İstanbul Nem Kurutma
İstanbul Nem Kurutma

İstanbul Nem Alma

İstanbul nem alma, İstanbul ve ilçelerinde nem oranı yüksektir. Buda nem ve rutubet yapıların başlıca sorunları arasında yer alır. Nem bir yapının rutubet ve kötü kokulara maruz kalmasının yanında daha büyük bir sorun olarak yapının içten içe çürümesini ve kullanım ömrünün azalmasını sağlar. Bu yüzden nem alma işlemi yapılan her yapı için uygulanmalıdır. Sadece yapılarda değil, parke döşemelerinde ve izolasyon işlemlerinde ve bunlara benzer işlerde nem alma işlemi mutlaka uygulanmalıdır. Bu sayede nem tamamen ortadan kalkacağı için yapılan işlem içten içe çürümeyecek ya da altında oluşan rutubete bağlı olarak kötü kokulara sebep olmayacaktır.

İstanbul Nem Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İstanbul nem alma işlemi,  öncelikle profesyonel ekibimizin nem kurutma işlemi uygulanacak bölgeye ulaşması ile başlar. İstanbul'da ilçe ya da bölge fark etmeden bu işlemi uygulamaktayız. Nem alma işleminin uygulanacağı ortama gelen ekibimiz gerekli ölçüm ve testleri yapar. Bu ölçümler ortamda bulunan nem miktarı ve bu ortama kurulması gereken cihazlar hakkında bilgi verir. Yapılan ölçümler ekibimiz tarafından yorumlanır ve hangi cihazların kullanılacağı belirlenir. Ölçümler hangi cihazların kullanacağı ve hangi işlemlerin yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak için ciddi önem taşımaktadır. Tüm işlemlerin ardından nem alma cihazları ortama yerleştirilir.

Bu cihazlar son teknoloji ve az enerji tüketimi sağlayan cihazlardır. Kurulumu sağlanan cihazlar tespit edilen nemi yoğunlaştırır. Bu yoğunlaştırma işlemi cihaz tarafından yapılır ve yoğunlaşan nem cihazın haznesinde biriktirilir. Biriktirilen bu nem cihazdan alınarak ortamdan uzaklaştırılır. Profesyonel ekimiz ve ekipmanlarımız ile nem alma işlemi hızlı, kolay ve pratik bir şekilde tamamlanır. Bu sayede sizlerde zaman, para ve emek kaybı yaşamamış olursunuz. İşinde öz veri ile çalışan ekibimiz her zaman kesin sonucu elde etmeyi sağlar. İşlemler uygulandıktan sonra nem ve rutubetten kesinlikle eser kalmaz. Tamamıyla kuru ve uzun ömürlü bir alan bırakılır.

İstanbul Nem Alma İşlemi Neden Gereklidir?

İstanbul nem kurutma, yaptırılması gereken bir işlemdir, çünkü İstanbul nem oranı yüksek bir bölgedir. Buda sık sık nem ve rutubet sorunlarının ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Rutubet kötü görüntüsünün yanında hoş olmayan bir kokuda yayar. Özellikle solunum rahatsızlıkları olanlar için tehlikelidir. Olmayanlar için ise yeni rahatsızlıklar ve sağlık problemleri üretebilir. Bunların önüne geçmenin en etkili yolu nem kurutma işlemidir. Rutubet önleyici boyalar kısa sürede çözüm gibi görünse de boyanın altında büyümeye devam eden rutubet kısa sürede boyanın atmasını ve tekrar rutubet sorunlarının ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu yüzden nem kurutma işlemi yapılarda uygulanması gereken bir işlemdir.

Özellikle İstanbul gibi hızlı gelişim gösteren şehirlerde, nem kurutma işlemi uygulanmaz. Çünkü gerekli önem gösterilmez ve zaman kaybı olarak düşünülür. Ancak İstanbul nem kurutma işlemi sadece yapının ya da içerisinde döşenen malzemelerin ömrünü uzatmaz. Aynı zamanda ısınma masraflarında da yüzde elliye varan bir tasarruf sağlar. Duvar içerisinde sinen nem burada her zaman soğuk havayı barındırır ve ortamın ısınmasına sürekli olarak engel olur. Bu yüzden ısınma masrafları özellikle kış aylarında artlar. Nem alma işlemi uygulanırsa, duvar içerisinde herhangi bir nem sorunu kalmayacağı için doğrudan soğuğu ileten bir etmende kalmayacaktır. Nem alma işlemi binalar için hayati önem taşıtığı gibi, binalara yapılan yatırımlar içinde hayati önem taşır. Örneğin binaya yaptırılan izolasyon, nem alma işleminden sonra uygulanırsa hem daha verimli hemde  daha uzun ömürlü olur. Bu sayede paranızı ve yatırımlarınızı korumuş olursunuz.

 

NEM ALMA RESİMLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Bilgi & Teklif Formu
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın