Ozonla Koku Giderme İşlemi Nasıl Yapılır ?
Ozonla Koku Giderme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Ozon Nedir ?

Öncelikle ozon dünya çevresini kaplayan ve koruyan hava katmanlarının en üst kısmındaki bölüme verilen isim olduğunu söylemeliyiz .Ozon gazını oluşutan moleküller havamızdaki karışımların aksine 3 oksijen molekülünden meydana gelir . Azot ve diğer gazlar oksijenin yakıcı özelliğini ortadan kaldırmaktadır .Ozon Dünya'nın canlıların yaşayamadığı bir katmandaki gaz oranı olması nedeni ile koku ve bakterilerin başlıca düşmanı diyebiliriz . Ozonun başlıca kullanım alanları tıp ve endütiriyel temizliktir . 

 

Ozonla Kötü Koku Nasıl Giderilir ? 

Ozonla kötü koku giderme işlemleri için ev tipi kullanıma uygun ozon cihazları bulmak mümkün . Ancak ozon sandığımız gibi sürekli günlük yaşantımızda kullanabileceğimiz bir gaz değildir . Ozon karşısında bakteri ve mikroplar saniyeler içinde ölmektedir . Canlı solunumu için pek uygun olmayan ozon bilinçli ve alanında uzman kişiler tarafından kullanıldığında bir temizlik silahına dönüşmektedir . Ozon cihazı ortamdaki kötü kokulara neden olan bakteri ve mikropları kendi filtreleme sisteminde yok eder . Ozon temizlik cihazlarının çok yüksek fiyatlarda olması ve kesin çözüme ulaşılması için alanında uzman kişiler tarafından kullanılması oldukça büyü önem taşımaktadır . Ev veya işyeriniz için kötü koku yangın sonrası temizlik gibi hizmetlerimizde ozon ile havadaki kötü kokuların giderilme işlemlerini sağlıyor ve kokulardan arındırılmış olarak siz değerli müşterilemize teslim ediyoruz . Ozon uygulaması esnasında tam sterilizasyonu hedefliyor ve sadece kötü kokular değil ortamda bulunan bakteri ve mikroplarıda yok ediyoruz . Kötü koku giderme işlemlerinde havada kalıcı kimyasallar kullanmıyor ve sağlığınızı riske atmıyoruz . 

 

Ozon İle Virüsler Temizlenir mi ? 

Yazımızın üst kısımlarında belirttiğimiz gibi bakteri ve mikroplar saniyeler içinde yok olmaktadır . Bunun dışında ozon temizliği denince akla gelen başka bir soru ise Covid'e karşı işe yarayıp yaramadığıdır . Yapılan araştırmalara göre Covid-19 virüsü ozona karşı 3 saniye gibi bir süre dayanabilmektedir . Dezenfekte işlemleri ozon temizliği ile yapıldığında bakteri ve virüslerden kurtulmuş olurusunuz . Günlük kullanımda sağlığımız açısından çok iyi olmayan ozon kullanımı dikkatli ve kısa sürelerde gerçekleştirilmelidir . Ozon temizliği işlemlerini uzman ekibimiz ile gerçekleştirebilirsiniz . Detaylı bilgi almak için aşağıda bulunan çağrı merkezimizi numaramızı arayabilir ya da formu doldurabilirsiniz . 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın