Şap Kurutma
Şap Kurutma

Şap Kurutma

Şap kurutma çok önemli bir teknik olarak dikkat çekse de bu alana yapılan tam ölçekli işlemlerim oldukça başarılı olduğu söylenebilir.  Betonarme yapılarda betonda krema gibi görünen şap, oldukça sağlam ve kaygan bir zemin oluşturur ki bu da insanlar için iyi bir fırsattır.   Betonarme yapıların özellikleri ve yapısal olarak gerekli  nemli şap kurutma  malzemeleri tamamen kuru olmalı ve sağlıklı bir zemin oluşturmalıdır. 

Yüksek yoğunluklu betonarme kullanımının özellikle sağlıklı ve elastik alt zemin inşa ederken gerekli olduğu ortaya çıktı. İnşaat sektöründe kullanılan yöntemler genellikle sektörünüzün gereksinimlerini yansıtır.   Şap nem kurutma  konusunda çok kapsamlı araştırmalar yapılmış olsa da bu araştırmayı destekleyen cihazların kalitesi ve performansı oldukça önemlidir. İnşaat sektörünün  hızlı gelişimine katkı sağlayan ve aynı zamanda  daha sağlıklı yerleşimlere katkı sağlayan projeler kentsel dönüşüm projelerinin  temelini oluşturur.

Şap Kurutma İçin Neler Kullanılılır?

Elbette depreme dayanıklı olması ve  uzun süre korunması beklenen binalarda bu teknolojiyi destekleyen çok büyük miktarda şap kurutma firması teknoloji ve ekipman kullanılıyor. Bu çok  önemli bir gelişme ama nemli yerlerde kurutmak da ürün ve hizmetlerin daha sağlıklı bir yerde muhafaza edilmesi için  çok önemlidir. İnşaat işlerinde ve diğer projelerde kullanılan şap kurutma ekipmanları kısa sürede etkin çözüm sağlayan bir sistem olarak oldukça tatmin edici bir durum gösterir.  

Şap Kurutma Neden Önemlidir?

Şap sonrası nem alma ve ıslak şap kurutma işlemleri vakit kaybetmeden yapılmalıdır.  Şap sonrası nemle kurutma yapılmazsa şapın şekli bulunamaz ve  uygulanan tüm malzemeler uygulamadan hemen sonra şişmeye ve deforme olmaya başlar.    Bu nedenle şapı kurutmadan işlemek neredeyse imkânsızdır.  Şap sonrası nemin şap derinliğine gelmeden kuruması için kısa sürede nem alma ve şap kurutma hizmeti  yapılması önemlidir. 

Şapta kalan nemin kurumasını beklemek, şap nem alma  kurutmanın en zararlı yöntemidir.  Bu nedenle şapların kuruması çok uzun zaman alır ve sağlıklı bir şekilde  kuruması mümkün değildir.  Bu nedenle, şapı kuruturken bir kurutma cihazı kullanmak zamandan ve paradan tasarruf etmenin en iyi yoludur. 

Şap Kurutma Avantajları

Şap nemi kurutma  için kurutma ekipmanının yerleşimi çok önemlidir. Bunun nedeni, şap kurutulduğunda şapın şeklini bulabilmesi için tüm şap uygulama alanının eşit  şekilde kurutulması gerekir. Cihazın performansı şapın uygulanacağı alanın boyutuna uygun olmalıdır. Bu uygunluğun yanı sıra konumlandırma işleminin doğru  yapılması gerekmektedir. Daha verimli, alanı tamamen kontrol eden bir konuma yerleştirilmiş bir kurutma cihazıdır. 

Şapın neminin alınmasından sonra nem alma işleminin şap nem alma kurutma  cihazı tarafından yapılmaması sadece şapın düzgün kurumamasına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda inşaat süresinin uzaması nedeniyle inşaat firmasına maddi ve manevi zarar verir. Bu durum, hem şapın daha kısa sürede kurutulabilmesi hem de şapın kurutulması için ayrılan sürenin diğer inşaat süreçlerine ayrılabilmesi nedeniyle ortaya çıkar. Bunun nedeni, şap kurutucunun güçlü bir üfleme kuvvetine sahip olması ve bu güçlü üfleme kuvvetinin kesintisiz olarak şap  ıslak şap kurutma yüzeyine getirilebilmesidir. Kurutucu yüksek üfleme gücünü kullanarak şap üzerindeki nemi yoğuşturur ve yoğuşturarak kendi tankında toplar. 

Ancak bu kampın bir iç hacmi var. Cihaz kesintisiz çalışıyorsa orijinal gideri bu tankın arkasındaki gidere bağlayabilir ve burada sıkışan suya dönüşen suyu dışarıya tahliye edebilirsiniz. Bu nedenle şap kurutma cihazı  deposu dolmaz ve cihaz sürekli çalışabilir.  

Şap nemi alma kurutulmadan serildikten sonra şap  üzerine çeşitli uygulamalar ıslak şapa uygulanmasına izin vermez ve bu sırada uygulansa dahi  çok dayanıklı değildir.  Bu nedenle kurumamış şaplarla çalışmak boşa para, zaman ve gereksiz işlere yol açar. Şap sonrası nem alma ve kurutma işlemleri zorunludur, ancak bu işlem bir kurutma cihazı kullanılarak yapılmalıdır.

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın