Nem Kurutma Cihazı
Nem Kurutma Cihazı

Nem Kurutma Cihazı

Yeni inşaat yapılarında duvarlar ya da zeminler ıslak olmaktadır. Bunun sebebi içerisinde bulunan nemdir. Çünkü inşaat alanları yağmurlara karşı savunmasızdır. Yağmur suları doğrudan inşaatlarla temas ettiğinden tabanlarda nemlilik normaldir. Yine su kaçaklarının yaşanması sel felaketlerinin olması gibi durumlarda evlerdeki duvar ya da zeminler suyu emdiğinden nem oranları yüksektir. Buralarda yapılan tadilat ya da dekorasyon işlemlerinden önce bu nem oranının azaltılması zorunludur. Uygun değerlere indirilmeden başlanılan parke epoksi ya da pvc işlemleri zamanla alttan gelen nemin etkisiyle yıpranacaktır. Aşınacak ve kabarmalar olacaktır. Buda ekonomik zarara hem de zaman kaybı olacaktır. Bu bakımdan inşaatlarda nemden mutlaka kurutulması zorunludur. Bunun  yanında zamanla duvarlarda kabarmalar ve yeşil renkli oluşumlar görülecektir. Bu ve bunun gibi sorunlardan kurtulmak nem kurutma cihazlarıyla mümkündür.

Nem Kurutma Cihazlarının  Verimliliği?

Nem kurutma cihazları geleneksel ya da eski yöntemlere nazaran kullanıcılarına pek çok fayda sunmaktadır. Nem kurutma cihazları evlerdeki nemlerin çok kısa sürede kurutulmasını sağlar ve çözümü kökünde arar. Nem kurutma cihazları ile yapılan kurutmadan sonra yapılan üst işler uzun ömürlü olur. İnşaatlarda 12 saat kesintisiz çalışma imkânı verir. Nem kurutma cihazları farklı kapasitelerde üretildiğinden alana göre seçim yapma imkânı verir. Nem kurutma cihazları ile kurutma işlemi yapılmayan evlerde ısıtma giderleri yüksek olur. Satın alan firmalar için nem kurutma cihazlarının kurulumu kullanımı ve bakımı kolaydır. Nem kurutma cihazları dayanıklı metal aksamları ve tekerlekleri sayesinde her türlü alana taşınabilir. Yeri değiştirebilir. Satın alma kiralanabilmeleri nedeniyle inşaat firmalarının bütçelerinde yüksek giderler oluşturulmaz. 

Nemli Ortamlarda Sağlık 

Nemli ortamlarda yaşayan ya da çalışan kişilerde zamanla küf alerjisi hastalığı oluşmaktadır. Nemin bide bu hastalığa sebebi vardır.  Hem vücut romatizmanın sonuçlarını arttrır. Hem de yeni durumlar ortaya çıkar. Nemli evlerde uyuşukluk, dinlenmeme, yorgunluk gibi hislerde oluşur. Nemli evlerde yaşayan kişilerin  bağışıklık sistemleri zayıf olur. Görüldüğü gibi  nem ya da rutubet ciddiye alınması yaşamsal şartlar için gereklidir. Evlerde işyerlerinde nem oranını ölçmek ve ufak dokunuşlarla buna önlem almak mümkündür. Ancak tadilatlar yeni inşaatlar su baskınları ya da sel gibi durumlarda nemin en kısa sürede yok edilmesi lazımdır. Bu durumlar sıradan şekilde halledilmez Günümüzde acil olan bu durumlarda nem kurutma cihazları önemli husus oynar.

Nem Alma Cihazı ile Nem kurutma işlemleri

Doğal yollarla kurumayı beklemek oldukça uzun süre istemektedir. İş sahalarında bu hususta zamanla yarış vardır. 

Nem Almak için Ne Yapmalı?

Öncelikle ev her gün havalandırılmalı. Kalorifer peteklerinin  önlerini perde ya da mobilya ile kapatmayın. Kaya tuzu lambası yakmak her tarafa güzel koku yayar. Nemi önler. Evde badana yapılacağı zaman ortamdaki küf ve mantarlara karşı koruyucu özelliği olan boyalar seçilmelidir.

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın