Zemin Kurutma Nasıl Yapılır ?
Zemin Kurutma Nasıl Yapılır ?

Zemin Neden Islanır ?

Zeminin ıslak olmasının bir kaç nedeni olabilir . Su baskını ya da zeminin topraktan su çekmiş olması gibi sebepleri olabileceği gibi birde inşaatlarda betonun bilinçli olarakda ıslatılabilir . Zeminin yüzeysel olarak kurutulması aslında çok zor olmasa da zaman içerisinde zeminin katmanlarında hapsolan suyun kendini göstermesi ile bu durum tekrarlayabilir . Bu yüzden su baskınları veya bilinçli olarak ıslatılan zemin üzerine ince işçilik yapılmadan önce katmanlarındaki suyun tamamen kuruduğundan emin olmalıyız . 

 

Zemin Kurutma İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Zemin kurutma işlemlerinde alanında uzman kişilerle çalışmak sorunu doğrudan ortadan kaldırmanız için yardımcı olacaktır . Zemin kurutma işlemlerinde yer tespiti kullanılacak cihazların kapasitesi , sayısı ve işlem süreci oldukça önemlidir . Belirlenen süre içerisinde kusursuzca teslim edilemeyen bir inşaat için maliyetler artabilmektedir . Bunun bilinci ile işimizi uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte yapıyoruz . Kurutulacak zemin üzerine beton kurutma cihazları yerleştirilir . Sonrasında beton ve katmanlarındaki nem oranı düzenli olarak ölçümlenir . Nemin tamamen normal seviyelere geldiğini ölçümleyene dek çalışmalarımız konrollü ve hız kesmeden devam eder . Zemin kurutma işlemlerinde edüstriyel cihazlar çalışan Nemeks garantili anahtar teslim hizmet verir . 

 

Zemin Kurumaszsa Ne Olur ? 

Zeminin kuruması sonradan karşılaşacağımız sorunların önüne geçmesi açısından büyük öneme sahiptir . Zeminin yüzeysel olarak kuruması ya da hiç kurumaması ince işçiilik , sıva gibi üzerine yapılan işlemlerde atma , kusma gibi sorunlar meydana getirebilir . Ayrıca zemine ve duvarlara hapsolmuş nem sonralarda kendini göstererek rutubete sebep olabilir . Kurutulmayan veya düzgün kurumayan beton ilerleyen dönemlerde daha büyük maddi hasarlara yol açabilir . Zemin kurutma hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu doldurabilir ve ya telefon numaralarımız üzerinden uzman müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz .

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın