Nem Alma Cihazları Nasıl Çalışır ?
Nem Alma Cihazları Nasıl Çalışır ?

Nem Alma Cihazları 

Genel olarak baktığımızda günümüzde kullanılan iki tip nem alma yöntemi ve bu yöntemlerin mantığında çalışan nem alma cihazları vardır . 

Geleneksel kurutma mantığı ile çalışan ve adsorpsiyon yöntemi ile havadaki nemi kendi haznesinde sıvı hale dönüştüren yeni nesil olmak üzere ikiye ayrılır . Nem alma cihazlarının farklı kullanım alanlarına göre tasarlanmıştır . Bu yüzden bir diğer yöntemi ekarte etmek mantıklı olmayacaktır . Ortam ve yüzey olmak üzere ayırabileceğimiz kurutma alanlarını bu iki farklı yöntem ile kurutulabilir . Nem kurutma ve nem alma işlemlerinin bir uzman tarafından yapılması daha kalıcı çözümler sunacaktır . İki farklı yöntemi ve kullanım alanları farklılıklarını kısaca özetlemek gerekirse , 

Nem Kurutma Makinesi 

Nemi geleneksel ısı yada klimalı ısı yöntemi ile yoğuşma sağlayarak nemin sıvı hale dönüşmesini ve  nemin havalandırma aracılığı ile ortamdan çıkmasını sağlar . Nemin genelde yüzeysel yerlerde (duvar , zemin gibi) hapis olmuş durumda ısıtarak yoğuşma yapılma yöntemi ile çıkarılmasına yarar . Beton katmanlarını tamamen kurutmak ve nemden arıtmak için idealdir . 

Nem Alma Cihazı

Nem Alma cihazları genellikle ev ofis gibi ortamlarda oluşmuş nemin rutubete dönüşmesini engellemek ya da rutubeti yok etmek için havada asılı kalan nemin nem alma cihazı içerisinde adsorpsiyon yöntemi ile sıvıya dönüşerek sıvı olarak haznesinde hapsedilme yöntemi ile çalışmaktadır . Nem alma cihazlarının ortamdaki nemin yanı sıra filtreleme sistemi ile bakteri ve mikropların hapsedilmesine yardımcı olur . 

 

Bu iki farklı cihazın farklı görevleri olup rutubetli bir ortam için ikisininde ayrı ayrı kullanımı gerekebilir .Cihazların profesyonel cihazlar olması ve uzman ekipler tarafından kullanılması alınan sonuçların kesin ve kalıcı olması için oldukça önemlidir . Nem alma işlemlerinde kullanılan cihazlar yüksek maliyetli ve oldukça fazla yer kaplayan cihazlardır . Nemeks olarak uzman ekip ve profesyonel cihazlarımız ile her zaman yanınızdayız .

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın