Islanan Parkeler Nasıl Kurur - Parke Kurutma İşlemi
Islanan Parkeler Nasıl Kurur - Parke Kurutma İşlemi

Islanan Parkeler Nasıl Kurur ?

Su baskını yada yetersiz yalıtımdan dolayı ıslanan parkelerin vakit kaybetmeden üzerindeki ıslaklığın giderilmesi ve kurutulması gerekir . Kuruma ne kadar hızlı sağlanırsa parkelerimizdeki hasar o kadar aza indirgenmiş olur . Evde kendimiz müdahale edebileceğimiz gibi profesyonel hizmet veren firmalardanda destek alabiliriz . Su baskını için ilk müdahale su birikintisi oluşumunu gidermek olmalıdır . Su birikintisini suyu çekebilecek bir paspas veya süngeri suyu çekene dek biriken suyun üzerinde tutabilirsiniz . Sonrasında azalan su bölgesini kuru bez yardımı ile silebilir ve ev ortamını düzenli olarak havalandırabilirsiniz . Tamamen ıslaklığın giderilmesinden emin değilseniz parke kurutma hizmeti veren bir firma ile iletişime geçmeniz parkenizde oluşacak hasarı engellemenize yardımcı olabilir . Parke kurutma hizmeti veren firmalar bu hizmeti nasıl sağlıyor kısaca bilgi verelim . 

Parke Kurutma 

  1. Parke üzerindeki nemin tamamen çekilmesi 
  2. Parke kurutma cihazlarının kurulumu 
  3. Nem kurutma cihazlarının kurulumu (Gerekirse , Kurutma esnasında oluşan nemin ortamdan giderilmesi için .)
  4. Parke nem oranı kontrolü (Şişmeleri ve dalgalanmaları önlemek için)

Parke Kurutma İşleminin Faydası

Su alan parkelerin kurutulması işleminin eksiksiz olarak ve uzman kişiler tarafından yapılması ile eski parkelerinizde hasar oluşumu engellenir . Yeni parke maliyetlerinden ve tadilat masraflarından korunmuş olursunuz . Parke kurutma işlemlerinde kusursuzca hizmet veren ekibimiz ile hizmetinizdeyiz . Bizlere aşağıda bulunan formu doldurarak ya da müşteri hizmetlerimizi arayarak ulaşabilirsiniz .

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın