Rutubet Nefes Darlığı Yapar Mı ?
Rutubet Nefes Darlığı Yapar mı ?

Rutubet 

Rutubet evimizde hapsolmuş yada evimize yeterli olmayan yalıtım yüzünden sızan neme verilen isimdir . Evimizde ıslak alanların su buharı tahliye edilmediğinde nem oranı doğrudan yükselir . Bunun yanı sıra evde baktığımız bitkiler ve düzenli havalandırılmayan odalar gibi bir çok sebep rutubeti tetikleyebilir . 

Nem oranının yükselmesi havanın kalitesini düşürür ve bakterilerin yaşaması için gerekli zemini hazırlar . Rutubet sağlığımızı doğrudan tehdit eden ve önlem alınması gereken bir oluşumdur . 

 

Rutubet Nefes Darlığı Yapar mı ? 

Rutubet oluşumu küfe yol açtığı için solunum yollarımıza doğrudan olumsuz etki ederek alerji ve nefes darlığına yol açabilir . Bir çok rahatsızlığa neden olabilen küf ve rutubet Küf alerjisi , Astım hastalığı gibi alerjik ve solunum rahatsızlıklarını beraberinde getiriyor . Küf içerisindeki bakterilerden dolayı büyük tehlikeler taşıyabiliyor . Böyle bir ortamda bulunmak sağlığımız açısından oldukça riskli olabiliyor . Vakit kaybetmeden rutubet ve nemden kurtulmak için öncelikle ev ortamının havalandırılması sonrasında ise küflerden kurtulmak içinse çamaşır suyu ile detaylı olarak temizlenmesi gerekmektedir . Çamaşır suyu içerisindeki kimyasallar sayesinde küf ve içerisinde barındırdığı bakteriler saniyeler içinde öldürerek etkisiz hale getirir . Küften bu yöntemle kurtulmak oldukça kolay  . Ancak rutubetin devam ettiği ortamda küfün tekrar nüks etmesi an meselesi olabilmektedir . Küf ve rutubetten tamamen kurtulmak için evimizde yalıtım yetersizliği varsa yalıtımın tam olarak sağlanması ve ev içinde hapsolmuş rutubetin işin uzmanlarınca yok edilmesi sizi bu problemden kurtaracaktır . Alanında uzman kişiler tarafından evinizdeki yüksek nem ve rutubet kurutma işlemlerinin sağlanması ile küftende kolayca kurtulabilirsiniz . Rutubeti nem alma cihazlarının yoğuşma yöntemi ile kendi haznesine hapsederek sizlere rutubetsiz olarak teslimini sağlıyorlar . Nemeks olarak sizlere uzman çalışma arkadaşlarımız ile kusursuz nem alma hizmeti sağlıyoruz . Bizlere telefon numaralarımız ya da alt kısımda bulunan formu doldurarak ulaşabilirsiniz .

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın