Odadaki Nem Nasıl Düşürülür ?
Odadaki Nem Nasıl Düşürülür ?

Odadaki Nem Oranları Nasıl Düşürülür ? 

Odalarımızdaki nem oranlarının artmasının başlıca nedenleri arasında sürekli kapalı tutulan kapılar ve yetersiz havalandırma problemleri gelmektedir . Oda içerisinde bulunan nemin atılması için düzenli olarak hava sirkülasyonu gerekmektedir . Sürekli kapalı tuttuğumuz odamızda solunum ile havaya büyük oranda nem salınır . Bir diğer önemli sebebi ise dış cephe yalıtımı olmayan dış duvar terlemesinden meydana gelen nemdir . Pencere kenarları veya tavanların duvara bitişik kısımlarda kendini gösteren nem engellenmezse rutubet ve küfe dönüşerek sağlığımıza ve bütçemize zarar verebilir . Sağlığımıza ve bütçemize zarar veren nemin giderilmesi için yapılması gereken bir kaç farklı yöntem olsa da önceliğimiz nemin kaynağının engellenmesi birinci önceliğimiz olmalıdır . Yalıtımın yetersizliğinden kaynaklanan nem tekrar ederek aynı problemleri bizlere yaşatabilir . Odamızdaki nemin giderilmesi için odamızı düzenli olarak havalandırmak en basit ve etkili yöntemdir . Odada çamaşır kurutulmamalı , çamaşır kurutmak zorunlu ise kurutmadan hemen sonra oda havalandırılmalıdır . Odamız banyoya yakın ise duş sonralarında oda kapısı kapalı tutulmalı ve duş buharının odaya girişi engellenmelidir . Bunların yanı sıra nemin giderilmesi için nem alma cihazlarından edinebilir ve odadaki nem oranını düşük seviyelerde tutabilirsiniz .

 

Nem Kurutma Cihazı 

Nem kurutma cihazı ev , iş yeri veya inşaat gibi ortamlarda oluşan nemin giderilmesi için kullanılan cihazların genel adıdır . Farklı çalışma prensiplerine sahip nem kurutma cihazları olsa da en çok bilineni nemi kendi haznesinde hapsederek çalışan modelidir . Nem kurutma cihazları ev tipi ve endüstriyel tip olarak karşımıza çıkabiliyor . Ev tipi günlük kullanım ve küçük alanlar için tasarlanmış olanlarıdır . Yaşadığımız şehir sürekli yağış alıyor veya evimizde nem problemi varsa nem kurutma cihazına ihtiyacımız olabilir . Endüstriyel tip nem kurutma cihazları ise profesyonel kullanıcılar için üretilip nem giderme ortam kurutma işlemleri için kullanılır . Evinizde veya iş yerinizde ani su baskını rutubet oluşumu gibi durumların baş göstermesi ile profesyonel hizmet veren firmalar tarafından nem probleminin ortadan kalkana dek planlı çalışmaları için tasarlanmıştır . Nem kurutucu olarak da bildiğimiz bu cihazların ihtiyaç ve ortamdaki nemin oranına göre satın alınması veya kiralanması mantıklı olabiliyor . Endüstriyel bir nem kurutucu satın almak oldukça maliyetli olabileceği gibi uzmanlaşmış kişiler tarafından kullanım gerektirebilir . Ortamdaki nem oranı yüksek ve sorun ilerlemişse yapılabilecek en iyi çözüm uzman firmalardan profesyonel destek almak olacaktır . Nemeks bu hizmeti sizlere uzman kadrosu ve profesyonel nem kurutma cihazları ile sunuyor . Müşteri destek ekibimizden detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan formu doldurabilir ya da müşteri hizmetleri danışma hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz .

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın