Duvar Terlemesi Neden Olur ? - Duvar Terlemesi Nasıl Önlenir ?
Duvar Terlemesi Neden Olur ? - Duvar Terlemesi Nasıl Önlenir ?

Duvar Terlemesi Neden Olur ? 

Duvar terlemesi genellikle zayıf yalıtımlı binaların dış tarafa denk gelen duvarlarında meydana gelir. Duvar terlemesinin bir başka nedeni ise duvar boyasıdır . Saten boya nemi ve is gibi oluşumları geçirmez . Duvar temizliği için iyi ancak sağlığımız için dikkat edilmesi gereken bu boya türünün ev ortamında kullanımı uygun değildir . Saten boyanın değişimi için kazınma ve üzerine su bazlı boya astarı atılması gerekir . Duvar terlemesinin nedenlerini bildiğimizde daha kolay mücadele edebiliriz. Gerekli yalıtım ve izolasyon ile çözümü oldukça kolaydır . 

Duvar Terlemesi Nasıl Önlenir ? 

Duvar terlemesi nasıl önlenir sorusunun temel cevabı ısı farkı katsayısının düşürülmesini sağlamak olacaktır . Beton gözenekli bir yapıya sahip olduğu için ısı ve nemi geçirebilir .( Kimyasal betonlar hariç. ) Isı farkının en aza indirilmesi için bina içerisinden veya dışarısından yalıtım yapılması gerekir . Yalıtımın ısı izolasyonunu sağlayabilecek şekilde yapılması ile duvar terlemesinin önüne geçebiliriz . İzolasyon ısı yalıtımı kadar geçirgenliği de önlemeli ve nemi iç kısıma geçirmemelidir . İzolasyon ile sorunun çözümü mümkündür ancak duvar içerisinde hapsolmuş nemin atılması için nem kurutma işlemlerine ihtiyaç olabilir .Duvar gözeneklerinde sıkışan nem ısı ile birlikte belirmeye başlar .  Terleme sorunun devam ettiğini düşündüren bu durum uzmanca yapılan bir kurutma işlemi ile son bulabilir . Nem kurutma ve nem alma hizmeti veren firmamız Nemeks uzman kadrosu ile her zaman bir telefon kadar yakınınızda . Anahtar teslim hizmet sağlayan ekibimiz ile eviniz tamamen arındırılmış şekilde teslim edilir . Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın