Depo Nem Alma Kurutma
Depo Nem Alma Kurutma

Depo Nem Alma Kurutma

Bir depo nem alma kurutucusu, depolardaki nemi gidermek için kullanılan bir makinedir. Makineler, su buharını havadan uzaklaştırmak için adsorpsiyon ve desorpsiyon prensibini kullanır. Bu işlem, depolarda depolanan ürünlerin uygun nem seviyesinde tutulmasını sağlayarak hasar görmelerini veya bozulmalarını önler.

Depo nem alma kurutucusu, depolardaki havanın nemini almak ve kurutmak için kullanılan bir makinedir. Depodaki nemden kaynaklanabilecek sağlık sorunlarının sayısını azaltmaya yardımcı olabileceği için oldukça önemli bir cihazdır. Depo nem giderici kurutucu, havanın nemini alarak ve kurutarak, ekipmanın ve depoda çalışan işçilerin korunmasına yardımcı olabilir.

Depo Nem Alma Makinasının Çalışma Potansiyeli Nasıldır?

Depo nem alma kurutucusu, havadaki nemi gidererek çalışır. Bunu, nemi alınan havayı soğutmak için makinedeki soğuk havayı kullanarak yapar. Havanın soğutulması işlemi, havadaki suyun buharlaşmasını sağlar. Buharlaşan su daha sonra makineden atmosfere taşınır.

Depo Nem Alma Kurutucu Cihazları Avantajları Nedir?

Depo nem alma kurutucusu kullanmanın faydaları, depodaki nemin neden olabileceği sağlık sorunlarının sayısını azaltmaya yardımcı olabilmesidir. Ek olarak, kurutucu ekipmanın ve depoda çalışan işçilerin korunmasına yardımcı olabilir. İşletmeler bir depo nem alma kurutucusu kullanarak, sağlık maliyetlerine ve depodaki nemle ilgili onarımlara harcanan para miktarını azaltarak tasarruf edebilirler.

Depo nem alma cihazları ve kurutucular, depodaki nemden kaynaklanabilecek sağlık sorunlarının sayısını azaltmaya yardımcı olabilecekleri için önemli cihazlardır. İşletmeler bir depo nem alma kurutucusu kullanarak, sağlık maliyetlerine ve depodaki nemle ilgili onarımlara harcanan para miktarını azaltarak tasarruf edebilirler.

Depo Nem Alma Cihazları Neden Kullanılıyor?

Depo nem alma cihazları kurutucular, havadaki nemi gidermek için kullanılır. Su buharını giderme sürecini hızlandırmak için yüksek hızlı bir fan ve ısıtma bobini kullanırlar. Bunu yaparak havadaki nem miktarını azaltırlar ve bu da eşyaların depolanmasını ve taşınmasını kolaylaştırır. Depo nem giderici kurutucular, depoları rahat ve karınca, örümcek, küf ve küf gibi zararlılardan uzak tutmaya yardımcı olur. Bir depo nem alma kurutucusu, bir deponun nemini almak için kullanılan bir makinedir. Havadaki nemi gidererek çalışır, bu da havadaki nem hacmini azaltır. Bu da bir depoda gelişebilecek küf, bakteri ve diğer zararlıların miktarını azaltır. Ayrıca, bir depo nem alma kurutucusunun kullanılması, aydınlatma ve ısıtma gibi hizmetlerin maliyetini de azaltabilir.

Depo Nem Giderici Nasıl Çalışır?

Depo nem giderici kurutucunun nasıl çalıştığı, makinenin tamburunu döndürmek için bir hava türbini kullanmaktır. Makinede artan hava akışı, havanın ısınmasına ve bu da nemin buharlaşmasına neden olur. Depo nem alma kurutucusu kullanmanın faydaları çok çeşitlidir. Bir depo nem alma cihazı, havadaki nem miktarını azaltmanın yanı sıra, aydınlatma ve ısıtma gibi hizmetlerin maliyetini de azaltabilir. Ek olarak, bir depo nem alma kurutucusu, bir depoda gelişebilecek küf, bakteri ve diğer zararlıların miktarını da azaltabilir. Firmamızdan depo nem alma kurutma hizmeti alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın