Duvardaki Küfe Kesin Çözüm
Duvardaki Küfe Kesin Çözüm

Duvarda oluşan küf hem görüntü olarak hoş olmayan bir görüntü oluşturur, hem de sağlık açısından zararlı olabilir. Bu nedenle hemen müdahale etmek önemlidir. Küfler ısının nemi ve besin kaynaklarının bulunduğu ortamlarda hızla çoğalır. Duvarlar bu şartları sağlayan yerlerden biridir.

Nemli ortamlarda yüzeye yapışarak yayılan küfler canlı olanlar olduğu sürece yayılmaya devam edecektir. Bu nedenle bu sorunun temel sebebi olan nem oranını azaltmak önemlidir. Küf temizliği için belli başlı malzemeler gereklidir. Bu temizliği gerçekleştirmek için uzman bir ekipten ve uzman malzemelerden yararlanmak sorunu çözebilir.

Hangi Yöntemler Kullanılabilir?

Küf temizliği için alternatif birkaç yöntem de kullanılabilir. Bunlar arasında sirke ve çamaşır suyu ile temizleme yöntemi öne çıkar. Sirke küfü yok etmesi yönünde oldukça etkilidir. Kullanım şekli olarak bir katı temizlik bezi üzerine sirke dökülerek duvara sürülür. Bir süre beklettikten sonra ılık su kullanarak duvar temizlenebilir. Çamaşır suyu ile temizleme işlemi de benzer şekilde gerçekleştirilebilir.

Küf temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Bunların en başında maske gözlük ve eldiven kullanımı olduğunu belirtmek gerekir. Bunlar yoksa mutlaka temin edilmelidir. Çünkü küf zararlı maddeler oluşturabilir. Temizliği gerçekleştirmek için alternatif yöntemlerin denenmesi ikinci plan olmalıdır.

Duvardaki küf nasıl temizlenir konusunda birçok çözüm önerisi bulunuyor. Ancak kalıcı çözümler elde etmek istiyorsanız bu sorunun kaynağını yok etmek gerekiyor. Yani duvarların nem oranını kontrol altına almak başarıya ulaşmanızı sağlayabilir. Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra duvarların temiz kalmaları için düzenli bir şekilde nem ölçümü yapılması gerekiyor.

Küf Nedir ve Zararları Nelerdir?

Küf küçük mantarların ürettiği yeşil kahverengi veya siyah renkli lekelerdir. Zararları solunum problemleri, döküntü, öksürük, baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve hatta daha ciddi sağlık sorunlarına kadar uzanabilir. Bu nedenle küfü derhal temizlemek önemlidir.

Duvarda Küflenme Nelere Yol Açar?

Ev ve işletme duvarlarında yoğun olarak küflenmeler meydana gelebiliyor. Bu sorun daha çok yaz aylarına doğru hızlı bir şekilde meydana geliyor. Bu durum beraberinde ortamda hızlı bir şekilde çeşitli bakterilerin de meydana gelmesine zemin hazırlıyor.

Ortamda yer alan fertlerin çeşitli enfeksiyon hastalıklarına kolayca maruz kalmasına neden oluyor. Dolaysıyla söz konusu sorunun mutlaka profesyonel firma tarafından giderilmesi tüketici sağlığı korunması açısından da son derece önemlidir.

Duvardaki Küflenme Belirtileri

Duvardaki küflenmelerin birçok temel belirtileri de söz konusudur. Bu belirtiler arasında duvarda kötü bir görünüm oluşması ve duvar kalitesinin ciddi anlamda azalmasıdır.

Küf Önleme Yöntemleri Nelerdir?

Küf oluşumunu önlemek için birkaç şey yapabilirsiniz. Evinizi iyi havalandırarak nem seviyesini düşük tutun. Duş veya banyo sonrasında banyonuzu havalandırın ve duvarlarınızın kurumasını sağlayın. Dış duvarlarınızda su sızıntıları veya çatlaklar varsa bunları tamir edin.Duvardaki küf sorununun çözümü için nem oranını azaltma, uygun malzemeleri temin etme, doğru temizlik yöntemlerini uygulamaya özen gösterme önemlidir. Bu adımları takip ederek küf sorunu daha oluşmadan önleyebilir veya var olan sorunu hızlıca çözebilirsiniz.

Duvardaki Küfler En Hızlı Nasıl Yok Edilir?

Duvardaki küfler en hızlı olarak yüksek teknolojili cihazlar üzerinden yok edilebilir. Bu sorunun elle kolayca yok edilmesi söz konusu değildir. Tüketiciler bununla ilgili ciddi anlamda zaman kaybı yaşayabiliyor. Bu kapsamda yapılması gereken sektörün en kaliteli firması tercih edilmesidir.

Ev duvarlarınızdaki tüm küflerin en zahmetsiz ve sorunsuz bir şekilde giderilmesinde firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın