Depo Nem Alma
Depo Nem Alma

Depo Nem Alma

Deponun büyüklüğü ne amaçla kullanılacağına karar verilerek tasarlanır. Ancak zamanla nem oluşumuna yol açan bir takım sebepler vardır, makine, elektronik cihazların bulunduğu depolar güneş ışığını görmez. Bu nedenle bu tip kulübelerde rutubet ve rutubet oluşumu daha kolay olur, kulübe görevi görür. Bu nedenle belirli zamanlarda düzenli havalandırma gereklidir, yalıtımın eksik olduğu alanlara daha fazla dikkat edilmelidir. Depo nem alma işlemi oldukça basit ve kısa süreli bir işlemdir. Teknoloji çağında, aşırı nem kurutma cihazları insan ihtiyaçlarını karşılar, depodaki hammaddeler depo sıcaklığı için belirleyici faktörlerdir. Soğuk hava depolarında ve sıcak ünitelerde çeşitli sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Depoda Neme Ne Sebep Olur?

Nem, insanların yaşadığı tüm alanlar için bir tehlikedir. Nem ve rutubetten kaynaklanan güçlü koku ile depoda nem olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Nem alma işlemi sayesinde eşyaların uzun süre depoda saklanması mümkündür. Ancak nem alma işlemi, uygun ekipman kullanılarak profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Depo nemi alma işleminde son derece yüksek performanslı cihazlar kullanılabilir. Depo alanı ne olursa olsun ısınmadan uzun süreli çalışma özelliğine sahip bu cihazlar Türkiye'nin her yerindeki firmalar tarafından kullanıcılara sunulmaktadır.

Deponun Nemi Nasıl Alınır?

Depo nemi alma kurutma cihazı, depodaki nemi kurutmaya yardımcı olur. Depo kurutma cihazı kullanımı kolay gibi görünse de yanlış kullanımdan dolayı etkili değildir. Bu nedenle depo nem kurutma cihazını uygun şekilde kullanarak ortamdaki nemi uzaklaştırmalısınız. Depolama nem alma iki elektriğe ayrılmıştır.  Deponuzda elektrik kullanma seçeneğiniz yoksa elektrikli nem alma cihazı yerine dizel nem alma cihazı kullanabilirsiniz. Deponuzun büyüklüğü ne olursa olsun, cihazdaki nemi ısıtıcı olmadan bir gün boyunca tutabilirsiniz. Anında nemlendiren nemli depo kurutma sayesinde sorun ortadan kalkar. Deponun iç ve dış yapısını korumak ve zamanla deforme olmasını önlemek için küflü depo kurutma cihazı kullanarak nemi uzaklaştırabilirsiniz.

Nem Ve Rutubete Son Veren Depo Kurutma

Fabrikaların ve işletmelerin çok büyük depo yapılarına sahip olduğu bilinmesine rağmen depo nem alıcı ve kurutma teknolojisi insanların bu konuda başını ağrıtmaya devam ediyor. Burada bulunan ürün ve hizmetlerin ihtiyaç duyulduğunda hazır olması iş sürekliliği açısından önemlidir. Depo nemi kurutma kullanımı çok yaygın, hemen hemen tüm fabrikaların bu soruna çözüm bulmak için gerekli araştırmaları yaptığını görebiliyoruz. Depolar firmalar için oldukça önem taşır. Birçok malzemenin eşyanın konulduğu bu ortamların sağlıklı bir yer olması gerekir.

Beklediğiniz firmadan bu soruna etkili bir çözüm üretmesi için yardım alarak ıslak depo kurutma çalışmanıza çok olumlu yönde devam edebilirsiniz. Kaliteli bir firma burada çalışmak ister ve bilinçli yatırımların yanı sıra kaliteli hizmet vermeyi de bekler. Böylelikle kaliteli ve donanımlı hizmetlerden yararlanmanız çok daha kolay olacaktır. Depo nem alma kurutma için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın