Ambar Kurutma
Ambar Kurutma

Ambar Kurutma

Ambar kurutma işlemi ile muhafaza edilmesi düşünülen ürünler sağlıklı bir şekilde saklanmaktadır. Ambarda belli bir oranda nem olmalıdır. Nemin sürekli olarak aynı oranda olması gerekmektedir. Nem sorunun ambarlarda sıklıkla yaşanmasının temel nedeni bu alanların çoğunlukla kapalı kalmasıdır. Ambarda yer alan ürünlerin fiziksel durumu, ambar içinde yer alan nem ile oldukça etkilidir. Bu neden ile depolanmak istenen ürünün yapısına uygun nem dengesi oluşturulmalıdır.

Nem ve rutubet gıdalar, eşyalar, insanlar ve mekânlar için oldukça zararlıdır. Bu neden ile nem meydana geldiği anda ambar nem kurutma işlemi ile ortadan kaldırılmalıdır. Ambar nemi alma işlemi dikkatsizlik ve fiziki şartların yetersizliği ile ortaya çıkan nemin ortadan kaldırılmasıdır.

Nem ve rutubetin olduğu her ortamda mantar ve küf gibi problemler meydana gelmektedir. Ayrıca nemli ortamlar çeşitli haşerelerin barınması için uygun ortamı oluşturmaktadır ve bu durumda ambarda yer alan eşyaların daha çok zarar görmesine yol açmaktadır. Küflü ambar kurutma işlemi zaman geçirilmeden yapılması insan sağlığı açısından ve depolanacak olan ürünlerin zarar görmemesi açısından önemlidir.

Ambar Nem Seviyesi

Havanın içerisinde taşıdığı su buharına nem denilmektedir. Yeterli havalandırmaya sahip olmayan alanlarda oluşan nem çoğalmakta ve giderek yoğunlaşarak eşyalar üzerinde yapı elemanlarında ıslak bir ortamın oluşmasına sebep verir. Bu şeklide küf, mantar ve kötü koku gibi olumsuz öğelerin ortaya çıkmasına neden olur. Ambarlarda oluşan nemin seviyesi saklanacak olan ürün içeriğine göre belirlenmelidir. Nemin belirli bir seviyede tutulmasını sağlayan cihazlar ile ambar nem alma kurutma işlemi yapılmalı ve nem belli bir seviyeye çekilmelidir.

Ambar Depo Kurutma İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ambar nem alma cihazı, alanda yer alan nemi içerisine hapseder ve ürünlerin ve eşyaların sağlıklı bir şekilde saklanmasını sağlar. Ambar nemi alma kurutma cihazları, ambar büyüklüğü nasıl olur ise olsun sürekli olarak çalışmaya uygun olarak imal edilmiştir. Bu neden ile cihazlar sürekli olarak çalıştırılmalıdır. Cihaz üzerinde yer alan gösterge yardımı ile ortamda yer alan nem seviyesi takip edilebilir ve nem oranı buna göre ayarlanabilir. Bu cihazlar oldukça profesyonel yapıdadır.

Nem Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ambar nemi kurutma cihazı ile ortamda yer alan nem suya dönüştürülmektedir. Bu cihazlar kolay temizlenmekte ve ısınma problemi yaşamamaktadır. Cihazın uygun bir açı ile nemli alana yerleştirilerek çalıştırılması sağlıklı bir şekilde nemin alınmasına yeterli olacaktır.

Nem Kurutma Cihazı Nasıl Seçilir?

Islak ambar kurutma işleminin yapılacağı mekâna göre cihaz seçilmesi son derece önemlidir. Kurutulacak olan ambarın büyüklüğüne göre seçilen cihaz sayesinde tüm alanın nemden arındırılması sağlanmış olacaktır. Nemli ambar kurutma işlemi yapılmaması durumunda çok daha fazla maddi kayıp yaşanması söz konusu olacaktır.

Cihaz tek bir sefer kullanılarak nem tamamen yok edilmiş olmamaktadır. Ambarın sürekli olarak kontrol edilmesi ve nem oranın takip edilmesi gereklidir. Nem alma cihazları havayı da temizlediği için havada asılı olarak kalan bakterilerde temizlenmektedir. Firmamız internet sitesi üzerinden bilgi ve hizmet sağlanabilmektedir.

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın