Parke Altındaki Su Nasıl Kurutulur?
Parke Altındaki Su Nasıl Kurutulur?

Parke altındaki su çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu nedenler arasında sızıntılar, yağmur suyu, tıkanmış kanalizasyon hatları ve diğer benzer durumlar yer alır. Parke altındaki suyun kurutulması temizlik sanitasyon ve sağlıklı bir ortam için oldukça önemlidir.

Parke Altındaki Suyun Sebepleri

Parke altındaki su mikrop ve bakteri oluşumuna neden olabilir. Bu oluşumlar insan sağlığı üzerinde oldukça olumsuz etkilere neden olabilirler. Bu nedenle ilk adım olarak parke altındaki suyun olduğu alanı dezenfekte etmek gerekir. Bu işlem için özel olarak formüle edilmiş dezenfektanlar kullanılabilir.

Parke altındaki suyun kaynağına ulaşıp su akışını durdurmak oldukça önemlidir. Bu nedenle öncelikle su kaynağını bulmak ve akışını durdurmak gereklidir. Su kaynağına ulaşmak için suyu kesmek boruları kontrol etmek ve diğerleri gibi çeşitli yöntemler kullanılabilir.

Suyu Kurutmak İçin Gerekli Önlemler

Parke altındaki su kurutulmadan önce suyun yapısının kurutulması gereklidir. Bu yapının kurutulması suyun daha hızlı kurumasına yardımcı olur. Su yapısını kurutmak için öncelikle suyun yüzeyindeki fazla suyu almak ve ardından havalandırmak gerekir. Havalandırma suyun daha hızlı kurumasına yardımcı olur.

Parke altındaki su kurutma işlemi profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilirse daha başarılı olur. Bu nedenle parke altındaki suyun kurutulması için profesyonel bir yardım alınması uygun olur. Bu sayede suyun kaynağına daha hızlı ulaşılır ve su daha hızlı kurutulur.

Parke altındaki su birçok insanın karşılaştığı yaygın problemler arasındadır. Evinizde su sızıntısı veya sel yaşarsanız parkenin altında su birikmesi kaçınılmaz olabilir. Bu durum evdeki mobilyalarınızın ve zemin kaplamalarınızın zarar görmesine neden olabilir.

Hava Akışını Yükseltin

Havayı parkenin altına yöneltmek için fan ya da klima gibi basit araçlar işe yaramaz. Bu cihazlar havayı dolaşım halinde tutarak suyun buharlaşmasına yardımcı olur. Pencere ve kapıları açarak da hava dolaşımını arttırabilirsiniz. Profesyonel bir firma parkenin altındaki suyu hızla emebilir.

Islak vakum kullanırken sadece suyu değil aynı zamanda çamuru ve diğer kirleticileri de emen bir cihazla çalıştığınızdan emin olun. Hava akışını hızlandırmak ve suyun buharlaşmasını hızlandırmak için bir kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Kurutma makinesi parkenin yüzeyinde kalırsa parkenin hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle kurutma makinesini parkenin birkaç milimetre yukarısında bir konuma yerleştirin.

Bu yöntem parkenin altındaki suyun çıkması için sıcak buhar kullanır ve böylece kalıpların mikropların ve diğer kirleticilerin büyümesini önlemeye yardımcı olur. Buhar makineleri parkenin altındaki suyu hızlı ve etkili bir şekilde kurutur. Nem alıcılar suyu havadan emerek parkenin altındaki suyu kurutmaya yardımcı olur. Bu yöntem aynı zamanda evin nem oranını da düşürür ve böylece kalıp küf ve diğer enfeksiyonların büyümesini önlemeye yardımcı olur.

Parkenin altındaki suyu kurutmak önemlidir, çünkü bu evdeki her şeyi ve sağlığınızı etkileyebilir. Yukarıda bahsedilen yöntemler parkenin altındaki suyu kurutmanın en etkili yollarıdır. Ancak evdeki su sızıntısını veya seli önlemek için evinizi düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Eğer bir problem varsa hızlı bir şekilde çözmek gerekmektedir. Parke altındaki suyun kurutulması temiz ve sağlıklı bir ortam için oldukça önemlidir. Profesyonel firmanın uygulaması ile parke altındaki su etkili bir şekilde kurutulabilir. Parke altında birikmiş suyu tek başınıza kolayca kurutamazsınız. Bu yönde zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bu konuda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın