaktır.
  • Dayanıklı metal parçalar ve tekerlekler sayesinde nem alma cihazı her yere taşınabilir ve yerleştirilebilir.

Nemli Bir Ortamda Sağlık

Nem alma kurutma firması özelinde nemli bir ortamda yaşayan veya çalışan kişilerde zamanla küf alerjisi gelişir. Nemin neden olduğu bir diğer hastalık ise romatizmadır. Hem mevcut romatizmanın sonuçlarını hem de yeni durumun sonuçlarını arttırır. Nemli bir evde uyuşukluk, sakinlik ve halsizlik duyguları da ortaya çıkar. Nemli evlerde yaşayan insanların bağışıklığı zayıflar.

Nem kurutma firması ile beraber nemli ortam, zararlı mikroorganizmalar için en iyi yaşam koşullarını sağlar. Gördüğünüz gibi kritik koşullarda nem ve nemi ciddiye almamız gerekiyor. Evde veya iş yerinizdeki nem değişimlerini ölçebilir ve küçük hareketlerle önleyebilirsiniz. Ancak tadilat, yeni inşaat, sel, gibi durumlarda nemin bir an önce giderilmesi gerekir. Nem kurutma hizmeti için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın