Su Baskını Sonrası Parkeler Nasıl Kurutulur ?
Su Baskını Sonrası Parkeler Nasıl Kurutulur ?

Su Alan Parkeler Nasıl Kurutulur ? 

Evlerimizde ya da işyerlerimizde su baskını veya su kaçağı olumsuz durumlarda eşyalarımızın mümkün olan en hasar ile kurtarılmasını isteriz .Taşınabilir eşyaların kurtarılması ya da hasar görme durumu parkelere göre çok daha azdır . Parkelere kısa süre içerisinde müdahale edildiğinde parkelerin nem alma oranı çok daha az olmakla beraber deforme oranıysa yok denecek kadar azdır . Yeni parke maliyetleri çok yüksek ve yenilenme sürecinde oldukça fazla emek harcanmaktadır . Vakit kaybetmeden parkelere uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi sizleri bu büyük masraf ve emekten koruyacaktır . Alanında uzman kişilerden oluşan ekibimiz nem almış parkelerinizi deformasyona uğramadan kurutacağına ve şişmeler ile karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz . Parke kurutma işlemlerini modern kurutma cihazları ile gerçekleştirirken nem oranını ölçümlüyoruz . 

Parke Kurutma İşlemi Yapılmazsa Ne Olur ? 

Parkelerinizin ıslanması veya suya maruz kalması sonrası yüzeysel kurutma işlemlerini yaptıktan sonra parkelerde değişiklik görmeyebilirsiniz . Bu gayet normal bir durumdur . Meşe , gürgen gibi ağaçlarla ile yapılan parke ısıl işlem görerek ve masif yüzeyleri kağıt desen ile kaplanarak imal edilir . Ancak yan kısımlarında kaplama olmamakla beraber ince katman bir cila vardır . Parkerler montaj esnasında yan kısımlarındaki olukların cilaları zede görebilmektedir . Yüzeyden su almayan parkeler birleşme noktalarından suyu nufuz ederler . Parkenin içine hapsolan suyun kurutulamaması durumunda şişmelere yol açacaktır . Parke içindeki nem zamanla rutubete dönüşerek çürüme ve böceklenme gibi prroblemlerede yol açabilmektedir . Bu durumların yaşanmaması için en kısa sürede uzman bir ekip ile çok daha uygun bütçeler ile var olan parkelerinizi kurtarabilirsiniz .

 

Parke Nem Alma İşlemlerini Nasıl Gerçekleştiriyoruz ?

Parkelerinizin nem alma durumu ve hasar tespit işlemlerini gerçekleştirdikten hemen sonra uygulama için gerekle cihazlarımız ile işlemlere vakit kaybetmeden başlıyoruz . Nem alma cihazlarımız ile ortamda bulunan nemi yoğuşturarak cihazın nem alma haznesinde biriktiriyor ve aynı zamanda ortamdaki nemide yok ediyoruz . Nem alma işlemleri süresince işlemlerin başında nem süreci yönetiyor ve kısa sürede sağlıklı şekilde sizlere teslim ediyoruz . Parke nem alma işlemlerini gerçekleştirmeden önce durum tespiti ile edindiğimiz nem oranları ile işlem bittiğindeki nem oranlarını sizlere sunuyoruz . Parkelerinizin kurtarılamayacak durumlarda olması halinde sizlere durumu açıklıyoruz . Yeni parke döşeme öncesi de eski parkeler söküldükten sonra zemin kurutma işlemlerinide gerçekleştirerek aynı probler ile karşılaşmanızı engelliyoruz . Bizlere aşağıda bulunan telefon numaralarımı ya da sizlere ulaşabilmemiz için bilgi formunu doldurmanız yeterli olacaktır . 

 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın