Zemin Kurutma Nasıl Yapılır ?
Zemin Kurutma Nasıl Yapılır ?

Zemin Neden Islanır ?

Zeminin ıslak olmasının bir kaç nedeni olabilir . Su baskını ya da zeminin topraktan su çekmiş olması gibi sebepleri olabileceği gibi birde inşaatlarda betonun bilinçli olarakda ıslatılabilir . Zeminin yüzeysel olarak kurutulması aslında çok zor olmasa da zaman içerisinde zeminin katmanlarında hapsolan suyun kendini göstermesi ile bu durum tekrarlayabilir . Bu yüzden su baskınları veya bilinçli olarak ıslatılan zemin üzerine ince işçilik yapılmadan önce katmanlarındaki suyun tamamen kuruduğundan emin olmalıyız . 

 

Zemin Kurutma İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Zemin kurutma işlemlerinde alanında uzman kişilerle çalışmak sorunu doğrudan ortadan kaldırmanız için yardımcı olacaktır . Zemin kurutma işlemlerinde yer tespiti kullanılacak cihazların kapasitesi , sayısı ve işlem süreci oldukça önemlidir . Belirlenen süre içerisinde kusursuzca teslim edilemeyen bir inşaat için maliyetler artabilmektedir . Bunun bilinci ile işimizi uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte yapıyoruz . Kurutulacak zemin üzerine beton kurutma cihazları yerleştirilir . Sonrasında beton ve katmanlarındaki nem oranı düzenli olarak ölçümlenir . Nemin tamamen normal seviyelere geldiğini ölçümleyene dek çalışmalarımız konrollü ve hız kesmeden devam eder . Zemin kurutma işlemlerinde edüstriyel cihazlar çalışan Nemeks garantili anahtar teslim hizmet verir . 

 

Zemin Kurumaszsa Ne Olur ? 

Zeminin kuruması sonradan karşılaşacağımız sorunların önüne geçmesi açısından büyük öneme sahiptir . Zeminin yüzeysel olarak kuruması ya da hiç kurumaması ince işçiilik , sıva gibi üzerine yapılan işlemlerde atma , kusma gibi sorunlar meydana getirebilir . Ayrıca zemine ve duvarlara hapsolmuş nem sonralarda kendini göstererek rutubete sebep olabilir . Kurutulmayan veya düzgün kurumayan beton ilerleyen dönemlerde daha büyük maddi hasarlara yol açabilir . Zemin kurutma hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu doldurabilir ve ya telefon numaralarımız üzerinden uzman müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz .

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın