Sakarya Nem Kurutma
Sakarya Nem Kurutma

Sakarya Nem Kurutma

Ortamlarda bulunan nem, bireyin sağlığı açısından zararlı doğal unsurudur. Neredeyse her alanda belirli miktarlarda bulunur. Sakarya bölgemizde nem oranının yüksek olması bu tehlikeyi fark etmesek bile hissetmemize neden oluyor. Nem her ne kadar gözle gözükmese bile ciltte ve eşyalarda yaratacağı zararlardan ötürü pek de masum değildir. Nemin yaratacağı zararlardan bazıları ise şu şekildedir; fazla neme maruz kalmaktan dolayı hastalıklar ortaya çıkabilir. Evde bulunan değerli eşyalar tahrip olup zarar görebilir, ayrıca inşaat alanlarında yapılacak olan işlerin yavaşlayıp yapıda kullanılan malzemelerin sağlamlığı azalabilir, fabrika gibi büyük mekânlarda değerli makineler zarar görür ve birçok açıdan maddi manevi zarar görmemize neden olabilir.

İnşaatlarda Nem

Sakarya'da oluşan yüksek nem oranı bütün halkı derinden etkilemektedir.  Yaşam şartlarını zorlaştıran ve bireylerin çalışma hayatlarını etkileyen bir unsurdur. Bu sorunun ortadan kaldırılması çeşitli yollarla sağlanabilmektedir. Sakarya nem kurutma işlemleri alanında firmamız siz değerli müşterilerin yanındadır. Sakarya ve çevre illerde bulunan bu yüksek nem oranı evlerdeki eşyaların çabuk eskimesine ve yapılan inşaatların uzun sürede bitirilmesine sebep oluyordu. İnşaat sektöründe gerçekleştirilen nem alma ya da kurutma işlemleri inşaat sektörü için çok önemli bir hareket alanı sağlamaktadır. Özellikle tabanı betonarme yapılan ve bununla birlikte dayanıklı kolonlarla sağlamlaştırılmış bir inşaatın istenilen ve en kısa süre içerisinde tamamlanabilmesi hem maddi yönden hem de şirketin manevi açıdan güvenirliğini sağladığı için çok önemlidir. İnşaat alanında kullanılan araçların içerisinde bulunan sıvılar ya da yapılan ortamın nem oranı zaman içerisinde inşaat için olumsuz ortamlar hazırlayabilir. Bu da yapılan işin tamamlanmasını geciktirebilir. Bu nemli ortamı kurutmak ve inşaat için elverişli bir ortam sağlamak için geliştirilmiş olan günümüz nem kurutma cihazları yüksek teknoloji ile ortamı kurutup en sağlam hale getirmektedir.

Sakarya nem alma olarak verdiğimiz bu hizmet hızlı ve sorunsuz bir şekilde inşaatın bitmesi bu işlerle uğraşan firmalar için çok büyük bir ehemmiyete sahiptir. Firmalar müşterilerinin kısa zamanda yaşam alanlarına veya ofislerine kavuşması için çabalayıp inşaatların zamanında bitmesini istemektedirler. Bu işlemleri kısa sürede ve en az maliyetle gerçekleştirmek isteyen firmalar nem kurutma çalışmalarını tercih etmektedirler. İnşaat sektöründe bulunan firmaların müşterilerin memnuniyetini kazanabilmek için müşterilerine kaliteli ve sağlıklı mekânlar vermek zorundadır. Bunun için alt yapıya büyük önem vermektedirler. İnşaat sektöründe fizibilite çalışmaları yapılırken kullanıma açıldığı andan itibaren yapılan işin rutubet ve nemden arındırılmış olması gerekmektedir. Rutubet ve nemden arındırılmamış olan evler çabuk eskir ve içerisinde bulunan eşyalar kısa sürede bozulup ev sahiplerine yüklü miktarda maddi kayba yol açar. Bu yüzden binalarda Sakarya nem kurutma ve nem alma ile beraber ıslaklık giderme işlemleri çok önemlidir. Nem sadece kişilerin maddi olarak zarar görmesini sağlamaz aynı zamanda sağlık açısından çeşitli  problemleri de yanında getirir.

Nem Kurutma Cihazları

Önceki yıllarda yapılan binalarda nem kurutma işlemleri yapılmadığı için kısa süre içinde tahrip olup birçok maliyete sebep oluyordu. Günümüz teknolojisi ile beraber bu işlem kısa sürede yapılıyor hem eskisinden daha ucuz bir iş imkânı sağlıyor hem de daha sağlıklı ve uzun ömürlü binaların ortaya çıkmasında sağlıyor. Sakarya nem kurutma ile söz konusu işlemde kullanılan cihaz nemli alandaki su buharını yok ederek haznesine çekiyor. Alanın büyüklüğüne ve genişliğine göre nem kurutma cihazlarının çalışma süresi ve su haznesi değişmektedir. Son teknolojinin eseri olan bu cihazlarla kısa sürede nem alma işlemini gerçekleştiren firmamız size sağlıklı alanlar bırakmaktadır. Sakarya'da bulunan evlerin çoğunun en büyük sorunu evlerin nemden dolayı rutubetli olmasıdır. Bu sorundan kurtulabilmek için  Sakarya nem alma işleminin yapılması için gereken tek şey firmamıza müracaat etmek olacaktır.

 

NEM ALMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın