Nem Alma Cihazı
Nem Alma Cihazı

Nem Alma Cihazı

Nem gidericiler, havadaki suyu uzaklaştırarak çalışır ve bu da nem seviyelerini düşürür. Sağlık ve güzellik, tarım, inşaat, imalat ve nakliye gibi nemin önemli olduğu çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılırlar. Nem alıcılar, soğuk hava dönemlerinde iç mekân nem seviyelerini azaltmak için de kullanılabilir.

Bir nem alma cihazı kullanmak için önce onu açmanız gerekir. Nem alma cihazı daha sonra havadaki nemi gidermeye başlayacak ve odadaki nem seviyesi kademeli olarak azalacaktır. Nem alma ne kadar süre çalıştırılacağını belirlemek için nem alma cihazının talimatlarını izlemeniz gerekecek ve ayrıca çok düşük olmadığından emin olmak için nem seviyesine dikkat etmeniz gerekecek.

Nem Cihazları Hangi Ortamlarda Kullanılıyor?

Nem cihazları çeşitli ortamlarda kullanılabilir ve genellikle bir odadaki nem seviyesini düşürmenin uygun ve ekonomik bir yoludur. Ayrıca hava kirliliği yaratmadıkları için alerjisi veya solunum problemi olan kişiler için de iyi bir seçimdir. Nem alıcılar çeşitli ortamlarda kullanılabilir ve genellikle bir odadaki nem seviyesini düşürmenin uygun ve ekonomik bir yoludur. Ayrıca hava kirliliği yaratmadıkları için alerjisi veya solunum problemi olan kişiler için de iyi bir seçimdir.

Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazı havadaki nemi alarak çalışır. Bunu birkaç farklı yöntem kullanarak yapar. En yaygın yol, bir evaporatif sistem kullanmaktır. Bu sistem havadaki nemi gidermek için bir fan kullanır. Nem gidericilerde kullanılan diğer yöntemler arasında absorpsiyon ve yoğuşma bulunur. Absorpsiyonlu nem alma cihazları, havadaki nemi çekmek için bir fan kullanır. Yoğuşmalı nem alma cihazları, havadaki suyu yoğunlaştırmak için bir su havzası kullanır. Nem alma cihazı en yaygın olarak nemin tehlikeli olduğu veya havanın kuru ve rahatsız olduğu alanlarda kullanılır. Nemin yüksek olduğu ve havanın solunmadığı alanlarda da kullanılır.

Nem Alma Cihazının Kalitesi

Nem alma cihazı, bir alandaki nemi azaltmaya yardımcı olan bir cihazdır. Odalar çok önemli olduğunda, nefes almak ve rahat hissetmek zor olabilir. Bir nem alma cihazı ayrıca küf oluşumu riskini ve yüksek nem seviyeleriyle ilgili diğer sorunları azaltır. Nem alma cihazı kullanmanın aşağıdakiler dahil birçok avantajı vardır. Nem alma, fosil yakıtların yakılmasından kaynaklanan kirleticileri azaltarak hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Nem, mobilya ve elektronik ekipman gibi eşyalara zarar verdiği için özellik değerlerini düşürebilir.

Nem Alma Cihazlarının Kullanımı

İklim değiştikçe, evlerimizi inşa etme ve çalışma şeklimiz de değişiyor. Kuraklık koşullarının devam etmesiyle birçok insan nem kontrolünün önemini ve nem gidericiye olan ihtiyacı anlamaya başlıyor. Nem alma cihazı kullanmamanın dezavantajları arasında kuruluk, tahrişten astıma kadar birçok soruna neden olabilir. Nemden zarar görmüş mülkü onarmak da maliyetlidir.

Bir nem alma cihazı, kullanılabileceği farklı oda tiplerini anlayarak kendi yararınıza olarak kullanılabilir. Nemeks nem alma cihazının en yaygın kullanım alanları yatak odası, ofis ve mutfaktır. Bu alanların tümü daha düşük nem seviyelerinden yararlanır. Bu bölgelerdeki nem, astım ve egzama gibi semptomlardan kurtulmayı sağlayabilir, sinüs problemlerini ortadan kaldırabilir ve kilo vermeye yardımcı olabilir. Firmamızdan nem alma cihazı hizmeti alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın