Duvar Küfü Nasıl Önlenir ?
Duvar Küfü Nasıl Önlenir ?

Duvarda Küf Oluşumu

Duvarda küf oluşması için olumsuz koşulların bir kaçının bir arada olması gerekir . Küfü tetikleyen temel nedenler nem , yetersiz yalıtım , yetersiz havalandırmadır . Duvarlarda küf oluşuyorsa duvarın yalıtımının yetersiz olduğunu veya suyun sızabildiği kılcal çatlaklara sahip olduğunu söyleyebiliriz . Nemin içerisinde hızla çoğalan küf mantarları ve bakteriler duvarlarımızda leke bırakır . Detaylı ve düzenli olarak temizlensede tekrar edebilen küf için kesin çözüm yalıtım ve nem alma cihazı kullanımıdır . Nem alma cihazlarının düzenli kullanımı ortamdaki nemi ve bakterileri filtreleyerek bizlere temiz hava imkanı sağlar .  

 

Duvardaki Küf Nasıl Önlenir ? 

Duvardaki küfün tamamen ortadan kalkması için nemli olan duvarın su kaynağı engellenmeli , gerekli ise yalıtım yapılmalıdır . Sonrasında duvarın içinde hapsolmuş nemin kurutulması için nem alma cihazları ile duvar kurutma işlemleri sağlanmalı ve ölçüm yapılarak kontrol edilmelidir . Duvarın üzerinde oluşan küfün temizlenmesi için özel solüsyonlar kullanılabilir ya da silinebilir boya ise saf alkol ile temizlenebilir . Sirke gibi doğal ürünlerde kullanılabilir ancak leke bırakmaması içöin beyaz sirke kullanımaya özen gösteriniz . Küfün giderilmesi için uzman kişiler tarafından profesyonel destek almak için müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ya da aşağıda bulunan formu doldurabilirsiniz . 

 

Nem Alma Cihazı Kiralama

Nem alma cihazlarının yüksek fiyatlara satılması ihtiyaç halinde kullanıma engel olan bir durum haline gelmiştir . Ancak endüstiriyel nem alma cihazları kiralanması ve operasyonel sürecin uzmnanlar tarafıdan yönetilmesi çok daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır . Nem alma cihazı kiralamak satın almaktan çok daha uygun ve avantajlıdır . Nem alma cihazlarının yer kaplaması endistiriyel düzeyde olanların çok fazla alan kaplaması gibi bir çok olumsuz durumdan etkilenmeyerek nem alma cihazı kiralayabilirsiniz . Küf ve rutubetin temel kaynağı olan nemin kurutulması halinde bakteri ve mikroplara yaşama alanı bırakmamış oluyor ve temiz bir havaya kavuşuyorsunuz . Alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ile daima çözüm odaklı çalışan ekip arkadaşlarımıza telefon numaralarımızdan kolayca ulaşlabilirsiniz .

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın