Küflü Alçı Kurutma
Küflü Alçı Kurutma

Küflü Alçı Kurutma

İnşaat kurutma işlemleri sanayi tipi nem alma ve kurutma cihazları ile yapılan bir uygulamadır. İnşaat kurutma işleminin yapılmaması halinde oldukça ciddi boyutlara ulaşabilir. İnşaatların sürekli olarak su ile iç içe olması nedeniyle yalnızca havadaki nemden değil aynı zamanda kullanılan sudan dolayı da sürekli olarak nemli kaldığı bir gerçektir. Bunun önüne geçmek için inşaat yapım aşamasında belirli uygulamadan sonra sağlamlığı da etkileyecek olan kurutma işleminin yapılması gereken. Örneğin beton dökme işleminden sonra kesinlikle kurutma işleminin yapılması inşaatın sağlamlığı ve betonun yapı olarak sabitlenmesi açısından çok önemlidir. 

İnşaat Nem Alma 

İnşaat nem alma işlemi dünya genelinde konut ve yapı sektöründe yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemin yapılması bir nevi inşaatın bitme süresinde hızlandırır. Kurutma işlemlerinin inşaatın yapım aşamasında en fazla vakit kaybettiren uygulamalar olduğu bilinir. Ülkemizde de birbirinden farklı markaların üretmiş olduğu farklı inşaat kurutma cihazı çeşidine bulabilirsiniz. Önemli olan hangi markanın kurutma cihazı ile değil sizlere somut olarak olumlu sonuçları verebilecek cihaz kullanımıdır. Nem alma cihazları inşaatların yapısına uygun olarak tasarlanmış olan ürünlerdir. Yani beton kalınlıkları temel alınarak her yere kurutma işleminin verimli ve eşit oranda dağılması profesyonel kurutma cihazları ve işlemleri sayesinde olur. 

İnşaat Kurutma İşlemi 

İnşaat kurutma işleminde kullanılan inşaat nem alma cihazlarının ne kadar nem aldığını tespit etmek için kurutma işleminden önce ve sonra termal kameralar sayesinde verileri inceleyebilirsiniz. İnşaat işleri devam ederken yağan yağmur kar ya da binanın yeni döşenen su tesisatının sorun çıkararak su baskını meydana getirmesi gibi nedenlerden dolayı inşaat kurutma işlemi uygulanması gerekir. İnşaat nem alma işlemi yapılmadığı takdirde betonun içine işleyen yağmur kar suyu  bina tamamlanıp inşaat sahibine teslim edildikten sonra bir süre sonra küf ve nem oluşumu yapar. Böyle bir durumun yaşanması hem inşaatı yapan firmanın prestijine olumsuz yönde etkiler hem de kullanılan binanın ömrünü normalden daha kısa hale getirir. 

Nem Alma ve Kurutma 

Yeni yapılan binaların pek çoğunda inşaat nem alma işlemleri binanın zamanında teslim edilebilmesi için maalesef gerçekleştirilemiyor. Bu durum binadan izolasyon işlemleri yapılmış olsa da yapı coğrafi konumdan dolayı meydana gelebileceklerinin dolayısıyla bu neden zarar görme olasılığına karşı korunaklı yapılmış olsa da küf ve benzeri problemler ile karşılaşılabiliyor. İnşaat nem alma işleminin en önemli faydası binanın kullanımına başlandıktan sonra ısıtma maliyetlerinde büyük tasarruf sağlanmasıdır. Nem alma işlemi yapılan binalarda boyama yer kaplama ve benzeri işleri daha erkenden başlanacağı için inşaat süresi kısalır. Sizler de inşaatlarda nem alma ve kurutma konusunda güvenilir bir firmadan hizmet almak istiyorsanız sizinle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız olarak en uygun fiyatlar ile küflü alçı kurutma hizmeti alabilirsiniz.

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın