Rutubet Kokusunu Ne Giderir ?
Rutubet Kokusunu Ne Giderir ?

Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir ? 

Rutubet evlerde veya işyerleriimizde karşılaşabileceğimiz olumsuz nemin oluşturduğu küf ve bakterilerden oluşan ve koku yapabilen mikroorganizmalardır . Rutubet sağlığımıza ve eşyalarımıza zarar verir . Rutubetin astım hastalığına yol açtığı bilinmektedir .Rutubet kokusundan kurtulmanın bir kaç yolu vardır . 

Rutubet kokusu her yerde oluşabilecek bir kokudur . Rutubetin ve kötü kokuların oluşmaması için önlemler alınabilir . Nem biirikmesi sonucunda oluşan bakteriler eşyalarımız kıyafetlerimiz ve evimizde kötü kokulara yol açar . Genellikle kış aylarında karşılaştığımız rutubet yağışların zayıf yalıtımlı veya yalıtımsız olan bina duvarlarına nüfuz ederek sızma ve terlemesine yol açar . Terleme bina içi sıcaklığı ile bina dışı soğukluğu arasında oluşur . Oluşan terleme iç ortam ısısı ile bakterilerin üremesi için gerekli ortama zemin sağlar . Bu bakterilerin sağlığımız için oluşturduğu zararlardan birisi de astımdır . Bu kokuların oluşmaması için yaz aylarında yalıtım güçlendirmesi gibi önlemler alınmalıdır . Pencere ve camlarımızda bulunan havalandırma menfezleri doğalgaz güvenliğinin yanı sıra evde baınç ile ya da terleme ile oluşmuş yoğuşmalı havayı dışarı atar .

Rutubet Kokusu Nasıl Geçer 

Rutubet kokusunu geçirmenin farklı yöntemleri vardır . Sizler aralarından size en uygun olan yöntemi tercih ederek kokuların giderilmesi ile savaşabilirsiniz . 

Evinizi Sık Sık Havalandırın 

Genellikle yaz aylarında yaptığımız camların sık sık açık kalmasını kış aylarında da sık sık yaparak evdeki nemli havanın dışarı çıkabilmesini sağlamak gerekir . Evde yalnızca yemek , rutubet , ve banyo alanları nem oluşturmaz . Verdiğimiz nefeste yüksek oranda nem bulunmaktadır . Bu yüzden evimizi sık sık havalandırmakta fayda var .

Bitkileri Ev İçinde Bulundurmayın 

Çiçeklerin gündüz sağladığı tersine fotosentez ve topraklarının sürekli sulanması sonucu nem üretirler bu yüzden nem problemi yaşadığınız veya nem potansiyeli olan odalarda çiçek bulundurmayın .Mümkün olduğunca balkon veranda gibi alanlarda bakımını sağlayın .

Kalorifer Peteklerinin Önünün Açık Kalması

Peteklerin önü tıpkı üst ve al tarafları gibi açık kalmalı . Sıcaklığı levha kısmındann yayan peteklerin iç haca sirkilasyonunu kesecek eşyalar ile kapatılması doğru değildir . 

Kıyafetlerde Kokuyu Önleme 

Maalesef rutubet evimizi sarınca eşyalarımızdan kıyafetlerimize kadar her yere sinebiliyor .  Kolay ve basit bir yöntem ile kokulardan kurtulabilirsiniz . Elbiselerinizi yarım saat kadar bir süre ile suda bekletin . Sonrasında elbiseler ile dolu suya karbonat atın ve giysilerinizi durulamadan asın .

Tüm bunların geçici çare olduğunu ve rutubetin çok yüksek olduğu durumlarda uzmanlardan yardım almanızı öneriryoruz . Nemeks uzman ekipleri tarafından evinizdeki ve işyerinizdeki nem modern nem kurutma cihazları ile nem alma işlemi sağlanarak size nemden arındırılmış olarak garantili şekilde teslim edilir .Nem alma cihazlarımızın iç kısmında bulunan hazneye havadaki nemi ve kötü kokuları hapsederek sizleri nemden kurtarır . Nem alma işlemleri esnasında nem ölçme cihazlarımız ile nemin kaynağı ve tüm duvarların nem oranı ölçümlenerek nem alma işlemleri tamamlanır . Duvarlarda oluşan nemin betonun tüm katmanlarda olduğunu bilerek çalışan uzman operator arkadaşlarımız gerekli görürler ise modern beton kurutucularıda işlemlerine dahil ederler . İstanbul başta olmak üzere tüm çevre illere hizmet veren Nemeks sizlere bir telefon kadar yakın . Bilgi alma ve randevu oluşturma hattımızı arayarak yaşadığınız olumsuz durumun tahmini işlem şemasını inceleyebilirsiniz .

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın