Nem Alma Cihazı
Nem Alma Cihazı

Nem Alma Cihazı

Nem alma cihazı, havadaki nemi alan bir makinedir. Bir nem alma cihazının temel amacı, evdeki nem seviyelerini azaltmaktır; bu, mobilyaların, sanat eserlerinin ve diğer eşyaların nemden kaynaklanan hasarlardan korunmasına yardımcı olabilir. Bir nem giderici ayrıca küf oluşumunu ve yüksek nem seviyelerine bağlı diğer iç mekân sorunlarını önlemeye yardımcı olur.

Nem alıcılar, nemli bir eviniz varsa kullanmak için harika bir araçtır. Havadaki nemi alarak ve evden uzaklaştırarak çalışırlar. Bu, küf, çürüme ve depolama sorunları gibi nemli bir evde yaşadığınız semptomların sayısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Nem Alma Cihazı Nedir?

Nem alma cihazı kullanmak için önce nemli havayla doldurmanız gerekir. Hava ne kadar nemli olursa, nem alma cihazı o kadar iyi çalışır. Daha sonra nem seviyesini olmasını istediğiniz seviyeye ayarlamanız gerekecektir. Nem alma cihazı üzerindeki düğmeyi çevirerek nem seviyesini ayarlayabilirsiniz. Nem gidericilerin birkaç faydası vardır. Enerji faturanızın maliyetini düşürmenize yardımcı olabilirler, evinizi korumak için yapmanız gereken iş miktarını azaltmaya yardımcı olabilirler, evinizdeki küf ve küf sayısını azaltmaya yardımcı olabilirler ve evinizin çıkardığı gürültü miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Nem Alma Cihazının Avantajları Nelerdir?

Nem gidericiler, havadaki suyu uzaklaştırmak için kullanılan cihazlardır. Havadaki nemi alarak ve bir oda veya alandaki nem seviyelerini azaltarak çalışırlar. Çoğu durumda, banyolar, dolaplar, garajlar, bodrum katlar ve çatı katları gibi yetersiz havalandırmaya sahip odalarda üretilen nem miktarını azaltmak için kullanılırlar. Nem gidericiler ayrıca yağmur veya bina dışındaki diğer kaynakların neden olduğu yüksek nem seviyelerini düşürmede de etkili olabilir.

Nemli bir eviniz varsa, nem alma cihazı kullanmak için harika bir araçtır. Nemli bir evde yaşadığınız küf, çürüme ve depolama sorunları gibi semptomların sayısını azaltmaya yardımcı olabilir. Nem alıcılar havadaki nemi azaltmak için kullanılan makinelerdir. Birçok evde nem seviyeleri genellikle çok yüksektir ve bu da yoğuşma, küf gibi sorunlara yol açar. Bir nem giderici, evinizdeki bu seviyeleri etkili bir şekilde azaltabilir ve bu sorunlardan kurtulmanızı sağlar.

Nem Alma Cihazı Çalışması

Nem alma cihazı kullanmak için önce evinizde çalışmasını istediğiniz alanı belirleyin. Ardından üniteyi açın ve çalışma sıcaklığına ulaşana kadar bekleyin. (Bazı modellerde bu bilgiyi gösteren bir gösterge ışığı bulunur). Makine hazır olduğunda, nemlendirmek istediğiniz alandaki herhangi bir nesneyi veya mobilyayı kaldırın. Odanın dış havadan tamamen yalıtıldığından emin olun ve ardından istediğiniz düğmeye basarak nem alma cihazını açın. Ardından, makinenin çalışması bitene kadar bekleyin. Bir kez girdiğinde, odaya girmeden önce en az bir saat bekleyin.

Son olarak, nem gidericiler, bir odadaki atmosferi iyileştirmek için de yararlı bir araç olabilir. Nem gidericiler havadaki nemi gidererek odadaki hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu, oda sakinlerinin konfor düzeyini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Firmamızdan nem alma hizmeti alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın