Küflü Alçı Kurutma
Küflü Alçı Kurutma

Küflü Alçı Kurutma

İnşaat kurutma işlemleri sanayi tipi nem alma ve kurutma cihazları ile yapılan bir uygulamadır. İnşaat kurutma işleminin yapılmaması halinde oldukça ciddi boyutlara ulaşabilir. İnşaatların sürekli olarak su ile iç içe olması nedeniyle yalnızca havadaki nemden değil aynı zamanda kullanılan sudan dolayı da sürekli olarak nemli kaldığı bir gerçektir. Bunun önüne geçmek için inşaat yapım aşamasında belirli uygulamadan sonra sağlamlığı da etkileyecek olan kurutma işleminin yapılması gereken. Örneğin beton dökme işleminden sonra kesinlikle kurutma işleminin yapılması inşaatın sağlamlığı ve betonun yapı olarak sabitlenmesi açısından çok önemlidir. 

İnşaat Nem Alma 

İnşaat nem alma işlemi dünya genelinde konut ve yapı sektöründe yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemin yapılması bir nevi inşaatın bitme süresinde hızlandırır. Kurutma işlemlerinin inşaatın yapım aşamasında en fazla vakit kaybettiren uygulamalar olduğu bilinir. Ülkemizde de birbirinden farklı markaların üretmiş olduğu farklı inşaat kurutma cihazı çeşidine bulabilirsiniz. Önemli olan hangi markanın kurutma cihazı ile değil sizlere somut olarak olumlu sonuçları verebilecek cihaz kullanımıdır. Nem alma cihazları inşaatların yapısına uygun olarak tasarlanmış olan ürünlerdir. Yani beton kalınlıkları temel alınarak her yere kurutma işleminin verimli ve eşit oranda dağılması profesyonel kurutma cihazları ve işlemleri sayesinde olur. 

İnşaat Kurutma İşlemi 

İnşaat kurutma işleminde kullanılan inşaat nem alma cihazlarının ne kadar nem aldığını tespit etmek için kurutma işleminden önce ve sonra termal kameralar sayesinde verileri inceleyebilirsiniz. İnşaat işleri devam ederken yağan yağmur kar ya da binanın yeni döşenen su tesisatının sorun çıkararak su baskını meydana getirmesi gibi nedenlerden dolayı inşaat kurutma işlemi uygulanması gerekir. İnşaat nem alma işlemi yapılmadığı takdirde betonun içine işleyen yağmur kar suyu  bina tamamlanıp inşaat sahibine teslim edildikten sonra bir süre sonra küf ve nem oluşumu yapar. Böyle bir durumun yaşanması hem inşaatı yapan firmanın prestijine olumsuz yönde etkiler hem de kullanılan binanın ömrünü normalden daha kısa hale getirir. 

Nem Alma ve Kurutma 

Yeni yapılan binaların pek çoğunda inşaat nem alma işlemleri binanın zamanında teslim edilebilmesi için maalesef gerçekleştirilemiyor. Bu durum binadan izolasyon işlemleri yapılmış olsa da yapı coğrafi konumdan dolayı meydana gelebileceklerinin dolayısıyla bu neden zarar görme olasılığına karşı korunaklı yapılmış olsa da küf ve benzeri problemler ile karşılaşılabiliyor. İnşaat nem alma işleminin en önemli faydası binanın kullanımına başlandıktan sonra ısıtma maliyetlerinde büyük tasarruf sağlanmasıdır. Nem alma işlemi yapılan binalarda boyama yer kaplama ve benzeri işleri daha erkenden başlanacağı için inşaat süresi kısalır. Sizler de inşaatlarda nem alma ve kurutma konusunda güvenilir bir firmadan hizmet almak istiyorsanız sizinle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız olarak en uygun fiyatlar ile küflü alçı kurutma hizmeti alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın