Bina Kurutma
Bina Kurutma

Bina Kurutma

Bina kurutucusu, binalardaki nem seviyelerini düşürmeye yardımcı olan bir cihazdır. Genellikle ofisler ve okullar gibi geniş alanları kurutmak için kullanılır. Her biri kendi özel amacı olan birçok farklı tipte bina kurutucusu vardır. HVAC ünitesi olarak da bilinen bina kurutucusu, bir binadaki nem seviyelerini azaltmak için kullanılan bir makinedir. Bina kurutucu, büyük ticari binalar, ofis binaları ve okullar dahil olmak üzere birçok yerde bulunabilir. Genellikle bodrum ve çatı katı gibi nem seviyesi riskini azaltmanın önemli olduğu alanlarda kullanılırlar.

Bina Kurutma Nasıl Çalışıyor?

Bina kurutucusu, havayı soğutmak ve nemi uzaklaştırmak için bir fan kullanarak çalışır. Hava daha sonra fırının ısısıyla ısıtılır ve nem binadan dışarı atılır. Bu, bir ısı pompası ve bir faz değiştirme Malzemesi kullanmak da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yapılabilir. Bir bina kurutucu kullanmanın faydaları arasında küf oluşumunun önlenmesi, yangın riskinin azaltılması ve onarım maliyetlerinin düşürülmesi yer alır. Bina kurutucusu, bir binadaki nem seviyelerini azaltmak için kullanılan bir makinedir. Bina kurutucu, büyük ticari binalar, ofis binaları ve okullar dahil olmak üzere birçok yerde bulunabilir.

Bina Kurutucusu Ne İşe Yarıyor?

Bina kurutucusu, bina yüzeyinden suyun buharlaşmasına neden olarak bir binanın yüzeyini kurutmak için kullanılan bir makinedir. Suyun yüzeyden buharlaşmasıyla bir binanın yüzeyinin kurutulması, binanın yüzeyinde olabilecek her türlü hastalığı öldürdüğü için önemlidir. Bina yüzeyinin kurutulması, binayı istila etmiş olabilecek herhangi bir haşere kanıtını da yok eder. Bir bina kurutucusunun kullanım alanları genellikle başka yollarla kurutulması zor veya imkânsız olan alanlardır. Diğer yöntemlerle kuruması zor alanlar arasında ıslak alanlar, su veya diğer zararlı maddelerle kirlenmiş alanlar ve şiddetli rüzgârlara maruz kalan alanlar bulunur. Şiddetli rüzgârlara maruz kalan alanlar, tipik olarak bir sahile yakın olan alanlardır. Bir bina kurutucusunun kullanım alanları, bina yüzeyinin kurutulmasıyla ilgili zorluklar nedeniyle genellikle sınırlıdır.

Bina Kurutucusu Nasıl Çalışıyor?

Bina kurutucusu, ısı ve hava kullanarak binalardaki nem miktarını azaltmaya yardımcı olan bir makinedir. Bu tür makinelerin ana kullanımı ofisler, okullar, hastaneler ve insanların yaşadığı veya çalıştığı diğer yerlerdir. Bu makine, küfün büyümesini önlemeye ve bu tür ortamlarda yaşayan veya çalışan insanlar için konforlu koşulların korunmasına yardımcı olabilir. Bir bina kurutucusu, bir bina yapısından suyu çıkarmak için kullanılan bir makinedir. Kurutucunun içindeki havayı ısıtarak ve ardından bu ısıyı yapı malzemelerinden suyu buharlaştırmak için kullanarak çalışır.

Bu işleme yoğuşma denir ve kışın bina çatılarının ve cephelerinin nasıl ısıtıldığıdır. Bina, ahşap gibi suyu emen malzemelerden yapıldığında, su ileride sorunlara neden olabilir. Çatıda ve duvarlarda su birikmesi, çürümeye ve sonunda çökmeye neden olabilir. Suyu sorun yaratmadan önce çıkaran bina kurutucuları, ileride oluşabilecek sorunları önlemeye yardımcı olur. Bina kurutma hizmetini firmamızdan alabilirsiniz.

Eğer duvarlarınızın içindeki nem oranı yüksekse duvarın içindeki nem; sıcaklıkla ortamın nemine karışmakta ve derecesini artırmaktadır. Buda küf oluşumuna sebebiyet verecektir. Küf mantarları nem problemi olan yerlerde ortaya çıkar ve hızla çoğalır. Küf sorununu düzeltmediğiniz taktirde zamanla küf kokusuda oluşacaktır ve solacağınız hava kalitesini bozacaktır. Duvarlarınızda ve ortamda küf oluşuma sebebiyet vericek problemi ortadan kaldırmaktayız. Yaşadığınız ortamda; Küf mantarlarının üreyebileceği ortam mevcutsa, sildiğinizde tekrar oluşmasının sebebi havada var oluşundan kaynaklıdır.

Ortam problemini düzeltene kadarda bu durumdan kurtulamamaktasınız. Boya, yalıtım, montalama gibi uygulamaların Küf mantarlarının üzerinde hiçbir olumlu etkisi yoktur. Çünkü; Küf bir mantar türüdür. Canlı bir mikroorganizmanın varlığını yok etmedikten sonra ve üreyebileceği ortamı düzeltmediğiniz taktirde asla çözüme kavuşturamazsınız. Uygulamamız ile; 2 farklı işlemle bu probleminizi çözüyoruz. İlk yaptığımız kurutma işlemi 7 gün sürüyor ve küfün oluşabileceği ortamı düzeltiyor, ikinci yapılan ozon işlemiyle havada varolan küf mantarlarını öldürerek ortamınızı tamamen düzeltiyor, kokulardan arındırıyoruz. Hem küf mantarlarının oluşabileceği ortam ortadan kalkıyor ve mevcut olanları öldürdüğümüz için sorun tamamen düzelmiş olmaktadır. Uygulamamız almanyada ve yurtdışında çok popüler bir sistem. Betonun kurutulması ve ortamın ozonla dezenfeksiyon yapılması sebebiyle küfün üreyebileceği ortamı düzeltmiş olmakta ve ortamdaki tüm mikroorganizmaların ölmesini sağlamaktayız.

Ev-İşyeri-Depo-Fabrika-Otel-İnşaat ve Şantiyelerdeki Nem-Rutubet-Küf ve Koku problemlerinin az veya çok olması önemli değil sorunun çözümü için hizmet vermekteyiz. Firmamız ağırlıklı olarak İnşaat/Endüstriyel alanlarda hizmet vermekte olup; ev ve işyerlerinde yaşanan nem, rutubet, küf ve koku problemlerinde sizlere çözüm noktasında destek vermektedir. Avrupa Yakası: Güngören'de, Anadolu Yakası: Ataşehir'deyiz. Kocaeli / Tekirdağ / Bursa / Sakarya bölgelerine düzenli hizmet verilmekte. Evde yaşanan problemlerde 4.000 TLden başlayan fiyatlarla.. Küf yapınızın hastalığıdır, ev halkının sağlığı için küften korunun. Hizmetlerimiz hakkında Keşif-Talep-Sorularınızı cevaplamak için aşağıdaki iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Danışmanlık hizmetimiz tamamen ücretsizdir.
REFERANSLARIMIZ
Beymen
Ağaoğlu
Abdiibrahim
AMAC AEROSPACE
YDA İNŞAAT
FİMAR HOLDİNG
FİNEFOOD
Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın