Tavan Nem Alma
Tavan Nem Alma

Tavan Nem Alma

Tavan nem alma cihazı, bir odadaki veya binadaki havadaki nemi soğuk su kullanarak dışarı çeken bir cihazdır. Tavan nem alıcıları tipik olarak ofislerde, okullarda ve yüksek düzeyde nemin tavanlarda yoğuşma, iç mekânlarda küf oluşumu ve elektrik sistemlerinde hasar gibi sorunlara neden olabileceği diğer binalarda kullanılır.

Tavan nem alma cihazı, havadaki nemi gidermek için bir odaya yükseğe monte edilen küçük bir cihazdır. Nem, hastalanmak da dahil olmak üzere evlerde konfor sorunlarının önde gelen nedenidir. Tavan nem alma cihazları havadaki su buharını uzaklaştırarak çalışır. Ev sahipleri, yatak odası, oturma odası, mutfak gibi nem sorunu yaşadıkları evin her yerinde kullanabilirler.

Tavan Nem Alma Cihazı Özellikleri Nelerdir?

Tavan nem alma cihazları farklı boyut ve tarzlarda gelir. Bazıları taşınabilirdir, bu nedenle ev sahipleri taşınırken yanlarında götürebilir. Diğerleri sabittir ve tavana monte edilebilir. Her iki durumda da ev sahiplerinin nem alma cihazına bir güç kaynağı (genellikle bir elektrik prizi) ve bir su hortumu sağlaması gerekir. Nem alma cihazı daha sonra hortumu cihaza bağlayacak ve havadaki nemi gidermeye başlayacaktır.

Tavan nem alma cihazları bir dizi avantajla birlikte gelir. Hastalanma gibi konfor sorunları riskini azaltmaya yardımcı olurlar. Ayrıca evdeki hava kalitesini de artırırlar. Son olarak, değiştirilmesi gereken nem miktarını azaltarak ev sahiplerinin paradan tasarruf etmesini sağlayabilirler.

Tavan nem alma cihazı kullanmanın birkaç riski vardır. İlk olarak, ev sahiplerinin bu cihazların gürültülü olabileceğinin farkında olmaları gerekir. Ayrıca bir koku da üretebilirler. İkincisi, ev sahiplerinin bu cihazların doğru kullanılmadıkları takdirde tehlikeli olabileceği gerçeğinin farkında olmaları gerekir.

Tavan Nem Alma Cihazı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Üreticinin talimatlarına uygun olarak kurulmaz ve kullanılmazlarsa yangına neden olabilirler. Son olarak, ev sahipleri, tavan nem gidericilerin klimanın evi soğutma yeteneğini azaltabileceğinin farkında olmalıdır.

Tavan nem alıcıları, havadaki nem miktarını azaltmanın harika bir yoludur. Özellikle konfor sorunlarının (hastalanma gibi) yaygın olduğu evlerde kullanışlıdırlar. Bununla birlikte, ev sahiplerinin nem alma cihazı kullanmayla ilgili risklerin farkında olmaları ve herhangi bir karar vermeden önce bir profesyonele danışmaları gerekir.

Tavan Nem Alıcı Cihazı Neden Kullanılıyor?

Tavan nem alıcıları, evdeki nem seviyelerini kontrol etmek için değerli bir araç olarak hizmet eder. Diğer nem alma cihazları türlerine göre birçok avantajı vardır: Enerji tasarrufludurlar. Portatiftirler ve kullanımı kolaydır. Herhangi bir bakım veya özel kurulum talimatı gerektirmezler. Evin çeşitli odalarında, herhangi bir etki yaratmadan kullanılabilirler. Binanın iç veya dış görünümü.

Tavan nasıl kurutulur diye düşünmeye son. Profesyonel ekibimiz ve kaliteli işçiliğimiz ile nem sorununu tamamen ortadan kaldırıyoruz. Bize dilediğiniz zaman ulaşarak nem kurutma hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Tavan nemi alma konusunda daha detaylı bilgi almak ve cihaz seçimi yapmak için bize hemen ulaşabilirsiniz. İç mekândaki sağlıksız koşulların önlenmesi, cihaz arızalarının önlenmesi ve bina altyapısının zarar görmesinin önlenmesi de dahil olmak üzere bir tavan nem alma cihazı kullanmanın bir takım avantajları vardır. Firmamızdan tavan nem alma hizmeti alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın